Локомотив (София) продължава да диша във врата на лидера Левски след победата над Рилски спортист в Самоков с 3:1. Саша Антунович (на снимката от лявата страна) реализира хеттрик и се превърна в герой на мача. Разликата между първия и втория остана една точка.

Отборът на Стефан Грозданов поведе още в 20-та минута, а вторият гол падна чак в 62-та, но през цялото време "железничарите" играха по-убедително от съперника си. Бойчев успя да намали резултата за домакините в 78-та минута, но Локомотив реагира мигновено и надеждите на Рилецо траяха едва няколко секунди, преди Антунович да оформи хеттрика си - 3:1.

Славия се наложи над Ботев с 2:0 на стадиона в Овча купел и записа едва втората си победа след онова 3:1 над Беласица в Петрич в първия кръг на шампионата. Симонович и Тодор Колев (съответно в 15-та и 56-та минути) изковаха успеха на "белите". Преди този двубой столичани бяха с поредица от 4 загуби, две от които - срещу Левски и ЦСКА.

Спартак (Варна) разнищи софийския Черноморец, но въпреки това трябваше да обърне резултата, да се измъчи в пропуски пред вратата на съперника и да остане с човек повече, за да се поздрави с победата с 2:1.

Мартин Димов се възползва от щедър подарък на защитата и вратаря на варненци и изведе гостите напред. Пред Черноморец се очертава шансът да извоюват първата си победа за сезона. Спартак обаче мигновено натика столичните "моряци" в половината им и обратът дойде логично. Междувременно в 34-та минута бе изгонен Зарчов и гостите останаха с 10 човека. Арангелов изравни веднага след почивката, а "вечният симпатяга" Иво Димов вкара втори гол в 82-та минута. В самия край на мача вратарят на Спартак Славов спаси отбора си от ново изравняване.