Локомотив пренаписа историята на дербито на Пловдив! "Смърфовете" се подиграха с големия си градски враг Ботев и го разби с 6:0. Това е най-големия успех в сблъсъците между двата отбора. Срещата бе от 14-ия кръг на efbet Лига.

Момчил Цветанов откри резултата във 2-ата минута. В 9-ата минута Диниш Алмейда вкара втори гол, а в 24-ата минута Митко Илиев направи 3:0 от дузпа. Четири минути по-късно Георги Минчев бе точен за 4:0. В края на първата част Джонатан от гостите бе изгонен. В 70-ата минута Кристиан Илич вкара за 5:0, а крайният резултат оформи Николай Николаев.

Локомотив (Пловдив) - Ботев (Пловдив) 6:0, "смърфовете" се забавляват на "Лаута"

Доста неща се промениха и в двата тима от последния им сблъсък през август

С успеха "черно-белите" поне временно излязоха на първо място с 27 точки, но и два мача повече от втория Лудогорец. Ботев е 10-и с 13 пункта.

Срещата започна с минута мълчание в памет на Никола Спасов, Димитър Ларгов и Диего Марадона.

Снимка 507405

"Смърфовете" поведоха след 66 секунди игра. Шоколаров сбърка при изнасянето на топката. Кълбото стигна до Карагарен, който центрира в наказателното поле. Митко Илиев пропусна топката за Цветанов, който насочи във вратата за 1:0.

В 9-ата минута Локо вкара втори гол. Умарбаев центрира от пряк свободен удар. Диниш Алмейда се извиси над всички и с глава прати топката във вратата за 2:0.

Снимка 507404

В 15-ата минута гостите организираха първата си по-опасна атака. Атанас Илиев намери Маркиньос, който стреля в аут.

В 24-ата минута домакините стигнаха до трети гол след нова грешка в отбраната на "жълто-черните". Минчев отне от Филипов в наказателното поле на Ботев, напредна с топка в крака и падна след последвалото единоборство със защитника. Реферът Георги Кабаков посочи бялата точка. Зад топката застана Митко Илиев, който с безапелационно изпълнение направи 3:0.

Снимка 507406

Само четири минути по-късно Локо вкара за четвърти път. Минчев преодоля ефектно Работов пред наказателното поле на гостите и с изстрел от около 15 метра вкара за 4:0.

В 38-ата минута Ботев пропусна отлична възможност да намали. Неделев получи пас от Тонев и стреля много добре от малък ъгъл. Луков изби, но право в Атанас Илиев. Нападателят стреля с глава, но стражът на "смърфовете" се справи.

Снимка 507408

В 45-ата минута "канарчетата" останаха с човек по-малко. Джонатан фаулира грубо Умарбаев и получи втори жълт картон. В продължението на мача Маркиньос блокира опасен удар на Карагарен.

Седем минути след началото на втората част Тодор Неделев получи контузия и бе заменен от Крис Добрев. В 53-ата минута Минчев получи пред наказателното поле и чукна към Салинас, чийто шут мина над вратата.

Снимка 507410

Две минути по-късно Карагарен опита да се разпише от пряк свободен удар, но стреля в аут. Към средата на втората част футболистите на Тунчев организираха още две опасни атаки, но първо Минчев не успя да засече с пета центриране отдясно, а после пак той отправи на три пъти изстрели, които бяха блокирани.

Ботев отговори с опасен удар на Шоколаров, който мина над напречната греда.

В 70-ата минута "черно-белите" вкараха пети гол. Резервата Кристиан Илич получи пред наказателното поле и нанесе удар. Топката рикошира във Филипов и влетя неспасяемо във вратата на Георгиев.

Снимка 507407

Девет минути по-късно падна и шести гол във вратата на клетите "канарчета". Минчев получи от Илич отляво в наказателното поле, справи се с Филипов и намери Николай Николаев, който на празна врата нямаше как да сбърка.

Минута по-късно Димитър Тонев нанесе коварен удар от около 20 метра, но Луков се намеси и изби в корнер. Малко преди края на мача Митко Илиев изведе с брилянтен пас Карагарен сам срещу Георгиев, но вратарят се справи.