Локомотив (Пловдив) разби Ботев (Пловдив) с 6:0

В мач за историята: Локомотив се подигра с Ботев в Дербито на Пловдив!

"Смърфовете" разбиха "канарчетата" с 6:0

90′

Пропуск на Карагарен! Деветката на Локомотив получи брилянтен пас зад защитата от Митко Илиев. Георгиев обаче излезе предвидливо и успя да спаси удара на играча на домакините.

90′

Жълт картон за Атанас Илиев.

89′

Пулиезе заменя Минчев.

80′

Луков изби в корнер коварен удар на Тонев от около 20 метра.

79′

ГООЛ ЗА ЛОКО! Георги Минчев проби отляво, справи се с Филипов и намери Николаев, който на празна врата вкара за 6:0!

73′

Муслимович заменя Умарбаев.

73′

Николаев заменя Цветанов.

70′

ГОООЛ ЗА ЛОКО! Илич със страхотно изпълнение вкара за пети път топката във вратата. Халфът проби до границата на наказателното поле и нанесе удар. Топката рикошира във Филипов и влезе неспасяемо във вратата.

63′

Шут на Витанов минава покрай вратата.

56′

Гомис заменя Петрович.

56′

Илич заменя Салинас.

55′

Карагарен стреля над вратата от пряк свободен удар.

54′

Жълт картон за Цикарски.

53′

Минчев получи пред наказателното поле и върна към Салинас. Бразилецът нанесе удар, който мина над вратата.

52′

Крис Добрев влиза на мястото на Неделев.

46′

Вижте тук как се промениха коефициентите след първата част.

45′

Начало на втората част.

45+2′

Край на първата част.

45+1′

Пропуск на Карагарен! Халф-бекът на "смърфовете" стигна до стрелкова позиция в наказателното поле след разбъркване. Карагарен реши да заложи на силата, но Маркиньос блокира удара му.

44′

Втори жълт картон за Джонатан.

41′

Жълт картон за Маркиньос.

38′

Първа добра възможност за Ботев! Неделев получи топката от Тонев и нанесе удар. Луков изби, кълбото стигна до Илиев, който също стреля, но вратарят на "смърфовете" улови.

30′

Жълт картон за Джонатан.

29′

Луков лови удар от далечна дистанция на Неделев.

28′

ГООЛ ЗА ЛОКО! Георги Минчев бележи! Нападателят овладя топката пред наказателното поле, завъртя се и с мощен удар вкара четвърти гол за своя отбор.

26′

Жълт картон за Салинас.

24′

Жълт картон за Филипов.

24′

ГООЛ ЗА ЛОКО! Митко Илиев се разписа от дузпа. Наказателният удар дойде след грешка на Филипов. Минчев му отне топката, а защитникът го фаулира в наказателното поле. Илиев застана зад топката и с безупречно изпълнение вкара за 3:0.

21′

Жълт картон за Димитър Илиев.

15′

Ботев организира добра атака. Илиев намери Маркиньос, който шутира, но в аут.

11′

Жълт картон за Еспиноса.

9′

ГОООЛ ЗА ЛОКО!!! Диниш Алмейда бележи! Умарбаев центрира от пряк свободен удар, Алмейда се извиси над всички в наказателното поле и с глава вкара за 2:0.

2′

ГОООЛ ЗА ЛОКО! Гостите сбъркаха при изнасянето на топката. Карагарен овладя и проби одясно. Деветката на домакините центрира в наказателното поле, където Момчил Цветанов прати топката във вратата.

1′

Начало на мача.

1′

13. Валентино Пулиезе 27. Иван Василев

Късният мач от съботната програма на efbet Лига предлага на вниманието ни един от най-емблематичните сблъсъци в историята на българския футбол. Един срещу друг се изправят големите пловдивски съперници - Локомотив и Ботев. Двубоят на "Лаута" се очаква с огромен интерес, като ще бъде от изключително значение и за двата тима. Трите точки са им необходими, като по този начин ще тушират моментното напрежение, което има в техните редици.

Христо Крушарски: Няма значение дали ще гледам пловдивското дерби

"Изобщо не ми е до спорт"

За последно двата тима се изправиха един срещу друг на 9 август, когато Ботев спечели домакинството си с 2:0. Попаденията бяха дело на Тодор Неделев и Атанас Илиев. Оттогава досега обаче доста неща се промениха в двата гранда, при това към негативен план. Финансовата криза застигна "канарите",а Ферарио Спасов напусна заради слаби резултати. Архитектът на големите успехи на Локомотив (Пд) - Бруно Акрапович, предпочете офертата на ЦСКА и си тръгна от "Лаута", оставяйки "смърфовете" в доста деликатна ситуация.

Кой е фаворитът в срещата може да видите тук!

В момента "черно-белите" са водени от Александър Тунчев, а съперникът им от Петър Пенчев. С малки изключения обаче играчите ще са почти същите.Тунчев няма проблеми с контузени и наказани футболисти. От тима единствено Дейвид Малембана се готви по индивидуална програма и ще е единственият отсъстващ от състава.

Александър Тунчев: Локомотив (Пловдив) ще играе за привържениците си

"Всеки знае значението на дербито"

анкета

ТОПСПОРТ пита: Как ще завърши голямата футболна битка за Пловдив?

Виж резултати

Победа за Локомотив. 48.4%

Победа за Ботев. 15.2%

Дербито ще завърши при равен резултат. 21.3%

Не се вълнувам от този двубой. 15.2%

В отбора на Ботев се очаква защитникът Мите Цикарски да замени контузения Виктор Генев в центъра на защитата. На левия бек ще е Маркиньос Педроса, а на десния - Филип Филипов. Бразилецът Джонатан Перейра ще е в средата на терена. В предни позиции ще се разчита много на капитана Тодор Неделев и централния нападател Атанас Илиев, които изкараха коронавирус.

Маркиньос Педроса: Победа срещу Локомотив (Пловдив) ще ни даде още по-голяма увереност

"Нуждаем се от три точки, за да атакуваме горната част на таблицата"

Във вечната статистика Ботев има лека преднина 40 победи срещу 39 за Локо. Главен съдия на дербито е пловдивчанинът Георги Кабаков, с помощници Мартин Маргаритов и Диян Вълков. Делегат на БФС е Марин Раковски, а работата на реферите зорко ще следи Костадин Гергинов.