Локомотив (Пловдив) успя да се наложи над състава на Витоша в мач от петия кръг на Първа лига. "Смърфовете" записаха победа с 3:1, а головете бяха дело на Дино Мартинович, Умарбаев и Дани Кики. За "тигрите" точен бе Стефан Христов. Този успех поставя "черно-белите" на 4-ата позиция във временното класиране с актив от 8 точки.

ТОПСПОРТ проследи случващото се на живо:

Локомотив (Пд) - Витоша, 3:1

Мачът е последен от петия кръг на Първа лига

Вихрена първа част изиграха двата тима. Още в самото начало на срещата Дино Мартинович откри резултата в Пловдив. Димо Бакалов бе изпуснат от Садула и той успя да подаде към включващия се свой съотборник, който бе безкомпромисен и прониза мрежата на Иванов.

Четири минути по-късно, Стефан Христов възобнови равенството в мача. Ивайло Лазаров центрира по чудесен начин към нападателя, който бе позициониран пред вратата на Пиргов и със странична ножица отбеляза за 1:1. Топката тупна точно пред стража и не му остави никакъв шанс за реакция.

Пред домакините се откриваха доста добри възможности след като силите в Пловдив бяха изравнени, но най-добрия шанс дойде в 28-ата минута, когато Бакалов бе изпуснат от защитата на Витоша и отправи силен удар към вратата на "тигрите", но Иванов изби с крак. Логично след натиска, който "смърфовете" предприеха, в 37-ата минута Умарбаев направи резултата 2:1, след като Михаил Иванов не се разбра със своята защитата и бе излязъл прекалено напред, а футболистът на Локо го прехвърли.

В оставащите минути Четин Садула на няколко пъти опита отново да върне равенството, но Пиргов бе безпогрешен. Така двата отбора се оттеглиха на почивка с един гол аванс за тима на домакините.

През второто полувреме темпото на игра определено не бе толкова впечатляващо, колкото през първата част. Долапчиев опита удар от малък ъгъл, но той бе доста слаб и не затрудни Пиргов и изпълнението на голмайстора на бистричани през този сезон бе доста разочароващо.

В 67-ата минута капитанът на Локомотив се възползва от неразбирателството в защитата на Витоша и бутна топката в мрежата. Дори и Дани Кики да не беше го направил, тя така или иначе влизаше и попадението щеше да бъде записано като автогол. Заради това и лидерът на "смърфовете" не отпразнува своя гол.

През останалите 30 минути Витоша просто не успя да намери отново верния път към вратата на "черно-белите" и ще трябва да почака поне още един кръг, за да запише първата си победа в дебюта си в Първа лига. "Тигрите" гостуват на "Армията" на ЦСКА в събота в мач от шестия кръг в първенството.