Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА в дербито от програмата на 13-ия кръг на шампионата.

Срещата на стадион "Локомотив" завърши при резултат 1:0. Автор на единствения гол в битката в Пловдив стана Йосип Томашевич, разписал се през първото полувреме.

Попадението породи множество дискусии непосредствено след отбелязването си, като повторенията показаха, че то е отбелязано от засада.

Такива бяха и претенциите от щаба на гостите, но реферът Тодоров се довери на преценката на колегата си и не отмени гола.

Снимка 448690

С изключително много пропуски за "армейците" се отчете Али Соу, а Вив Соломон-Отабор разочарова с представянето си и беше сменен още на почивката.

Пловдивчани са трети в класирането с 29 точки, а "червените" 4-ти с 22 и вече изостават на 11 от лидера Лудогорец.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Локомотив (Пловдив) - ЦСКА 1:0, Томашевич с гол от засада, греда за "червените"

Крушчич трябва да вземе максимума от следващите три гостувания на "червените"

Първото полувреме стартира при бясно темпо, наложено и от двата тима на терена. Единайсеторките се опитваха да постигнат ранен териториален превес, като не беше ясно коя от двете е по-успешна в това начинание.

Още в 5-ата минута Али Соу можеше да даде преднина на отбора си, но топката бе спряна миг преди да стигне до него, при центриране от десния фланг на гостите.

В 14-ата минута отново Соу бе изведен чудесно в полето на Луков и стреля, но изпълнението му беше неточно.

Още в ответната атака Локомотив стигна до откриващия гол в срещата. Парвиз Умарбаев се отчете с бърз пробив в полето на "червените", залъга двама бранители и подаде към Томашевич, който с мощен диагонален изстрел даде предимство на отбора си.

Повторенията показаха, че голът е бил отбелязан от засада.

В 19-ата минута Петър Занев опита центриране, топката придоби странна траектория на движение и се насочи към вратата. Луков не реагира подобаващо и кълбото се отби в лявата греда на вратата му.

На два пъти Димитър Илиев като на шега преминаваше през половината отбор на съперника, след което опитваше центриране. В един от случаите се стигна до разбъркване в полето на Бусато и изстрел на Умарбаев. Стражът на "червените" обаче спаси.

Статични положения пред полето на софиянци не липсваха, но при тях пловдивчани не бяха достатъчно убедителни.

Снимка 448688

Малко преди почивката първо гостите, а след това и домакините можеха да отбележат. Първо Соу получи добро извеждащо подаване, но се забави, позволи на Луков да скъси ъгъла и стреля в тялото му.

След това Илиев стреля силно към вратата на столичани, Бусато изби, но при добавката Карагарен шутира в тялото му, вместо в другата, празна част от вратата.

Така или иначе преднината на пловдивчани се запази до почивката.

През вторите 45 минути "червените" вдигнаха сериозно оборотите и стигнаха до няколко много добри възможности да изравнят.

Соу обаче продължи с пропуските си от всевъзможни ситуации, въпреки че на няколко пъти влезлият като резерва Евандро му поднасяше топката по възможно най-добрия начин.

Промените, които бяха извършени в състава на "армейците" дадоха ефект, като играта на тима бе по-добра от тази, изнесена през първата част.

Снимка 448691

Пълно разочарование в срещата за столичани бе Вив Соломон-Отабор, който отстъпи мястото си на терена още след паузата.

В края на мача Томашевич получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко на игрището.

Колкото и "червените" да опитваха, те така и не успяха да стигнат до изравняването на резултата и допуснаха поражение, което може да се окаже от решително значение в края на сезона.

Домакините са пред ЦСКА в класирането със 7 точки аванс и дават сериозна заявка за нещо повече в това издание на шампионата.

Двубоят бе дебют за третия от началото на сезона треньор на ЦСКА Милош Крушчич, който замени на поста напусналия Люпко Петрович.

Определено "Лаута" не е гостоприемен през този сезон, като Локомотив няма домакинска загуба до този момент.

ЦСКА бе единственият съперник, срещу когото Бруно Акрапович не бе записвал победа до момента.

Само "червеният" скалп липсва в колана на Акрапович

Треньорът на Локомотив (Пловдив) не е печелил точка срещу ЦСКА

Георги Илиев изравни рекорда по най-много мачове в елита - 454, който принадлежи на Марин Бакалов. Още в следващия си двубой, срещу Черно море, той може да стане лидер във вечната ранглиста по този показател.