Локомотив (Пловдив) победи Царско село с 3:2 в първи мач от деветия кръг на първенството.

Пловдивчани започна по-активно срещата. Още в 6-ата минута Георги Илиев получи чудесен пас от Парвиз Умарбаев, но Мартин Димитров излезе напред и спря ветерана. Вследствие на сблъсъка между двамата стражът на Царско село трябваше да получи медицинска помощ.

В 12-ата минута Георги Илиев центрира от корнер - Ален Ожболт опита изстрел с глава, но топката профуча над вратата на Царско село.

В 19-ата минута "смърфовете" откриха резултата. Парвиз Умарбаев центрира от свободен удар, Дейвид Малембана игра с топката, но тя попадна във вратата на Мартин Димитров след рикошет в Георги Хашев.

Снимка 442768

Минути преди края на първото полувреме Парвиз Умарбаев отново центрира от пряк сводобен удар, но нямаше негов съотборник, който да отиграе в наказателното поле.

В добавеното време на първата част Ален Ожболт пое топката в наказателното поле с гръб към вратата, успя да се завърти и да отправи удар, но Густаво Карбониери подложи крак и изби в ъглов удар.

Царско село - Локомотив (Пловдив) 2:3, Алмейда с дебютно попадение

Треньорът на домакините Никола Спасов няма проблеми с контузени играчи

Втората част започна ударно за Локомотив. Пет минути след подновяването на играта влезлият на почивката Динис Алмейда удвои резултата. Умарбаев центрита от корнер, а новото попълнение в "черно-бялата" отбрана се извиси над всички за дебютния си гол в елита на България.

Само три минути по-късно преднината на "смърфовете" стана още по-голяма. Ален Ожболт получи подаване отдясно от Бирсент Карагерен, справи се с Мартин Кавдански и вкара за трети път топката в мрежата на Мартин Димитров.

Снимка 442775

В 65-ата минута Серкан Юсеин можеше да върне едно попадение за Царско село, но след удара му топката се отклони в страничната греда.

Снимка 442776

В 86-ата минута главният арбитър отсъди дузпа в полза на домакините. Зад топката застана Георги Минчев, който не сбърка и вкара второто си попадение от началото на сезона.

Буквално в последните секунди на мача Родни Антуи отбеляза за 2:3. Веднага след неговото попадение главният съдия свири край на срещата.