Отборът на Локомотив (Пловдив) успя да запише първа победа над Лудогорец през този сезон. "Железничарите" се наложиха като гост в Разград с 2:1, но и тези три точки не бяха достатъчни за футболистите на Войн Войнов да си гарантират участието в Лига Европа през следващия сезон.

Причината - Дунав бе домакин на ЦСКА и записа победа, която гарантира 4-ото място на "драконите" и след последния кръг в Първа лига.

Дунав сбъдна невероятната си мечта! "Драконите" ще играят в Европа след победа над ЦСКА

Русенци се наложиха над "червените" с 1:0

Срещата на "Лудогорец Арена" не бе от най-впечатляващите битки, който сме виждали по родните ни терени. И двата щаба бяха заложили предимно на юноши, тъй като основните футболисти вече са във ваканция.

Снимка 296853

ТОПСПОРТ проследи случващото се в Разград на живо:

Лудогорец - Локомотив (Пловдив), развой на срещата по минути

Ще изместят ли "железничарите" Дунав от 4-ото място?

Натискът на Локо започна още в 5-ата минута, когато Йевтоски опита силен удар, но топката мина много встрани от вратата. Въпреки дадената висока заявка, до края на първата част "железничарите" не бяха особено креативни.

В 31-ата минута главният съдия на срещата посочи бялата точка, след като Мартинович бе спънат от вратаря на "орлите" в наказателно поле на Лудогорец. Въпреки категоричното решение на рефера, останаха съмнения дали нарушение имаше.

Зад топката застана най-опитният в състава на "железничарите" - Мартин Камбуров, който бе точен при изпълнението на 11-метровия удар и даде преднина на своя отбор още преди края на първото полувреме.

Не бяха изминали и 20 минути от началото на втората част, когато Дино Мартинович наказа Лудогорец, след като отбеляза втори гол във вратата на "орлите" и сложи край на мача.

В 86-ата минута влезлият като резерва Томас Цвятков успя да намали преднината на гостите, след като се разписа във вратата на Пиргов.

До края по-активният тим бе този на домакините. Цвятков на няколко пъти опита да изведе Лудогорец до равенството, но до такъв развой на събитията не се стигна.

Чудо в Разград определено имаше, но и то не бе достатъчно за пловдивчани и те завършват сезона на 5-ото място в елита ни.

В другата среща от последния кръг на Първа професионална лига, Левски и Черно море не успяха да се победят и завършиха 2:2.