Отборите на Левски и Черно море не успяха да се победят в мач от последния кръг на Първа лига (2:2). Въпреки липсата на каквато и да е интрига, двата тима изиграха един много вълнуващ двубой, гарниран с куп попадения.

По-недоволни от резултата трябва да бъдат възпитаниците на Георги Иванов - Гонзо, които бяха близо до победа в столицата, ако в 82-ата минута гениален гол на Роман Прохазка не бе спасил "сините" от нова загуба. Преди това варненци на два пъти излизаха напред благодарение на младите си таланти Костадинов и Касабов, а между тях първата крачка към частичния обрат за Левски бе дал резервата Божидар Краев.

Срещата на "Герена" бе изпъстрена с участието на множество млади таланти, които доказаха, че имат нужните качества, за по-важно място в селекцията на своите тимове.

Снимка 296847

Секунди преди началото на мача, левскарите бяха наградени с бронзови медали за "спечеленото" трето място в шампионата. Тази беше и вечерта, в която Прохазка и компания дебютираха със своите нови екипи.

По ирония на съдбата, двубоят на "Герена" можеше да стартира по-добре познат начин за хората на Ники Митов. Не бе изминала и една минута, когато Веселин Минев върна прекалено слабо към своя вратар Николай Кръстев и само навременната му реакция спаси домакините от това да бъдат наказани от дебнещия Валентин Йосков.

Левски - Черно море 2:2 (Развой на срещата по минути)

Прохазка отърва "сините" от нова загуба

Левски постепенно завзе центъра на терена, но опасните положения пред вратата на "сините" продължиха. Този път отлична възможност за Черно море пропиля Александър Цветков, който в 12-ата минута стреля изключително опасно. За негово съжаление коженото кълбо премина на сантиметри от страничната греда на Кръстев.

Половин час след началото на битката, отборът на Левски стигна реално и до първото си голово положение. Атанас Кабов центрира остро от пряк свободен удар, но Кузма съумя да изчисти временно. Топката попадна точно във Веселин Минев, който върна напрежението в полето на "моряците". Около дузпата с глава можа да играе Бабатунде Адениджи, но изстрелът му бе спасен по брилянтен начин от Емил Михайлов.

Левскарите демонстрираха техника в 36-ата минута, когато Найденов и Минев матираха отбраната на Черно море след пасове с по едно докосване. Първият от гореспоменатите центрира много опасно към дебнещия Адениджи, но с решителна намеса блесна внимаващият Емо Михайлов.

Снимка 296859

Логично с оглед случващото се на терена, отборът на Черно море успя да поведе в резултата с настъпването на 40-ата минута. Отбраната на Левски не се намеси акуратно при един ъглов удар. Младият Станислав Иванов игра неразумно и загуби топката в много опасна зона от Мартин Костадинов. Талантът на "моряците" навлезе мощно в наказателното поле на "сините" и между краката на Кръстев реализира своя първи гол в елитното ни първенство. Той беше отпразнуван с ефектно "циганско колело".

Наградиха Левски с бронзовите им медали за третото място в Първа лига

Никой от левскарите не се зарадва на бронзовите медали

Събитието се случи преди мача с Черно море

На почивката Николай Митов и неговите момчета бяха изпратени с бурни освирквания от макар и малкото публика на "Георги Аспарухов".

Снимка 296848

Левски драстично увеличи темпото на игра след паузата. Само за няколко минути домакините създадоха няколко чисти положения за гол. Най-фрапантният пропуск бе дело на Роман Прохазка, който получи задължаващо подаване от Краев, но от няколко метра стреля изключително слабо с десния си крак.

Черно море съвсем спокойно можеше да поведе с 0:2 в 51-ата минута, стига малко по-акуратен в действията си да беше Борислав Балджийски. Марек Кузма получи пас на границата на наказателното поле, но доста непохватно се размина с топката. Всичко това се превърна в интересен финт на словака, който стигна почти до дясната греда на Кръстев. Последва подаване към гореспоменатия Балджи, който и след рикошет в крака на Найденов, прати кълбото малко над "синята" врата.

Снимка 296846

Публиката на "Герена" не можеше да повярва, че резултатът не е изравнен в 58-ата минута. След продължителна обсада на варненската врата, топката попадна в краката на непокрития Алекс Боримиров, който обаче не запази хладнокръвие и стреля право в тялото на Михайлов.

Гонзо: За мен бе важно да видя докъде е стигнало развитието на младите момчета

Гонзо: Левски ще се върне там, където му е мястото

"Черно море има нужда от свежа кръв"

И докато Левски бе хвърлил всички свои сили в атака, брилянтна контра на Черно море изненадващо не завърши с попадение. Марек Кузма свали топката към появилият се като резерва Касабов. Младокът стреля силно, но Кръстев майсторски блокира. За негова зла участ коженото кълбо попадна в обсега на чеха Хлупик. Нароченият за гонене от "Тича" обаче стреля над горната греда от няколко метра.

Снимка 296861

Устремът на домакините все пак бе възнаграден с изравнителен гол в 73-ата минута. Попадението бе изработено от двете резерви Антон Огнянов и Божидар Краев. Първият проби по крилото, след което майсторски центрира за врачанина, който вклинил се между двамата централни бранители на Черно море с глава наказа направилия стъпка встрани Михайлов.

"Синята" радост обаче продължи по-малко от 120 секунди. Още в ответната си атака отборът на Черно море успя да си върне водачеството. Направилият асистенция миг по-рано - Антон Огнянов стана за смях срещу Хулпик, който елегантно върна към връхлитащия в наказателното поле Касабов. 17-годишният халф демонстрира нужната класа и от движение хвърли в див екстаз резервната скамейка на "моряците".

Снимка 296862

Шоуто на "Герена" продължаваше с пълна сила. В 82-ата минута радостта бе за домакините, които се върнаха в мача след фантастичен гол на Роман Прохазка. Словакът пое отговорността и стреля от над 30 метра, като тупалката му намери горния ляв ъгъл на сюрпризирания Михайлов. Гостите от Черно море обаче имаха основателни претенции към главния съдия, след като Левски не постъпи в духа на феърплея и вместо да върне една изчистена от "моряците" топка, столичани мигновено подеха атака.

Вижте фантастичното попадение на Роман Прохазка (ВИДЕО)

Словакът с изумителен гол от далечна дистанция

Пълният обрат в мача можеше да бъде факт в 85-ата минута, когато остро подаване на Франсис Нар не бе избито добре от стража на Черно море и така коженото кълбо попадна в краката на Краев. Божидар обаче направи по-трудното и от няколко метра не успя да намери очертанията на вратата.

Снимка 296863

Минути преди последния съдийски сигнал гостите от Черно море останаха с човек по-малко. Александър Цветков наруши правилата срещу Александров и главният съдия скоропостижно му показа втори жълт картон, което значеше и край на мача за капитана на варненци.

Николай Митов: Няма да си подам оставката, феновете са прави да ни бойкотират

Митов: Няма да си подам оставката!

Специалистът недоволен, че Левски ще играе с Верея

В последната възможна секунда, Димитър Пиргов имаше възможността да се превърне в герой за Левски, но изстрелът му от средно разстояние премина на сантиметри от страничната греда и така този мач завърши без победител.