Локомотив (Пловдив) победи Черно море в мач от 4-ия кръг на Първа лига.

Двубоят на "Лаута" приключи при резултат 2:1 за домакините. Точни в тяхна полза бяха Момчил Цветанов и Димитър Илиев.

Снимка 494200

За "моряците" се разписа Матиас Курьор, който излезе начело при голмайсторите в шампионата.

В края на мача, след два получени жълти картона в продължението, Родриго напусна терена преждевременно.

"Смърфовете" бързо преодоляха лошия старт на първенството и загубата от градския съперник Ботев. "Черно-белите" надвиха последователно Ботев (Враца) и Славия, а през седмицата победиха Искра в мач от първия предварителен кръг на Лига Европа, преди днешния си успех.

Варненци пристигнаха с амбицията да изпреварят днешния си съперник в класирането, но не съумяха да го сторят.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Локомотив (Пловдив) - Черно море 2:1, гол на Димитър Илиев

Двубоят стартира в 18:45 часа

Първото полувреме предложи динамиката и положенията пред двете врати, които феновете по всяка вероятност бяха очаквали и преди началото.

Още в четвъртата минута Николаев напредна по десния фланг от атаката на Локомотив и центрира остро, защитниците на гостите не избиха кълбото и то достигна до нахлуващия на скорост и оставен непокрит Момчил Цветанов, който с премерен изстрел я прати в мрежата зад Георгиев.

Черно море вдигна сериозно оборотите и можеше да стигне бързо до изравняването, но добра атака на Илиев, продължена към Иса, приключи с пас към Панайотов, който се забави и не успя да стреля.

Снимка 494199

В 33-ата минута, след превъзходна асистенция обаче именно на сгрешилия преди това Панайотов, Курьор бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши. С чудесно изпълнение в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Луков, играчът излезе начело при голмайсторите в шампионата.

Последваха напрегнати минути преди почивката и много нарушения по цялата дължина на терена.

Поради грубите влизания арбитърът показа и няколко официални предупреждения. Така или иначе обаче равенството бе възстановено и се запази до паузата.

Само три минути след почивката домакините получиха право да изпълнят свободен удар в близост до полето на Луков.

Този път зад топката застана Димитър Илиев, който не остави шансове на иначе безупречния в срещата Георгиев, вкарвайки топката в мрежата за 2:1.

Илиан Илиев направи и невъзможното, за да изглежда тимът му оптимално офанзивен и да върне полученото второ попадение.

Усилията на варненци не бяха достатъчни и в крайна сметка пловдивчани прибавиха нови важни точки към своя актив. За техния лидер Димитър Илиев пък попадението беше първо в шампионата през настоящия сезон.

Снимка 494197

"Моряците" са неудобен съперник за треньора на Локо Бруно Акрапович. Босненецът е загубил 4 от 8-те си мача срещу днешния опонент, но днес все пак успя да запише важна победа.