Жълт картон за Попов.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме предложи динамиката и положенията пред двете врати, които феновете по всяка вероятност бяха очаквали и преди началото.

Още в четвъртата минута Николаев напредна по десния фланг от атаката на Локомотив и центрира остро, защитниците на гостите не избиха кълбото и то достигна до нахлуващия на скорост и оставен непокрит Момчил Цветанов, който с премерен изстрел я прати в мрежата зад Георгиев.

Черно море вдигна сериозно оборотите и можеше да стигне бързо до изравняването, но добра атака на Илиев, продължена към Иса, приключи с пас към Панайотов, който се забави и не успя да стреля.

В 33-ата минута, след превъзходна асистенция обаче именно на сгрешилия преди това Панайотов, Курьор бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши. С чудесно изпълнение в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Луков, играчът излезе начело при голмайсторите в шампионата.

Последваха напрегнати минути преди почивката и много нарушения по цялата дължина на терена.

Поради грубите влизания арбитърът показа и няколко официални предупреждения. Така или иначе обаче равенството бе възстановено и се запази до паузата.

45′

Почивка.

44′

Засада на Иса.

39′

Жълт картон за Курьор.

37′

Засада на Муслимович.

33′

ГООООООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Попадение на Курьор!

Беше изведен сам срещу вратаря и не сгреши!

Хладнокръвно отиграване и техничен изстрел, след чудесното подаване на Панайотов.

30′

Жълт картон за Димов.

26′

Локомотив получава възможност да стреля от свободен удар.

Силен и техничен удар на Минчев!

Страхотно спасяване на Георгиев!

Избива топката в корнер.

23′

Курьор напредва с топката в крака.

Опитва бързо подаване през двама бранители.

Пасът му е по-силен от необходимото. Атаката за варненци е преустановена.

19′

Илиан Илиев с подаване към Иса.

Той го продължава към Панайотов, на границата на наказателното поле.

Забави се играчът на варненци и губи притежанието на топката.

14′

Родриго центрира в наказателното поле.

Топката е насочена към Иса.

Защитниците се справят и избиват кълбото в предни позиции.

12′

Жълт картон за Алмейда.

9′

Нов пробив на Николаев.

Този път не стига до възможност за точно центриране.

4′

ГОООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Николаев асистира за Цветанов!

Той засича топката в мрежата!

Абсолютно непокрит беше Цветанов и не греши.

Центрирането дойде по десния фланг от атаката на пловдивчани, като акцията на скорост определено внесе смут в защитата на съперника.

3′

Велев центрира.

Намира Димов.

Той стреля опасно, но Луков хваща топката в ръцете си.

1′

88 Павел Георгиев

Локомотив (Пловдив) приема Черно море в мач от 4-ия кръг на Първа лига. Двубоят е от 18:45 часа на "Лаута".

"Смърфовете" бързо преодоляха лошия старт на първенството и загубата от градския съперник Ботев.

Снимка 492508

Източник: Официален сайт на Черно море

"Черно-белите" надвиха последователно Ботев (Враца) и Славия, а през седмицата победиха Искра в мач от първия предварителен кръг на Лига Европа.

Локомотив (Пловдив) се раздели с Акинсола Акиниеми

Той подписа договор за 1 година

Варненци пристигат с амбицията да изпреварят днешния си съперник в класирането и да отговорят подобаващо на критиките след домакинското поражение от шампиона Лудогорец.