Локомотив (Пловдив) е новият лидер в Първа лига! "Смърфовете" победиха с 3:1 като гости Берое в среща от 8-ия кръг. Диниш Алмейда (12), Кристиан Илич (64) и Димитър Илиев (94-дузпа) бяха точни за "черно-белите". Иван Минчев се разписа за Берое от наказателен удар в 31-ата минута. Халфът пък бе изгонен за два жълти картона в края на мача.

Така пловдивчани събраха 18 точки и излязоха еднолично на първото място във временното класиране. Берое е с четири точки по-малко.

Берое - Локомотив (Пловдив) 1:3, гол на Митко Илиев от дузпа

Бруно Акрапович все още няма победа срещу Димитър Димитров

Срещата започна с лек домакински натиск. Удари на Алиун Фал и Иван Минчев не намериха целта.

С 12-ата минута гостите поведоха. Лукас Салинас центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Диниш Алмейда се измъкна от опеката на Александър Цветков и с глава вкара за 0:1. Футболистите на Берое имаха претенции, че португалецът е в положение на засада, но голът бе признат.

Снимка 499114

В 19-ата минута Фал изпревари Алмейда при центриране на Иван Минчев в наказателното поле, но не успя да нанесе голов удар.

В 31-ата минута Берое получи дузпа. Фал бе фаулиран в наказателното поле от Алмейда, който опита да играе "рамо в рамо", но главният рефер Волен чинков прецени, че защитникът е извършил нарушение и посочи бялата точка. Зад топката застана Иван Минчев, който изравни.

Снимка 499112

Заралии заиграха по-добре след попадението. В 36-ата минута топката стигна до Крум Стоянов, който от удобна позиция стреля над вратата.

Втората част започна с опасен удар на Минчев, който профуча покрай вратата на Луков.

В 64-ата минута "смърфовете" нанесоха втория си удар. Голът падна по идентичен начин. Салинас центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, резервата Кристиан Илич бе оставен непокрит и с глава прати топката във вратата.

Снимка 499111

Берое отговори с опасен удар на Минчев, който бе боксиран от Луков. В 75-ата минута домакините поискаха дузпа, след като Фуртадо нахлу в наказателното поле и падна след съприкосновение Георги Минчев. Главният рефер прецени, че няма основания да посочва бялата точка.

В 80-ата минута Берое показа, че има сериозен проблем, когато противникът изпълнява статично положение. Отбраната на домакините показа нова слабост при центриране на Салинас от корнер, което Георги Минчев засече с глава на метър и половина от голлинията. Топката обаче беше в обсега на Християн Василев и стражът успя да избие в ъглов удар.

Снимка 499110

В четвъртата минута на добавеното време гостите вкараха и трети гол. Бирсент Карагарен нахлу отляво в наказателното поле и бе препънат от Теди Мезаг. Главният рефер посочи бялата точка, а Димитър Илиев оформи крайното 1:3.