Локомотив (Пловдив) победи Берое с 3:1 като гост

Локо (Пд) матира Берое и поведе в Първа лига

"Смърфовете" се наложиха с 3:1 над старозагорци

90+4′

ГОООЛ ЗА ЛОКО!!! Митко Илиев бележи от дузпа! Карагарен нахлу в наказателното поле, където бе препънат от Мезаг.

90′

Втори жълт картон за Иван Минчев.

89′

Жълт картон за Мезаг.

89′

Жълт картон за Георги Минчев.

86′

Жълт картон за Илич.

83′

Николаев влиза на мястото на Салинас.

82′

Василев заменя Стоянов.

78′

Гомис заменя Витанов.

75′

Фуртадо проби отдясно в наказателното поле и падна след съприкосновение с Минчев. Берое поиска дузпа, но главният рефер нямаше основания да посочи бялата точка за втори път.

71′

Георги Минчев се пребори за една изритана топка и изведе Цветанов отляво. Чико опита удар от малък ъгъл, но прати топката над вратата.

66′

Луков изби коварен удар на Минчев от далечна дистанция.

65′

Конте заменя Октавио.

65′

Кукула влиза на мястото на Еривалдо.

64′

ГОЛ ЗА ЛОКО (ПД)! Салинас центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Кристиан Илич бе забравен и халфът с глава направи Василев безпомощен за втори път.

58′

Илич заменя Умарбаев.

49′

Октавио проби отдясно и пусна в наказателното поле към Стоянов. Халф-бекът нанесе удар, който рикошира в играч на Локомотив.

47′

Опасен удар на Минчев от пряк свободен удар профуча покрай лявата греда на Луков.

45′

Начало на втората част.

45′

Край на първата част.

36′

Защитата на Локомотив не успя да изчисти добре едно центриране отдясно. Топката стигна до Крум Стоянов, който шутира над вратата от удобна позиция.

31′

ГООООЛ ЗА БЕРОЕ!!! Иван Минчев бележи! Халфът се разписа от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Алмейда срещу Фал. Минчев застана зад бялата точка и прати Луков в обрания ъгъл.

27′

Умарбаев опита удар от воле от около 30 метра, но топката срещна тялото на Георги Минчев.

26′

Жълт картон за Минчев.

19′

Минчев центрира в наказателното поле, където Фал изпревари Алмейда, но не успя да нанесе хубав удар с глава.

12′

ГОООЛ ЗА ЛОКО (ПД)!!! Алмейда бележи! Салинас центрира от пряк свободен удар отдясно, португалецът се измъкна от Цветков и с глава прати топката във вратата.

10′

Шут на Иван Минчев от далечна дистанция минава покрай целта.

5′

Удар на Алиун Фал минава над вратата.

1′

19. Александър Василев 77. Анте Аралица

Берое и Локомотив (Пловдив) могат да излъчат новия лидер в Първа лига. Шампионът Лудогорец няма да играе през уикенда заради положителни PCR тестове в Арда (Кърджали). "Орлите" са начело с 16 точки, Локомотив (Пловдив) е на втора позиция с 15 точки, докато Берое е с актив от 14 точки.

Домакините под ръководството на Димитър Димитров играят техничен и офанзивен футбол. От своя страна Бруно Акрапович залага на дисциплината и физиката. До момента заралии са отбелязали най-много голове в Първа лига, заедно с Лудогорец по 17. Те имат и втората най-стабилна защита с 5 допуснати гола. Локомотив не е толкова резултатен със своите 12 попадения, но умее да извлича максимума в трудните за тима двубои.

Извън от състава на Берое е Карлос Охене, който продължава да лекува контузия. Новото попълнение Кукула е здрав и ще си партнира в атаката на домакините с Алиун Фол. Ибрахима Конте, Александър Цветков, Иван Минчев и Гаел Макута ще действат в средата на терена, а четиримата бранители пред Християн Василев ще са Стив Фуртадо, Теди Мезаг, Георги Ангелов и Крум Стоянов.

Сред 11-те на "смърфовете" не се очакват изненади. На вратата ще е Мартин Луков, а триото в защита ще е в състав Милош Петрович, Лукас Масоеро и Диниш Алмейда. Бирсент К

Двата отбора са се срещали общо 93 пъти в елита, като балансът е в полза на Локомотив - 43 победи 17 равенства и 33 загуби. В Стара Загора обаче предимството е за Берое.

Бруно Акрапович ще се изправи за четвърти път срещу Димитър Димитров и още няма победа. Херо има три победи с голова разлика 7:0.