Карагарен сменя Николаев.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме предложи по няколко много сериозни положения за откриване на резултата и пред двете врати.

Дан Битон бе големият длъжник в състава на гостите, като не успя да се разпише от бялата точка. В 10-ата минута Лудогорец получи право да изпълни дузпа, заради нарушение срещу Сисиньо. Зад топката застана Битон, чийто изстрел бе вещо спасен от блестящия в този двубой Пиргов.

В 15-ата минута Вандерсон стреля силно от свободен удар, но кълбото се отби в дясната греда на вратата, пазена от опитния страж на домакините.

Осем минути след това Анте Аралица бе в центъра на събитията, за негово съжаление с отрицателен знак. Той бе изведен очи в очи с Пламен Илиев, но не успя да го преодолее.

Десетина минути преди почивката безупречният до този момент Стивън Езе се опита да избие топката при поредното прострелно центриране в наказателното поле, но вместо да успокои вратаря си, той го напрегна неимоверно, насочвайки кълбото право във вратата му. Бързата намеса на Пиргов обаче спаси Локомотив от получаване на нелепо попадение.

Три минути преди почивката Езе за пореден път се включи в атака на своя отбор. Оказа се без опека в наказателното поле той стреля с глава, а топката "кацна" върху напречната греда на вратата на Илиев. Страничният съдия обаче бе вдигнал флага си, маркирайки засада на Езе.

В определени моменти от мача притежанието на топката достигаше до 71% в полза на Лудогорец. Въпреки това пловдивчани имаха своите добри възможности за отбелязване на гол. До реализирането на такъв обаче преди почивката така и не се стигна.

45′

Почивка.

42′

Засада на Езе, който стреля, а топката "кацна" върху напречната греда.

Малшанс за футболистите на домакините.

38′

Засада на Шверчок.

37′

Жълт картон за Томашевич.

Първо официално предупреждение в мача.

Снимка 437198

36′

Пробив на Вандерсон в наказателното поле!

Подава към Жоржиньо, който стреля, вместо да подава към Шверчок.

35′

Безгрешния до този момент Езе едва не разстреля Пиргов от близка дистанция, в опит да изчисти прострелно центриране в пеналта.

Вратарят все пак спасява тима си.

Късмет за Локомотив.

33′

Стивън Езе обира и всички високи топки в полето на Пиргов.

Не се вижда как може да бъде преодолян снажният защитник.

27′

Трето спасяване на Илиев.

Този път след шут на Бахтич.

Диагонален изстрел на състезателя на пловдивчани.

23′

Аралица се оказва очи в очи с Пламен Илиев.

Стреля!

Топката е избита от опитния страж.

Чудесна възможност беше това за домакините.

21′

Няколко поредни солидни намеси на Езе.

Повече от любопитно е, че той се включва в нападение почти толкова често, колкото върши работата си и в защита.

17′

17 минути игра, 71% притежание на топката за гостуващия състав.

Съвсем показателно за случващото се на терена.

Снимка 437197

15′

ГРЕДА!

Вандерсон стреля силно от свободен удар!

Топката се отбива от дясната греда на вратата, пазена от Пиргов.

12′

Втори точен удар за домакините в очертанията на вратата на Илиев.

Негов автор е Елитон.

Гол обаче отново няма.

Илиев спасява.

11′

Спасяване на Пиргов!!!

Резултатът се запазва!

Попадение на Дан Битон от бялата точка няма!

10′

ДУЗПА!

Сисиньо е на тревата, а реферът Тодоров сочи бялата точка!

9′

Вандерсон и Битон показват добро взаимодействие.

Кълбото достига до Шверчок, който шутира!

Слабо изпълнение на нападателя, топката едва не излиза в странично хвърляне.

7′

Николаев центрира!

Аралица стреля с глава!

Без проблеми за Пламен Илиев.

Вратарят хваща топката в ръцете си.

5′

Фаул на Сисиньо.

Топката преминава в притежание на съперника.

Активен е футболистът на Лудогорец по десния фланг.

4′

Първи ъглов удар в мача.

В полза на Лудогорец.

Нищо интересно след изпълнението му.

1′

12 Ален Ожболт 30 Козмин Моци

Лудогорец оглави класирането в efbet Лига още в самото начало на първенството и ще се опита да запази преднината си пред конкурентите на този етап и след гостуването на Локомотив (Пловдив).

Двубоят е днес от 21:00 часа на "Лаута".

"Орлите" разполагат с достатъчно дълга скамейка, за да може треньорът Стойчо Стоев да дава почивка да определи играчи, предвид сгъстения цикъл, в който разградчани играят.

В четвъртък шампионите победиха с 4:0 Валур, а след няколко дни им предстои мач с уелския ТНС.

УЕФА смени стадиона за гостуването на Лудогорец в Уелс

Последният мач на "светците" на това съоръжение е през 2013 г.

В Локомотив положението е различно, а днешният сблъсък идва само няколко дни след тежкото гостуване на Спартак (Търнава). "Смърфовете" изстрадаха продължаването си напред в турнира след загуба с 1:3.

Снимка 432767

Източник: PlovdivDerby

Двата тима откриха сезона у нас с мач за Суперкупата на България, спечелен от Лудогорец с 2:0.

В този мач треньорът на Локомотив Бруно Акрапович обмисля да пусне четирима защитници в отбрана.