Отборите на Локомотив (Пловдив) и Славия не успяха да излъчат победител в тазвечершната среща от 28-ия кръг в Първа лига. Двата тима завършиха при равен резултат 1:1. Точен за "смърфовете" беше Ален Ожболт още в 19-ата секунда, докато за "белите" се разписа Димитър Велковски през втората част.

Локомотив (Пловдив) - Славия, 1:1 (Развой на срещата по минути)

Ален Ожболт блесна с гол от съблекалнята

"Черно-белите" стартираха мача по най-добрия начин. Още преди да са изминали 20 секунди от началото, Ален Ожболт успя да се разпише. Той получи много хубаво извеждащо подаване от Умарбаев, залъга защитата на Славия и от точката за дузпа матира Георги Георгиев - 1:0.

В 11-ата минута, Елитон опита директен обстрел след изпълнение на пряк свободен удар, прицелвайки се под гредата, но Георги Георгиев внимаваше и изби топката в корнер. Малко след това, Димитър Велковски центрира към наказателното поле, където добре позициониран бе Стефан Ашковски. Той се възползва от това, че бе изпуснат от отбраната на "смърфовете" и стреля с глава, но доста неточно. В 28-ата, отново Ашковски пробва да изненада Илко Пиргов с удар от границата на пеналта, но топката не намери очертанията на вратата.

Четири минути след това, Влади Узунов стреля много технично от фаул, но топката отново премина встрани от вратата. В 40-ата минута, Димитър Велковски центрира към вратарското поле, Пиргов не се намеси по най-добрия начин и остана под топката, като за негов късмет, Марич успя да я избие в корнер преди Карабельов да стреля към опразнената мрежа. Така двата отбора се оттеглиха на почивка без нова промяна на резултата.

Втората част започна доста по-спокойно и за двата отбора. Първата по-интересна ситуация дойде в 52-ата минута, когато Парвиз Умарбаев стреля много опасно от свободен удар, но топката така и не намери очертанията на вратата.

В 65-ата минута обаче, "белите" успяха да изравнят. Димитър Велковски се разписа директно от пряк свободен удар. След изстрела му, топката премина през построената защита, а Илко Пиргов не успя да се намеси навреме и топката влетя в мрежата му - 1:1.

В 81-ата минута, домакините можеха отново да поведат в резултата. Карагарен успя да задържи достатъчно дълго топката в наказателното поле, за да може Посинкович да напредне към вратата на столичани. Точно преди да успее да стреля обаче, Александър Станисавлевич се хвърли на шпагат и изби кълбото в корнер. С тази атака пък всичко по-интересно на терена приключи.

След това равенство, Локомотив (Пловдив) запази първото място в Група "Б" с актив от 37 точки, докато Славия е на втората позиция с 35.