Локомотив (Пловдив) и ФК ЦСКА 1948 завършиха наравно 1:1. Двубоят бе от 13-ия кръг на efbet Лига. Лукас Масоеро откри резултата на "Лаута" в 5-ата минута, а десет по-късно Момчил Цветанов си отбеляза автогол.

Срещата бе официален дебют за новия треньор на "смърфовете" Александър Тунчев, който замени преминалия в ЦСКА Бруно Акрапович. Пловдивчани записаха трети пореден мач без победа у дома.

Така Локо събра 23 точки и заема второ място във временното класиране с 11 изиграни мача. ФК ЦСКА 1948 е 4-и с 19 пункта.

Локомотив (Пловдив) - ФК ЦСКА 1948 1:1, Цветанов си вкара автогол

Двубоят от efbet Лига стартира в 17:30 часа

Срещата започна отлично за домакините, които поведоха още в 5-ата минута. Салинас и Умарбаев разиграха след изпълнение на корнер. Таджикистанецът центрира в наказателното поле, където Масоеро се извиси над всички на първа греда и направи Наумов безпомощен - 1:0.

В 15-ата минута "червените" изравниха. Масоеро отклони топката след центриране отляво. Това затрудни Момчил Цветанов, който в опита си да изчисти прати кълбото в собствената си врата за 1:1.

Снимка 506460

В 20-ата минута Наумов не се затрудни след удар на Карагарен. Малко след това гостите имаха претенции за дузпа, които съдията Георги Давидов не уважи. Неразбирателство между защитата на Локомотив и стража Мартин Луков доведе до това, че Марио Топузов отне топката пред погледа на Милош Петрович. Бранителят задържа своя опонент, но сигнал не последва.

В 40-ата минута шут на Галин Иванов от пряк свободен удар мина над вратата. Минута по-късно домакините организираха отлична контраатака. Митко Илиев намери Карагарен пред наказателното поле, но ударът на деветката бе блокиран от Галин Иванов.

Снимка 506459

Втората част започна с отлична възможност за "червените". Топузов изпревари Петрович до аутлинията и намери Иванов на дузпата. Националът обаче не успя да намери очертанията на вратата.

В 53-ата минута Карагарен центрира отдясно, Минчев нанесе удар, който Наумов отрази. Четири минути по-късно вратарят на ФК ЦСКА 1948 направи страхотно спасяване. Илиев опита да изведе Минчев. След рикошет топката попадна в Салинас, който се озова сам срещу Наумов, но стреля в тялото на стража.

Снимка 506456

В 78-ата минута Илиев си намери коридор за стрелба, но не затрудни вратаря на гостите. Шест минути по-късно Алмейда засече центриране от пряк свободен удар, но не намери очертанията на вратата.