Отборите на Локомотив и Ботев не се победиха в дългоочакваното пловдивско дерби от програмата на Първа лига.

Двубоят между съперниците, който бе под №106 за тях в родния елит, завърши без в него да бъдат отбелязани попадения.

До момента балансът е изравнен - по 38 победи за двата тима и 30 равенства. Головата разлика е 128:127 в полза на "черно-белите".

"Смърфовете" са на 8-о място в класирането и все още таят надежди да попаднат в първата шестица преди плейофите.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Локомотив (Пловдив) - Ботев (Пловдив) 0:0

Дербито започна!

Първото полувреме стартира вихрено и за двата тима. Атаките се редуваха ту пред Пиргов, ту пред Чворович.

Най-деен в редиците на гостите беше завърналият се в отбора Жоао Пауло. Можеше да се забележи това, че той не просто оползотворява пробиви на съперниците си, завършвайки атаките с изстрели от средна и далечна дистанция, но се връща и в задни позиции, за да спомогне за бързото изнасяне на топката.

Тодор Неделев, за съжаление на феновете на "канарчетата", се губеше на терена, като можеше да бъде забелязан само при изпълненията на статични положения, които пък не бяха многобройни.

Снимка 263779

С течение на срещата играта загрубя и събитията се пренесоха основно в централната част на терена.

На няколко пъти едва не се стигаше до принудителни смени, но медицинските екипи на двата тима свършиха добре работата си и връщаха състезателите в игра.

И двамата треньори изглеждаха недоволни от случващото се край страничната линия, като не спряха и за минута да ръкомахат и да дават указания на състезателите си.

Вторите 45 минути бяха по-безинтересни от първите. Атаките отсъстваха, а динамиката в представянето на състезателите на игрището бе на ниско ниво.

Рисковете бяха сведени до минимум, от което пострада единствено качеството на предложения футбол.

Наставниците извършиха необходимите смени, коригираха играта на съставите си в движение, но и това не спомогна да реализирането на откриващ гол.

За "канарчетета" това бе първа точка през пролетта, като в предишните си двубои те загубиха последователно от Левски (0:1) и Лудогорец (1:3). От последните си 8 мача, "жълто-черните" спечелиха само един.