Повторенията показват, че решението на арбитрите е било правилно.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме стартира вихрено и за двата тима. Атаките се редуваха ту пред Пиргов, ту пред Чворович.

Най-деен в редиците на гостите беше завърналият се в отбора Жоао Пауло. Можеше да се забележи това, че той не просто оползотворява пробиви на съперниците си, завършвайки атаките с изстрели от средна и далечна дистанция, но се връща и в задни позиции, за да спомогне за бързото изнасяне на топката.

Тодор Неделев, за съжаление на феновете на "канарчетата", се губеше на терена, като можеше да бъде забелязан само при изпълненията на статични положения, които пък не бяха многобройни.

С течение на срещата играта загрубя и събитията се пренесоха основно в централната част на терена.

На няколко пъти едва не се стигаше до принудителни смени, но медицинските екипи на двата тима свършиха добре работата си и връщаха състезателите в игра.

И двамата треньори изглеждаха недоволни от случващото се край страничната линия, като не спряха и за минута да ръкомахат и да дават указания на състезателите си.

45′

Почивка.

42′

Марчев стреля силно!

Топката рикошира в крака на Минев и се насочва към вратата.

Чворович обаче спасява отбора си.

39′

Напрежението явно е сериозно и за двамата треньори.

Те не спират да дават указания на футболистите си покрай страничната линия на игрището.

Снимка 320429

32′

Тодор Неделев шутира от свободен удар.

Топката се отбива в стената.

Неуспешно изпълнение.

28′

Изстрел на Неделев!

Без успех.

24′

Пропуск на Пауло!

Футболистът на гостите получи чудесен подарък от бранителите на съперника, които му поднесоха топката в изгодна позиция.

Изстрелът на Жоао Пауло не намира очертанията на вратата.

22′

Игра основно в централната част на терена.

Темпото в мача се забави.

21′

Поредица безадресни центрирания на Пауло.

Нищо интересно пред Пиргов.

14′

Слаб изстрел на Серкан.

Пиргов лови.

12′

Пробив на Аралица и центриране в наказателното поле.

Ударът на Марчев обаче е разочароващ.

9′

Центриране в наказателното поле на Чворович.

Той не се намесва и топката преминава покрай целта.

Неубедителни действия на вратаря на Ботев (Пд).

4′

Балтанов се връща на терена.

Капитанът на "канарчетата" обаче продължава да накуцва.

Няма да е изненадващо, ако той бъде заменен.

3′

Грубо нарушение срещу Балтанов!

Футболистът на Ботев (Пд) излиза от терена накуцвайки.

2′

Пробив на Димо Бакалов в полето на Ботев (Пловдив).

Спрян е от бранителите на съперника.

1′

12. Филип Михалевич 79. Кристиан Добрев

Отборите на Локомотив и Ботев се изправят един срещу друг в дългоочакваното пловдивско дерби от програмата на Първа лига.

Двубоят ще бъде под №106 в родния елит, като до момента балансът е изравнен - по 38 победи за двата тима и 29 равенства. Головата разлика е 128:127 в полза на "черно-белите".

Групата на Локомотив (Пд) за дербито с Ботев

Акрапович прави три промени

"Смърфовете" са на 8-о място в класирането и все още таят надежди да попаднат в първата шестица преди плейофите, но за целта им трябва задължителна победа днес.

Треньорът Aкрапович няма да може да разчита на наказания Муса Мохамед, който получи червен картон срещу Славия.

Наставникът на Ботев Николай Киров ще бъде лишен от услугите на централния защитник Пламен Димов.

Изненада сред избраниците на Николай Киров за утрешното дерби

15-годишният Слави Шопов попадна в групата на Ботев (Пд)

"Канарчетета" още нямат точка през пролетта, като загубиха последователно от Левски (0:1) и Лудогорец (1:3). От последните си 8 мача "жълто-черните" спечелиха само един, но се задържат на пето място в класирането.

Главен съдия на срещата е Никола Попов, с помощници Георги Тодоров и Диян Вълков.