Турнир: efbet Лига Стадион: "Локомотив", гр. Пловдив Зрители: 1322

0:0 в последния двубой от неделната програма на Първа лига

90+3′

Още една бърза смяна за "болярите".

90+2′

Смяна за губене на време от страна на Краси Балъков. Дани Младенов отстъпва мястото си на Крум Стоянов.

86′

Младежкият национал на Словения Ален Ожболт прави официален дебют с фланелката на Локомотив (Пд).

85′

Картон за Буна, който влезе грубо в краката на Венци Василев.

82′

ОТМЕНЕН ГОЛ! На "Лаута" си отдъхнаха спокойно 120 секунди по-късно, когато Абделхаким Буна опъна мрежата на съперника. Радостта му обаче бе кратка, тъй като в ситуацията правилно бе отсъдена засада.

80′

МЛАДЕНОВ! Сякаш от нищото, Етър можеше да шокира своя съперник с гол в 80-ата минута. Дани Младенов изпълни много добре пряк свободен удар, но топката прелетя на сантиметри от мрежата на Мартин Луков.

79′

Жълт картон за Умарбаев.

79′

Още едно официално предупреждение за футболист на Етър - Никола Колев.

70′

Смяна в редиците на Етър. Аласана Мане се появява в игра вместо Ерик Почански.

66′

Картон и за Стивън Езе, който влезе грубо в краката на Боджадж.

66′

Янко Ангелов отстъпва мястото си на далеч по-офанзивния Умарбаев.

61′

АРАЛИЦА!! Хърватският нападател на Локо - Анте Аралица продължи да пропуска положения с лека ръка. В 61-ата минута балканецът се бе вклинил между Артюнин и Гълъбов, засичайки от въздуха отлично центриране на Карагарен. И този му удар обаче не намери очертанията на вратата.

58′

Официално предупреждение за Артьом Артюнин, който задържа с ръце Димитър Илиев.

52′

НАПРЕЖЕНИЕ! Втората част започна с претенции на домакините към главния съдия Волен Чинков, който според тях сгреши при решението си да не отсъди дузпа при събаряне на Анте Аралица в полето на Етър.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

Малко преди паузата от Локо имаха още един шанс да застрашат максимално "болярската" врата. Макар и с много трудности, Аралица спря високо подаване на гърди, след което отправи шут по земя. Коженото кълбо обаче се забави от мокрия терен и бе лесно стопирано от Христо Иванов.

37′

ГРЕДА ЗА ЛОКО!! Натискът на "железничарите" продължи и само гредата спаси Етър в 37-ата минута. Бирсент Карагарен завъртя отлично топката от фаул, а в наказателното поле снажният Стивън Езе бе над всички и отправи удар. За жалост на нигерийския национал, всичко завърши с изстрел в напречната греда.

21′

Бирсент Карагарен продължи да тормози отбраната на етърци, като в 21-ата минута направи всичко необходими, за да отправи акуратен диагонален изстрел. На мястото си все пак беше Христо Иванов, който спокойно улови.

17′

Постепенно "болярите" на Красимир Балъков изравниха играта, като Венци Василев центрира много опасно в 17-ата минута. На точната позиция обаче бе Стивън Езе, който неутрализира нападателя Флорент Боджадж.

7′

Макар и затруднени от силния дъжд в Пловдив, футболистите на двата тима предложиха интересно начало на срещата. Първото по-интересно положение се откри пред "смърфовете", когато Анте Аралица остана сам срещу вратаря на Етър. Хърватинът стреля право в тялото на опитния страж, а миг по-късно видя, че е вдигнат и флагът за засада.

1′

12. Ален Ожболт 17. Чавдар Ивайлов

Отборите на Локомотив (Пд) и Етър се изправят един срещу друг в късния двубой от неделната програма на Първа лига. И двата тима се намират в добра моментна форма, което предвещава доста интересен сблъсък на "Лаута".

Краси Балъков: Ще ни бъде тежко на "Лаута"

Треньорът на Етър коментира предстоящия мач с Локомотив (Пловдив)

"Черно-белите" надвиха столичните Левски и Септември и сега ще се опитат да затвърдят възхода си срещу "болярите". "Смърфовете" не могат да използват контузените Пиргов и Райков. Три точки тази вечер пък ще спомогнат на отбора да се изкачи до четвъртото място във временното класиране.

В предни позиции пловдивчани ще разчитат много на намиращия се в отлична форма Анте Аралица.

Поморие загуби от Локомотив (Пловдив) с 0:1

Локомотив (Пловдив) се спести срещу Поморие и едва не съжали

Минимален успех за "смърфовете"

"Излишно е да казваме, че ще е изключително труден мач. Локо е в подем този сезон, показва доста добри игри срещу водещите отбори. Сега започваме да мислим сериозно за срещата. Имаме някои кадрови проблеми, трябва да видим дали Скерлев и Батрович ще са на линия. Вярвам обаче, че ще си тръгнем поне с точка от "Лаута", каза треньорът на Етър Красимир Балъков в навечерието на срещата.

Тимът на футболната ни легенда обаче никога в историята си не е печелил срещу Локомотив в Пловдив.

Главен съдия на срещата е Волен Чинков, с помощници Младен Маринов и Мартин Ангелов. Делегат на БФС е Неделчо Михайлов, а работата на реферите ще следи Георги Йорданов.

Христо Крушарски: Бием Дунав, хващаме малко рибка и я занасяме обратно в Пловдив

Крушарски: Супер жребий, бием Дунав, хващаме малко рибка и я занасяме обратно в Пловдив

"Ще си изкараме една седмица почивка в Русе"