Локомотив (Пд) победи Черно море в двубой от програмата на 14-ия кръг на шампионата.

"Смърфовете" се наложиха с 1:0. Автор на единственото попадение в мача стана Димитър Илиев, който разочарова стража на гостите след 14 минути игра, разписвайки се с чудесен диагонален изстрел.

Гостите претендираха, че не е отсъдена дузпа в тяхна полза, като минута преди почивката Иса бе задържан в наказателното поле. В началото на срещата пък Стивън Езе избута с две ръце футболист на варненци, но не бе отсъдено дори нарушение в полза на "моряците".

Селекцията на Бруно Акрапович се намира в страхотна форма, като днес постигна шеста поредна победа в шампионата. Локо е с най-резултатното нападение в елита до момента със своите 34 отбелязани гола. Статистиката също е на страната на домакините, които имат 42 победи над варненци, срещу 31 загуби и 28 равенства.

Единственият наказан в редиците на "смърфовете" бе Йосип Томашевич, който беше изгонен срещу ЦСКА.

Георги Илиев бе награден преди първия сигнал. Той стана футболистът с най-много мачове в елита на страната - 455. Наградата му връчи досегашният номер едно в това подреждане - Марин Бакалов.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Локомотив (Пд) - Черно море 1:0, гол на Димитър Илиев, гостите претендираха за дузпа

Локо е с най-резултатното нападение в елита до момента

Първото полувреме предложи на феновете по трибуните битка между двата състава за всяка педя терен. Тежките влизания не липсваха, като и двете единайсеторки настояваха да покажат, че заслужават повече да стигнат до откриване на резултата.

Това стана възможно след поредната брилянтна изява на един от лидерите в състава на Локомотив - Димитър Илиев.

В 14-ата минута той получи топката на границата на наказателното поле, финтира бранителя пред себе си и стреля по диагонала, отбелязвайки чудесно попадение. Кълбото се отби в рамката на вратата, след което влетя в мрежата и за стража бе невъзможно да спаси.

Натиск на Локомотив не последва, като варненци наложиха своето темпо на игра и опитаха да се върнат в срещата по възможно най-бързия начин.

На два пъти Иса се озоваваше в добра ситуация за реализиране на попадение, но не успяваше да вкара топката във вратата.

Един от бранителите на Локомотив (Пловдив) Стивън Езе си изпусна нервите при ситуация в наказателното поле и при спряла игра изблъска съперника си с две ръце. Ситуацията се размина без да бъде отсъдено нарушение.

Ако реферът бе видял какво става, почти сигурно трябваше да изгони Езе за удар без топка. Това така и не се случи и играта продължи.

Снимка 450209

В средата на първото полувреме центриране в наказателното поле на варненци завърши с удар на Алмейда, но топката не попадна в очертанията на целта. Друг изстрел - на Малембана пък бе избит с една ръка от Митрович.

В последната минута на полувремето Иса бе задържан в полето на съперника. Нарушение не беше отсъдено. Повторенията показаха, че фаул срещу национала по-скоро има, а съответно е можело да бъде отсъдена и дузпа.

Така или иначе паузата дойде при резултат 1:0 за домакините.

През вторите 45 минути играта съвсем загрубя. На няколко пъти футболистите и на двата тима получиха неофициални, а след това и официални предупреждения от главния съдия.

В 62-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, като Петрович получи втори жълт картон и бе изгонен от терена.

В намален състав домакините заздравиха позициите си с няколко дефанзивни промени и по този начин "затвориха" половината си и направиха мача не особено приятен за наблюдаване.

Снимка 450208

Нова промяна в резултата не беше регистрирана и Локомотив временно застана под номер 2 в таблицата с класирането, като разполага с актив от 32 точки - три повече, но и един изигран мач в аванс пред преследвача си Левски.

Халфът на Локомотив Георги Илиев записа историческо постижение. Той пренареди вечната ранглиста, като стана №1 по участия в елита. Илиев стъпи на терена за 455-и път, с което изпревари Марин Бакалов.

Снимка 450206

Интересното е, че ветеранът записа рекорда си срещу Черно море, за който има най-много мачове - 318. "Смърфовете" са вторият му отбор по участия в елита с 80, а за ЦСКА има 56.