67′

Родриго центрира в наказателното поле.

Иса се размина с топката.

Тя бе избита от Луков, но след това се върна в игра.

Нито един футболист на Черно море не игра с кълбото и то преминава в притежание на домакините.

63′

Витанов сменя Умарбаев.

62′

Втори жълт картон за Милош Петрович.

Локомотив остава с човек по-малко на терена.

61′

Бирсент Карагарен пробива в полето на Черно море.

Подава към Умарбаев, който опитва да стреля от движение.

Неуспешно.

Играта е подновена с удар от вратата.

53′

Дани Кики напредва в половината на Локомотив.

Подава към Иса.

Изстрел на национала!

Не намери добре топката и тя полита над вратата на Луков.

49′

Изстрел от далечна дистанция на Умарбаев!

Топката преминава встрани от вратата на Черно море.

Добра изява на състезателя на Локомотив, който проби в половината на съперника и дори достигна до възможност да стреля към целта.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме предложи на феновете по трибуните битка между двата състава за всяка педя терен. Тежките влизания не липсваха, като и двете единайсеторки настояваха да покажат, че заслужават повече да стигнат до откриване на резултата.

Това стана възможно след поредната брилянтна изява на един от лидерите в състава на Локомотив - Димитър Илиев.

В 14-ата минута той получи топката на границата на наказателното поле, финтира бранителя пред себе си и стреля по диагонала, отбелязвайки чудесно попадение. Кълбото се отби в рамката на вратата, след което влетя в мрежата и за стража бе невъзможно да спаси.

Натиск на Локомотив не последва, като варненци наложиха своето темпо на игра и опитаха да се върнат в срещата по възможно най-бързия начин.

На два пъти Иса се озоваваше в добра ситуация за реализиране на попадение, но не успяваше да вкара топката във вратата.

Един от бранителите на Локомотив (Пловдив) Стивън Езе си изпусна нервите при ситуация в наказателното поле и при спряла игра изблъска съперника си с две ръце. Ситуацията се размина без да бъде отсъдено нарушение.

Ако реферът бе видял какво става, почти сигурно трябваше да изгони Езе за удар без топка.

Това така и не се случи и играта продължи.

В средата на първото полувреме центриране в наказателното поле на варненци завърши с удар на Алмейда, но топката не попадна в очертанията на целта. Друг изстрел - на Малембана пък бе избит с една ръка от Митрович.

В последната минута на полувремето Иса бе задържан в полето на съперника. Нарушение не беше отсъдено. Повторенията показаха, че фаул срещу национала по-скоро има, а съответно е можело да бъде отсъдена и дузпа.

Така или иначе паузата дойде при резултат 1:0 за домакините.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон и за Умарбаев.

44′

Иса пада в наказателното поле.

Сигнал за нарушение на правилата няма.

От щаба на гостите претендират, че е трябвало да получат дузпа.

42′

Жълт картон за Иса.

40′

Жълт картон за Цветомир Панов.

35′

Центриране в наказателното поле.

Алмейда стреля с глава!

Топката минава над вратата на Митрович.

31′

Цветомир Панов пада на тревата.

Ще трябва да получи медицинска помощ.

Изправя се на крака и продължава участието си в мача.

30′

Удар на Васил Панайотов от далечна дистанция.

Без проблеми Луков хваща топката в ръцете си.

28′

Жълт картон за Петрович.

24′

Пробив на Иса в половината на съперника.

Подаване към Минчев.

Следва центриране на младока.

До завършващ изстрел обаче не се стига.

ЦСКА отново ще се пробва за Мартин Минчев от Черно море

"Червените" подготвят трансферна офанзива през зимата

21′

Нищо опасно за стража на варненци след изпълнението на статичното положение.

20′

Фаул срещу Цветанов по левия фланг на атаката на Локомотив.

Интересна ситуация за домакините.

17′

Нова атака на Черно море.

Този път до точен изстрел към целта не се стига.

14′

ГООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Димитър Илиев!

Страхотно диагонално изпълнение на един от лидерите в състава на "смърфовете".

Кълбото се отби в лявата греда на вратата на съперника и влетя в мрежата.

Номер 14 в 14-ата минута. Девети гол през сезона за Илиев.

8′

Малембана стреля от границата на наказателното поле!

Митрович спасява с една ръка.

Опасността бе реална за тима му.

7′

Георги Дерменджиев е на стадиона в Пловдив.

Ще изгледа на живо случващото се на терена.

Дерменджиев: Всеки играч трябва да е наясно, че защитава националната фланелка, имам конкретна цел

"БФС е най-малко виновен за всичко"

3′

Стивън Езе изблъсква с две ръце Хантакиас без топка.

Няма санкция за състезателя на домакините.

Играта бе спряна, заради падането на футболиста на Черно море.

1′

Георги Илиев бе почетен от Локомотив (Пловдив).

Днес той застава под номер едно във вечната ранглиста по най-много изиграни мачове в елита на страната.

Марин Бакалов, досегашният номер едно, лично му връчва наградата.

Христо Бонев и Георги Иванов също поздравиха Илиев за постижението му.

Георги Илиев: Не очаквах футболът да ми бъде професията

"На един детски турнир ме харесаха, а бях трети клас. Така се почна"

1′

31 Лъчезар Йорданов

Локомотив (Пд) и Черно море се изправят един срещу друг в следобедния двубой от програмата на първенството.

Двата тима винаги правят равностойни мачове, което е залог и за повече от интересни минути на "Лаута".

Илиан Илиев избра 19 футболисти за гостуването на Локомотив

Варненци отпътуват за Пловдив в понеделник рано сутринта

Селекцията на Бруно Акрапович се намира в страхотна форма, като днес ще търси шеста поредна победа в шампионата.

Локо е с най-резултатното нападение в елита до момента със своите 33 отбелязани гола. Статистиката също е на страната на домакините, които имат 41 победи над варненци, срещу 31 загуби и 28 равенства.

Единственият наказан в редиците на "смърфовете" е Йосип Томашевич, който беше изгонен срещу ЦСКА.

Йосип Томашевич и Милош Петрович ще преподпишат с Локомотив (Пд)

Техните споразумения изтичат в края на сезона

Черно море не може да разчита на контузените Дюлгеров и Актау. Атаката очаквано ще се води от намиращите се в отлична форма Исмаил Иса и Родриго.

Двата тима вече се срещнаха в първия кръг на първенството. Тогава "моряците" изкова надделяха с 3:1.

Главен съдия на срещата е Волен Чинков, с помощници Петър Джугански и Дениз Соколов.

Гонзо набеляза играчи от Втора лига

В Локо (Пд) вече работят по зимната селекция

Халфът на Локомотив Георги Илиев записва историческо постижение днес. Той ще пренапише вечната ранглиста, тъй като ще стане №1 по участия в елита.

Георги Илиев ще стъпи на терена за 455-и път, с което ще изпревари Марин Бакалов.

Интересното е, че Илиев записва рекорда си срещу Черно море, за който има най-много мачове - 318. "Смърфовете" са му вторият отбор по участия в елита с 80, а за ЦСКА има 56.