Локомотив (София) записа лесна победа над Сливен с 3:0 на ст."Васил Левски". Домакините доминираха напълно и можеха да спечелят с много по-голям резултат, ако не бяха пропуските на Генков и добрите изяви на вратаря Караманов.

Срещата започна със закъснение, след като се оказа, че   на Националния стадион липсват задължителните пожарна и линейка.

Локо (Сф) замачка съперника си още от първата минута и резултатът не закъсня. В 12-ата Писаров финтира защитник на Сливен и центрира. Генков се извиси и с глава откри - 1:0. До края на полувремето таранът на Локомотив имаше шанс да покачи резултата на два пъти, но не сполучи.

След почивката картината не терена не се промени особено. Локомотив се бранеше, а Сливен се опитваше да организира епизодични атаки, които не носеха опасност за "железничарската" врата.

В 50-ата мин. Асамоа най-сетне покачи резултата на 2:0. След центриране от корнер, Генков свали с глава на партньора си в атака. Дребничкият нападател засече топката от въздуха с пета, докато беше с гръб към вратата за 2:0!

Четвърт час по-късно резултатът стана класически. Асамоа и Генков направиха двойно, първият стреля, но Караманов изби. Топката обаче попадна у Дяков, който я насочи във вратата за крайното 3:0.

Така Локомотив вче има 25 точки,  с колкото са още Черноморец и Левски.