Завръщането на Локомотив (Сф) на собствения им стадион в квартал „Надежда” бе белязано със загуба в шампионатния мач с Ботев (Пд). „Канарчетата” на треньора Станимир Стоилов треснаха с 2:1 „железничарите” на наставника Емил Велев.

С успеха си в София, пловдивчани остават в битката за разпределяне на призовите места в „А” група, докато столичани продължават на обратния полюс с мъките за оцеляване в елита.

Двубоят бързо промени предварително набелязаните тактически замисли на двата тима, тъй като падна ранен гол. Младият Светослав Костов реализира за Ботев още при първата по-сериозна атака на тима.

След гола Локомотив се настани в половината на съперника, но без нито една опасност за гол пред вратаря Стаховяк. „Жълто-черните” пък заложиха на добре уплътнена защита и кинжални контри, при които гол не падна най-вече заради стрелковото неумение на нападателите. Сред тях се наредиха авторът на гола Костов, капитанът Иван Цветков и възпитаникът на Левски Мариян Огнянов.

В началото на втората част реферът Георги Йорданов отмени попадение на Ботев с мнение за засада. Този момент от мача разконцентрира пловдивчани, които при ответната атака на Локомотив допуснаха изравняване. В прегръдките на „железничарите” попадна Крум Бибишков, вкарал гола след пас на Писаров и несигурно излизане от рамката на вратаря Строховяк.

Радостта на домакините продължи само няколко минути, до следващата атака на Ботев. Иван Цветков излезе от втора позиция при центриране на фланга и с глава матира Благо Митрев – 1:2.

В последните минути наставникът на домакините Емил Велев - Кокала остави само трима играчи в отбрана и хвърли целия си тим напред в битка за точката. Рискът му не даде очакваният от него резултат, а Стоилов предпочете възпитаниците му да пазят преднината отзад, без напъни за по-изразителна победа.

Този ход на Мъри имаше логичен отговор в тези минути, защото няколко играчи едновременно се строполиха на терена със схващания. В крайна сметка 1:2 и важни 3 точки за Ботев.

ЛОКОМОТИВ (СФ) - БОТЕВ (ПД) 1:2 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)