Локомотив (Пловдив) прекъсна серията си от 3 поредни загуби и победи с 1:0 Септември в откриващия мач на 11-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в срещата реализира Веселин Марчев в 56-ата минута, след като се възползва от грешка на Янко Георгиев.

Срещата се проведе  пред много малки зрители на "Лаута". Феновете на домакините бяха издигнали няколко транспаранта като "Локомотив (Пловдив) е над всичко и над всички" и "В клуба змии, а на терена - мишки".

С успеха "черно-белите" събраха 14 точки и заемат 7-о място. Столичани са предпоследни със 7 пункта.

Локо (Пловдив) - Септември 1:0

Локо (Пловдив) - Септември 1:0, Марчев дава преднина на домакините

Двубоят е днес от 17,30 часа на Лаута

Локомотив и Септември изиграха най-слабите тридесет минути от началото на първенството. Играчите не успяха да създадат нито едно голово положение пред една от двете врати, играта се развиваше основно в центъра, като и двата тима допускаха много грешки.

В 33-ата минута Веселин Марчев отправи първия точен удар към една от двете врати, но не затрудни Янко Георгиев.

В 40-ата минута стражът на гостите спаси вратата си на два пъти от сигурен гол при удари на Веселин Марчев и Дани Кики от близко разстояние. При третият опит деветката на домакините прати топката в аут.

Снимка 315245

Втората част започна със слаб удар с глава на Димо Бакалов след центриране на Крумов. Малко след това Кики имаше възможност да изпълни пряк свободен удар от добра позиция, но се подхлъзна и Георгиев улови без проблеми.

Николай Митов: Доста неща трябва да променим

Николай Митов: Липсва ни самочувствие (ВИДЕО)

"Целта ни е да не изпаднем"

В 54-ата минута Янко Георгиев демонстрира чудесен рефлекс и отрази удар със странична ножица на Пауло Серджо. Две минути по-късно обаче стражът на гостите допусна грешка, от която се възползва Веселин Марчев, който откри резултата.

Веселин Марчев: Всички се раздадохме днес

Веселин Марчев: Победата ще ни вдигне духа (ВИДЕО)

"Завръщането на Дани Кики ни се отрази добре"

След попадението темпото на игра падна, като за двата отбора бе трудно да стигнат до реална опасност пред противниковата врата. Николай Митов пусна в игра Жеан Патрик и Васил Калоянов в опит да промени резултата. В 73-ата минута бразилецът се отчете с далечен удар, който Пиргов улови.

Снимка 315243

В 80-ата минута Веселин Марчев можеше да удвио, но след като се справи с бранител на Септември от малък ъгъл стреля високо над вратата. Две минути по-късно Васил Добрев бе изгонен за втори жълт картон.

До края на срещата домакините задържаха преднината си и се поздравиха с изключително ценни три точки.