Локо (Пд) записа важна победа над Черно море. В един от най-интересните мачове от 11-ия кръг на "А" група "смърфовете" удариха "моряците" трудно с 1:0 на "Лаута". Единственият гол вкара Михаил Венков, а дербито бе оцветено и от два червени картона.

Първото полувреме бе особено скучно и безинтересно, като двата тима рядко създаваха сериозни голови възможности. Първото наистина чисто голово положение дойде чак в 26-ата минута.

Тогава Бенжелюн засече с глава едно прострелно центриране в наказателното поле, но Божилов изчисти от голлинията. Секунди по-късно и Здравко Лазаров имаше добър шанс от малък ъгъл, но не успя да реализира.

Гостите имаха едва едно по-сериозно положение за цялото първо полувреме, при което Дончо Атанасов бе изведен зад гърба на отбраната, но пропусна златна възможност.

През втората част гостите се активизираха. Гол на Миро Манолов бе отменен. Нападателят се възползва от центриране на Дончо Атанасов, но бе в положение на засада.

В 63-ата минута Черно море остана с човек по-малко на терена. Андреев фаулира Здравко Лазаров и получи своето второ официално предупреждение.

Десет минути по-късно Локомотив поведе. Здравко Лазаров центрира добре и Мишо Венков се извиси, след което заби топката в мрежата - 1:0.

До края имаше време за още един червен картон, който бе за Валери Георгиев от състава на домакините.

Тема номер 1 в ложите на "Лаута" обаче бе присъствието на Емил Велев на трибуните и възможността Кокала да поеме Локо (Пд).