Локомотив (Пд) се изравни по точки с лидерите Литекс и Лудогорец, след като в мач от 14-ия кръг победи с минималното 1:0 ЦСКА! Единственото попадение в срещата падна още в 24-ата секунда и бе дело на Крис Гади. Тъмнокожият футболист получи топката в полето и с диагонален удар от въздуха не остави шанс за реакция на Томаш Черни.

Гостите от ЦСКА пропуснаха най-доброто си положение в 33-ата минута, когато Неманя Милисавлевич имаше възможност да играе с глава от границата на малкото поле. Ударът на сърбина обаче бе не само слаб, но и неточен.

През второто полувреме двата отбора предложиха страхотна битка на терена. Гостите от София се опитаха да наложат натиск, но въпреки териториалното предимство почти не стигнаха до положения пред вратата на Господинов.

В същото време „смърфовете" на 2-3 пъти контраатакуваха опасно, но и те бяха неточни в завършващата фаза. В добавеното от съдията 6-минутно продължение „червените" стигнаха до няколко разбърквания в полето на Локо, но точният удар отново липсваше.

С победата на Локо тази вечер се сложи край на серията от 6 поредни победи, в която се намираха играчите на ЦСКА. Поне за няколко часа пък „смърфовете" ще делят лидерската позиция в шампионата с Литекс и Лудогорец, които в неделя ще изиграят двубоите си от кръга. ЦСКА се свлича на 4-а позиция, на 2 точки зад трите лидера.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЦСКА 1:0 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)