Локо (Пд) победи Верея в мач от 7-ия кръг на Първа лига. „Смърфовете“ се наложиха с 3:1 над новака на „Лаута“.

По този начин тимът на Илиан Илиев заличи частично срама от миналия кръг, когато загуби от Славия с 2:5 след като водеше с 2:0.

Това в първи успех за пловдивчани от три мача насам и първа победа на "Лаута' от началото на сезона.

Тимът на Александър Томаш пък продължава да няма успех на чужд терен, но пък се представя отлично у дома. Верея е на 7-ото място с 10 точи в актива.

НА ЖИВО: Локо (Пд) - Верея

"Смърфовете" ще мият срама от мача със Славия

Срещата започна равностойно. В 9-ата минута домакините успяха да поведат в резултата. Иван Горанов напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Камбуров надскочи бранител и с глава насочи технично топката в мрежата за 1:0. „Смърфовете“ взеха инициативата, но гостите не се предаваха. В 16-ата минута Андонов намери Момчил Цветанов, който прехвърли Пиргов, вкарвайки за 1:1.

Снимка 253753

В 37-ата минута се стигна до грозен епизод след като Симеон Райков наплю Илия Мунин заради фаул на играча на Верея срещу Камбуров. До края на полувремето не се стигна до нови опасности пред двете врати.

9 минути след началото на втората част влезлият минути по-рано като резерва Умарбаев стреля извън наказателното поле, топката се удари в Камбуров и влезе в мрежата на Караджов за 2:1.

Снимка 253754

В 76-ата минута Зафиров направи груба грешка и вместо да върне на вратаря я подаде на Карагарен, който обаче пробва технично да прехвърли Караджов, но много слабо и стража улови.

В самия край на мача, Локо (Пд) подпечата победата си след като Кирил Котев надскочи и изпревари Караджов, стреляйки с глава за 3:1.

След тази среща, "смърфовете" са на 8-ото място в класирането, докато новаците са с позиция по-напред.