Литекс победи драматично Черноморец в последния кръг на есенния полусезон на „А" група. „Оранжевите" се наложиха с 1:0 с късен гол на Георги Миланов. Домакините от Ловеч скъсаха нервите на треньора си Христо Стоичков с многобройните си пропуски.

Колегата му на скамейката на „акулите" Димитър Димитров пък също не бе на себе си от гняв и се отправи към съблекалнята две минути преди края на мача.

Срещата започна с много фрапантни пропуски за домакините. Иса бе много близо до откриването на резултата още в 7-ата минута, но изпусна след като топката му попадна на неудобния ляв крак. Малко по-късно Николай Бодуров направи груба грешка и позволи на Боли да излезе сам срещу Пиргов, но вратарят спаси.

В 27-ата минута Иса остана сам срещу Стоян Колев. Минута преди края на полувремето домакините отново можеха да открият чрез бившия нападател на Левски, но Дянков изби.
През втората част нервите ескалираха. Ловчанлии трябваше да започнат полувремето без завърналия се след дълго лечение капитан Небойша Йеленкович. Сърбинът се контузи отново и бе заменен принудително от Галин Иванов.

В 65-ата минута, „акулите" останах с човек по-малко след като Венелин Филипов бе изгонен след като събори оставящият сам срещу вратаря Георги Миланов. Четири минути по-късно се стигна до нови нерви в състава на гостите след като Венци Христов се сдърпа с треньора си Димитър Димитров, който мигновено го смени с Дрянов.

Мачът отиваше към равенство, но минута преди края Литекс отбеляза. Галин Иванов подаде отлично към Георги Миланов, който прехвърли Стоян Колев. Изнервеният до краен предел Херо се прибра бесен две минути преди края на мача в съблекалнята.
След този мач, Литекс са на третото място в класирането, а Черноморец на шестото.