С два гола на Христо Йовов и по един на Валери Домовчийски и Георги Сърмов Левски победи пред около 7 000 зрители на Националния стадион "Васил Левски" Вихрен с 4:0 в мач от 18-ия кръг на "А" група.

Шампионите продължават да са с пълен актив от началото на пролетния полусезон на първенството.

Играчите на Станимир Стоилов имаха пълно превъзходство, като на два пъти и гредите помогнаха на вратаря на Вихрен Шейтанов. Стражът също се намеси на няколко пъти отлично, като спаси тима си от по-сериозна загуба.

Двубоят започна с няколко минути по-късно, след като футболистите на Левски излязоха с леко закъснение, с плакат за връщане на базите на клуба.

Валери Домовчийски откри в 10-ата минута, завършвайки атака започнала от Миланов и преминала през най-добрия за шампионите в мача Христо Йовов.

Първата опасност пред вратата на Левски бе в 34-ата минута, когато Марсиел стреля от пряк свободен удар, но не успя да затрудни вратаря Петков.

В 36-ата минута удар на Домовчийски срещна гредата на вратата на гостите. В 41-ата минута пък изстрел на Телкийски бе спасен от Шейтанов.

В 52-ата минута Йовов от пряк свободен удар направи резултата 2:0 за Левски. Седем минути по-късно отново той покачи на 3:0, след самостоятелен пробив и техничен удар.

Крайното 4:0 за Левски оформи резервата Георги Сърмов с втория си гол за полусезона. Полузащитникът завърши с технично изпълнение атака, започнала от Миланов, и продължила с двойно подаване между Сърмов и Домовчийски.

В самия край на мача Йовов имаше възможност да оформи своя хеттрик в мача, но ударът му от пряк свободен удар попадна в стената, построена от играчите на Вихрен.