Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 19433

Левски и ЦСКА завършиха 0:0 в мач от шампионата

Левски и ЦСКА не си вкараха гол, но шоуто се получи

Червени картони, греда и счупен нос белязаха битката на националния стадион

90+3′

ЗАНЕВ Е ИЗГОНЕН! Секунди преди да даде край на мача. Капитанът на ЦСКА - Петър Занев получи червен картон заради псувня по адрес на главния съдия.

90+2′

Резервата Томи Юрич също влиза в статистиката като горд притежател на жълт картон.

90′

Макар и ЦСКА да имаше контрол над топката. Единственото голово положение до края беше за техния съперник. В 91-ата минута Нашименто завъртя топката от фаул. Холмар Ейолфсон се измъкна от персоналния си пазач и отправи нещо като удар с глава, който нямаше нужния резултат за исландеца и неговите съотборници.

89′

Официално предупреждение за Жанио Бикел, който фаулира Паулиньо.

86′

Последна смяна за ЦСКА. Томи Юрич ще засили нападението на "армейците". Напуска Евандро.

83′
Снимка 466918

82′

Последна смяна в лагера на Левски. Тя е принудителна. Симеон Славчев не може да завърши мача и на негово място се появява Деян Лозев.

81′

Още една промяна в лагера на ЦСКА. Стефано Белтраме напуска игра, а на терена ще видим Рафаел Енрике.

74′

НУНО РЕЙШ Е ИЗГОНЕН! Левски се оказа в сериозна беля, след като в 74-ата минута "сините" останаха с човек по-малко. Нуно Рейш влезе безумно в краката на Брадли Мазику, а провинението му веднага бе санкционирано от съдията Кабаков. Така португалецът остави своите съотборници с намален състав и даде леко предимство на ЦСКА в оставащите мигове от дербито.

72′
Снимка 466921

70′

Едвин Джеси напуска терена. Той отстъпва мястото си на Вив Соломон-Отабор, като нигерийското крило ще се опита да внесе свежест в дясната зона на "червената" атака.

69′

Кристиян Малинов беше поредният футболист в това дерби, който отправи шут от голяма дистанция, завършил разочароващо с аут.

66′

СПАСЯВАНЕ НА БУСАТО! Капитанът на Левски - Живко Миланов можеше да поведе своите съотборници към победата, след като застана да бие фаул в 66-ата минута. Бранителят пробва да повтори головото си изпълнение от мача срещу Лудогорец преди половин година, но срещу себе си имаше един перфектен Бусато, който се разтегна максимално и изби в корнер.

62′
Снимка 466910

59′

Между 55-ата и 60-ата минути Левски беше отборът, създал няколко интересни положения. Всички от тях биваха завършвани от Паулиньо, но бразилецът така и не притежаваше необходимата точност, за да донесе радост на вековниците.

57′

Втора смяна в състава на Левски. Станислав Костов се появява в игра, а вместо него терена напуска Франко Мазурек.

56′

Притесненият тим на Левски леко пое въздух в 56-ата минута, когато Хали Тиам пробва нещо нестандартно и с бомба от над 25 метра, подгря ръкавиците на Бусато. Бразилецът реши да не рискува и изби в корнер.

55′
Снимка 466922

51′

Жълт картон за Живко Миланов, който има претенции към главния съдия.

50′

ОЩЕ ЕДИН ПРОПУСК! Ураганът от опасни положения пред вратата на левскарите продължи. Сектор "Г" невярващо гледаше как любимците им вече не празнуват попадение. Али Соу остана непокрит зад точката на дузпата и отправи изключително качествен шут, който със сигурност щеше да намери мрежата на Миятович. За късмет на втория във временното класиране, Симеон Славчев се хвърли на решителен шпагат и спаси своите.

Снимка 466908

49′

БЕЛТРАМЕ! Натискът на ЦСКА се увеличаваше и "червените" като по чудо не успяха да подчинят съперника в 49-ата. Отбраната на Левски съвсем забрави за изскочилия от дълбочина Стефано Белтраме. Италианецът пробва техничен изстрел, който за негова жалост беше спасен с една ръка от Милан Миятович.

48′

ГРЕДА НА ЕВАНДРО! Второто полувреме започна по изключително интересен начин. Евандро можеше да се превърне в големия герой за ЦСКА, след като реши да заложи на нестандартното. Бразилецът хитро пробва да матира Миятович с техничен удар към далечния му ъгъл. Черногорецът обаче имаше верен съюзник в лицето на страничната греда.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 466904

Източник: Фейсбук

45′

ПОЧИВКА!

44′
Снимка 466902

42′

ПАУЛИНЬО! Левски можеше да нанесе своя удар малко преди паузата. Футболистите на ЦСКА изгубиха контрол над топката в центъра и това позволи на Мазурек да спечели доста метри. Аржентинецът продължи за Паулиньо, който навлезе в полето на "армейците" и си отвори коридор за стрелба. №7 на символичните домакини обаче прати своя изстрел над горната греда на Бусато.

40′

Валентин Антов пробва късмета си с шут от средна дистанция, който за негово съжаление мина малко над горната греда на Милан Миятович.

39′

Нуно Рейш нямаше друга алтернатива освен да спре стартиралия мощен рейд Едвин Джеси и получи жълт картон.

35′
Снимка 466901

34′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА ЦСКА! Али Соу беше в засада, а и игра с ръка, преди да се възползва от грешка на Миятович и да вкара в мрежата на "сините".

31′

СПОРНО! Съдията Георги Кабаков попадна в епицентъра на спорна ситуация, тъй като в 31-ата минута топката срещна ръката на Живко Миланов, но пловдивският арбитър прецени, че капитанът на Левски не е играл с умисъл и даде знак играта да продължи.

30′

Играч на Левски също получава картон. Паулиньо посегна опасно с бутоните към краката на Мазику.

29′
Снимка 466896

Източник: БГНЕС

27′

Симеон Славчев опита да нагорещи още повече публиката на Левски след опита си за голов удар в 27-ата. Националът на България получи пас от Живко Миланов и стреля без подготовка, но не затрудни по никакъв начин Бусато.

25′

ЧЕРВЕН КАРТОН за помощник треньора на ЦСКА - Добри Митов, който беше най-активен в горещите протести спрямо съдията Кабаков.

24′

Още един жълт картон за играч на ЦСКА. Валентин Антов влезе грубо в краката на Франко Мазурек. А последвалото решение на съдията вбеси щаба на "армейците".

21′

Жълт картон и за Милош Крушчич. Наставникът беше прекалено емоционален и това доведе до официалното му предупреждение от страна на Кабаков.

20′

В 20-ата минута центриране от фаул на Филипе Нашименто внесе смут в наказателното поле на ЦСКА. Изведнъж добра възможност се откри пред Хали Тиам, който обаче докато се завърти и отправи удар, беше качествено блокиран от Петър Занев.

Снимка 466898

18′

Първи жълт картон в срещата. Кристиян Малинов влезе твърдо в десния прасец на Славчев и официално беше санкциониран.

17′

Феновете на ЦСКА имаха претенции към главния съдия Георги Кабаков, който според тях не отсъди нарушение на Нуно Рейш срещу Евандро на границата на наказателното поле.

14′

Едвин Джеси създаваше доста трудности на персоналния си опонент Иван Горанов. В 14-ата минута ганаецът отново го задмина лесно, след което центрира към Белтраме. Живко Миланов обаче внимаваше и с глава изчисти в корнер.

13′

Линейка отвежда Мартин Райнов към най-подходящото болнично заведение, където ще се погрижат за счупения му нос.

Снимка 466899

8′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Треньорският щаб на Левски беше сполетян от голям проблем в 8-ата минута. Мартин Райнов и Евандро се сблъскаха в спор за топката, след което лицето на опорния халф на "сините" беше обляно в кръв. Оказа се, че бившият капитан на Берое е със счупен нос и на негово място принудително трябваше да се появи Симеон Славчев.

6′

ЕВАНДРО! Отговорът на "армейците" не закъсня и селекцията на Милош Крушчич беше близо до това да накаже своя вечен съперник. Али Соу действа една идея по-бързо спрямо своя персонален пазач и комбинира с Евандро. Бразилецът навлезе остро в полето и нагласи кълбото на десния си крак. Навременната намеса на Живко Миланов обаче предотврати сериозни проблеми за вековниците.

5′

ШАНС ЗА ЛЕВСКИ! Първото голово положение в срещата дойде с идването на петата минута. Символичните домакини останаха на по-малко от метър от попадението. Нашименто центрира остро от корнер на първа греда. Паулиньо продължи с глава за колегата си Ейолфсон. Исландецът обаче нямаше необходимата точност при насочването си и коженото кълбо мина малко над "червената" врата.

3′

Началото на дербито започна без излишни фойерверки. Двата тима бяха пределно предпазливи, като левскарите предпочитаха да разиграват в своето поле, а опонентите им в "червено" дебнеха за всяка една грешка от страна на Нуно Рейш или Ейолфсон. Добро впечатление с движението си в началните минути пък правеше новото италианско попълнение на "червените" - Стефано Белтраме.

2′

Двубоят започна с минута мълчание в памет на загиналия фен на Ботев (Пд) -Тоско Бозаджийски.

1′