Отборът на Левски се поздрави с първи официален успех за 2020 година. "Сините" спечелиха гостуването си на Арда (Кърджали) с 3:1 на "Лаута". По този начин временният наставник Георги Тодоров беляза по възможно най-добрия начин шестия си "дебют" начело на столичния гранд. Вековниците отново не убедиха със своето представяне, но този път поне бяха максимално концентрирани в офанзивен план. Важните точки, чрез головете си, донесоха Паулиньо (37"), Стайн Спиерингс (64") и Мартин Петков (90+2"). В края на първата част попадението за Арда вкара Радослав Василев.

Снимка 483576

Така Левски се изравни по точки с делящите си 2/3-то място ЦСКА и Локомотив (Пд), които по-късно тази вечер се изправят един срещу друг на стадион "Българска армия". Арда пък вече очаква битките си в група "Б" на плейофите във втората осмица.

Треньорската рокада в състава на Левски даде ефект, тъй като столичани стартираха една идея по-активно в мача на "Лаута". Добра ситуация за вековниците се откри още във 120-ата секунда, когато Алар центрира от фаул. Янис Каргас изскочи от дълбочина, но закъсня със стотни от секундата, за да засече в мрежата на Арда.

Арда - Левски 1:3 (Развой на срещата по минути)

"Сините" с важен успех на "Лаута"

Постепенно отборът на Арда изнесе играта далеч от своята половина и достигна до няколко статични положения пред вратата на Георги Георгиев. При едно от тях, в 9-ата минута, Милен Стоев успя да играе с глава, но топката попадна в обсега на гореспоменатия страж.

Снимка 483574

Над 7 часа и половина "сините" нямаха отбелязан гол и край на сушата сякаш се виждаше в 18-ата минута. За огромно съжаление на Станислав Костов, най-вече, попадението му правилно бе отменено от главния съдия Петър Костадинов. Секунда преди нападателят с №29 да разстреля Банков от около 15 метра се оказа, че си е помогнал за овладяването на кълбото с ръка. Стрелецът разбра неприятната новина, едва когато беше в прегръдките на треньора Георги Тодоров.

Слави Костов отново влезе в разпалена дискусия със съдията Костадинов в 25-ата минута. Тогава националът на България падна в полето на съперника, след контакт с Леони, и поиска дузпа. Реферът обаче категорично не пожела да удовлетвори неговото желание.

Снимка 483573

Първият точен удар в мача беше регистриран в 32-ата минута на мача. Паулиньо от Левски демонстрира техника в полето на Арда и след като рязко смени посоката, отправи удар в близкия на Банков ъгъл. Стражът на Арда обаче внимаваше спаси ефектно с една ръка.

Левскарите все пак дочакаха своя миг и заслужено поведоха в 37-ата минута. Паулиньо влезе навътре от фланга и направи двойно подаване с Костов. Идеята му сполучи, а след това последва и тежък изстрел от около 20 метра, който след поредица от рикошети, попадна неспасяемо в долния ляв ъгъл на Банков.

Момчетата на Николай Киров не се оставиха дълго на отчаянието и след само четири минути стигнаха до изравняването. Отбраната на Левски не изчисти добре топката при корнер, което позволи на Румен Руменов да центрира повторно. Бившият футболист на Литекс и ЦСКА пласира отлично кълбото на далечната греда, където таранът Василев беше с ход напред от персоналния си пазач Илиев и отблизо матира Георгиев за 1:1.

Снимка 483569

Източник: fcarda.bg

Макар и двубоят да вървеше изключително мудно след паузата, Арда беше отборът, създал първата по-интересна ситуация за втората част. Александър Георгиев и Спас Делев комбинираха отлично, след което халфът на домакините отправи прострелен пас, успоредно на голлинията. Топката обаче бе изчистена от младия Костадин Илиев, който при по-лош късмет можеше да си отбележи и автогол.

Едва три минути, след като се появи в игра, нидерландецът Стайн Спиерингс отново дари "сините" с важната преднина. Въпросният се възползва от отлично центриране на Станислав Иванов, изпревари Матеус Леони и технично запрати топката в незащитената от Банков зона.

Оттук насетне двубоят навлезе в доста странно русло, през което нито един от двата тима не създаде реално голово положение на своята сметка. Към края от Арда се опитаха да променят развоя на събитията с центриране от фаул, но в положение на засада се бе оказал Матеус Леони. И за да сложат подобаващ финал на своето представяне, левскарите отбелязаха и трети гол. В 92-ата минута Станислав Иванов се възползва от разпокъсаната отбрана на Арда и получи възможността да стреля под плонжа на намесилия се доста слабо Банков. Топката лекичко се търкаляше към голлинията, но получи решителния тласък от притичали Мартин Петков, който вкара дебютното си попадение във футболния ни елит.

Снимка 483578

Така Левски сложи край на сушата си във всеки един аспект и постигна първи успех за календарната 2020 година. Вековниците със сигурност ще финишират и под №4 преди старта на плейофите.