Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 1678
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски спечели гостуването си на Арда с 3:1

Георги Тодоров върна Левски на победния път, "сините" с първи успех за 2020 година

Отстраняването на Петър Хубчев даде нужния ефект

90+2′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:3!! МАРТИН ПЕТКОВ!! В 92-ата минута Станислав Иванов се възползва от разпокъсаната отбрана на Арда и получи възможността да стреля под плонжа на намесилия се доста слабо Банков. Топката лекичко се търкаляше към голлинията, но получи решителния тласък от притичали Мартин Петков, който вкара дебютното си попадение във футболния ни елит.

85′
Снимка 483576

84′

Официално предупреждение за Лукас Мартинс.

83′

Мартин Райнов ще замени младия Костадин Илиев.

83′

Дени Алар бива заменен от Георги Тодоров и на терена ще видим Здравко Димитров.

79′

Жълт картон за дебютиралия със "синята" фланелка Костадин Илиев.

76′

Ахмед Осман се появява на терена, а на резервната скамейка сяда Пламен Крумов.

75′

Още една рокада в лагера на Левски. Филипе Нашименто напуска терена, а на негово място ще видим Мартин Петков.

74′
Снимка 483570

Източник: fcarda.bg

70′

Първа промяна в състава на Арда. Ховсепян се появява в игра, а на пуска Румен Руменов.

68′

Жълт картон за Александър Георгиев от Арда.

64′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:2!! СТАЙН СПИЕРИНГС! Едва три минути, след като се появи в игра, нидерландецът Стайн Спиерингс отново дари "сините" с важната преднина. Въпросният се възползва от отлично центриране на Станислав Иванов, изпревари Матеус Леони и технично запрати топката в незащитената от Банков зона.

61′

Първа рокада в селекцията на Левски. Станислав Костов напуска игра, а на негово място се появява Стайн Спиерингс.

58′

ШАНС ЗА АРДА!! Макар и двубоят да вървеше изключително мудно след паузата, Арда беше отборът, създал първата по-интересна ситуация за втората част. Александър Георгиев и Спас Делев комбинираха отлично, след което халфът на домакините отправи прострелен пас, успоредно на голлинията. Топката обаче бе изчистена от младия Костадин Илиев, който при по-лош късмет можеше да си отбележи и автогол.

51′

Николай Банков сътвори сравнително лесно спасяване в 51-ата минута, когато парира средно силен изстрел по земя на Станислав Костов.

Снимка 483568

48′

Жълт картон за Светослав Ковачев, който наруши правилата срещу Ейолфсон.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

41′

ГОООЛ ЗА АРДА!! 1:1!! РАДИ ВАСИЛЕВ! Момчетата на Николай Киров не се оставиха дълго на отчаянието и след само четири минути стигнаха до изравняването. Отбраната на Левски не изчисти добре топката при корнер, което позволи на Румен Руменов да центрира повторно. Бившият футболист на Литекс и ЦСКА пласира отлично кълбото на далечната греда, където таранът Василев беше с ход напред от персоналния си пазач Илиев и отблизо матира Георгиев за 1:1.

37′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! ПАУЛИНЬО!! 0:1! Левскарите все пак дочакаха своя миг и заслужено поведоха в 37-ата минута. Паулиньо влезе навътре от фланга и направи двойно подаване с Костов. Идеята му сполучи, а след това последва и тежък изстрел от около 20 метра, който след поредица от рикошети, попадна неспасяемо в долния ляв ъгъл на Банков.

34′

Жълт картон за Радослав Василев от Арда.

32′

ПАУЛИНЬО! Първият точен удар в мача беше регистриран в 32-ата минута на мача. Паулиньо от Левски демонстрира техника в полето на Арда и след като рязко смени посоката, отправи удар в близкия на Банков ъгъл. Стражът на Арда обаче внимаваше спаси ефектно с една ръка.

Снимка 483563

25′

Слави Костов отново влезе в разпалена дискусия със съдията Костадинов в 25-ата минута. Тогава националът на България падна в полето на съперника, след контакт с Леони, и поиска дузпа. Реферът обаче категорично не пожела да удовлетвори неговото желание.

18′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА ЛЕВСКИ! Над 7 часа и половина "сините" нямаха отбелязан гол и край на сушата сякаш се виждаше в 18-ата минута. За огромно съжаление на Станислав Костов, най-вече, попадението му правилно бе отменено от главния съдия Петър Костадинов. Секунда преди нападателят с №29 да разстреля Банков от около 15 метра се оказа, че си е помогнал за овладяването на кълбото с ръка. Стрелецът разбра неприятната новина, едва когато беше в прегръдките на треньора Георги Тодоров.

9′

Постепенно отборът на Арда изнесе играта далеч от своята половина и достигна до няколко статични положения пред вратата на Георги Георгиев. При едно от тях, в 9-ата минута, Милен Стоев успя да играе с глава, но топката попадна в обсега на гореспоменатия страж.

2′

Треньорската рокада в състава на Левски даде ефект, тъй като столичани стартираха една идея по-активно в мача на "Лаута". Добра ситуация за вековниците се откри още във 120-ата секунда, когато Алар центрира от фаул. Янис Каргас изскочи от дълбочина, но закъсня със стотни от секундата, за да засече в мрежата на Арда.

1′

79. Мартин Петков

Отборите на Арда и Левски се изправят един срещу друг в ранния неделен двубой от програмата на Първа лига. Това се явява и последният кръг от редовния сезон, като от другата седмица вече се навлиза във фазата на плейофите. Сблъсъкът на "Лаута" е изключително любопитен, тъй като и двата тима все още нямат победа в официален мач през 2020 година.

Оферта от Китай  обърква плановете на Левски за нов старши-треньор

Оферта от Китай обърква плановете на Левски за нов старши-треньор

Ясен Петров размишлява върху изгодно предложение от азиатската държава

Ситуацията в Левски, вече традиционно, е доста напрегната. След смяната на собствеността се стигна и до освобождаването на треньора Петър Хубчев. Под ръководството на героя от САЩ 94", "сините" инкасираха осем мача без победа и 7 часа и 33 минути без отбелязан гол. Всичко това доведе до поредното завръщане на наставника Георги Тодоров, който за кой ли път ще трябва да вдига гранда на крака.

Легенда на Левски: Уволнението на Хубчев беше прибързано

"Срещу Локомотив (Пловдив) нямаше никаква игра. Всички линии бяха много слаби", заяви Мишо Вълчев

А "сините" освен почти загубили битката за Купата, са заплашени и от угрозата да останат извън Топ 3 на Първа лига. Тъй че, пред Тодоров има доста работа за вършене.

Днес Левски не може да използва контузените Живко Миланов и Симеон Славчев, както и наказания Иван Горанов. Заради липса на левия фланг, титуляр ще започне 18-годишният юноша Костадин Илиев.

Вратарят на Арда Месут Юсуф: Имаме сили да победим Левски

Стражът разказа за своя път във футбола

Арда спечели за последен път на 2 ноември 2019 година мача си с вече изпадналия Витоша (Бистрица) с 2:0. Добрият точков актив на тима ще му даде все пак възможност да доиграе сезона без напрежение. Тимът от Кърджали направи сериозна реорганизация на своя състав, като дори назначи и нов треньор в лицето на Николай Киров. Въпреки това, от Арда не крият амбициите си за достигане на баража за участие в Лига Европа.

В последния кръг отборът се представи на висота и взе точка при домакинството си на футболния хегемон Лудогорец. Николай Киров не може да разчита днес на контузените Караджов и Сам, както и на наказания Коконов.

Голмайсторът за Арда: Лудогорец ни подцени

"Оставам в клуба", заяви Иван Коконов

Главен съдия на срещата е Петър Костадинов, с помощници Александър Атанасов и Румен Иванов. Делегат на БФС е Александър Радовски, а работата на реферите зорко ще следи Атанас Бозев.