Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 3900

Левски с категоричен успех над Славия - 4:0

"Италиански" Левски триумфира в най-старото столично дерби, "синята" публика се завръща на "Герена"

"Сините" попиляха Славия с 4:0, Жорди Гомес изпъкна с две попадения

89′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! СЕРДЖИУ БУШ!! 4:0!! Мъките на Славия обаче сякаш нямаха край, за да бъде разгромът им пълен, сред голмайсторите на Левски се вписа и резервата Серджиу Буш. Румънецът се оказа на точното място след отлична асистенция на Алекс Боримиров и по този начин продължи головото си съревнование с Мапуку за титулярното място в Левски.

88′

Ивайло Найденов отстъпва мястото си на Алекс Боримиров.

85′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!!!3:0!!! ЖОРДИ ГОМЕС!! Пет минути преди края на срещата, Левски достигна и до класическото изражение на резултата. Перлите в "синята" селекция - Габриел Обертан и Жорди Гомес сътвориха прекрасно двойно подаване, като вторият бе изведен на дузпата и без особени проблеми преодоля вратаря на Славия за 3:0. След повторенията обаче се видя, че в момента на головото подаване, юношата на Барселона е бил в положение на засада.

84′

Последна рокада в лагера на Славия.

83′

Мики Орачев ще изиграе оставащите минути от мача. Замененият е Антонио Вутов.

75′

ГРЕШКА НА ГЛАВНИЯ СЪДИЯ!! В 75-ата минута публиката на Левски реагира много остро на отсъждане на Ивайло Стоянов. За разлика от първата част, когато даде далеч по-спорна дузпа, този път реферът си затвори очите за игра с ръка на Стефан Велков в наказателното поле, който по този начин спря техничен удар с пета на Прохазка.

71′

Умореният Галин Иванов отстъпва мястото си на Чигози Мба.

70′

Обичайна смяна в "синия" тим - Серджиу Буш заменя Жуниор Мапуку.

67′

Владислав Узунов със закъснял шпагат в краката на Васил Панайотов.

60′

Първа смяна в мача. В игра за Славия се появява Димитър Буров, докато играта напуска опитният Михаил Венков.

58′

Жълт картон и за Жорди Гомес, който си позволи да репликира главния съдия.

57′

Официално предупреждение за Стефан Велков, който наруши правилата срещу Обертан.

52′

Удар на Васил Панайотов, който обаче не намери целта.

48′

ШАНС ЗА СЛАВИЯ!!! Най-после хубава възможност за Славия. Омар Абуд направи самостоятелен пробив и стреля от границата на наказателното поле. Топката рикошира в защитник и затрудни Божидар Митрев, но той с крак изби опасния изстрел

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Жълт картон за Жуниор Мапуку, който разкара топката.

44′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!!2:0!! МАПУКУ!! Последната минута на първото полувреме се оказа точният миг, когато домакините да удвоят своята преднина. В прегръдките на своите съотборници се оказа Жуниор Мапуку, който изпълни своята цел и наказа градския съперник. Жорди Гомес пласира топката малко пред вратарското поле след изпълнение на фаул. Стефан Велев изчисти с глава, но аз негово съжаление топката попадна в краката на Черната сила, който със зверски шут не остави никакъв шанс на Петков. Последва дива радост на конгоанеца, който изигра любимия си танц заедно с "партньора" му в тези изпълнения - Димитър Пиргов.

40′
33′

МАПУКУ! Спокойно от своето лидерство, левскарите заиграха още по-агресивно в атака. Жуниор Мапуку не спираше да търси своя гол и в 33-ата минута отправи нов изстрел, който пак бе спасен блестящо от вратаря на Славия.

30′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! ЖОРДИ ГОМЕС-ДУЗПА!!1:0 Левски запази традицията да е отборът, който получава най-много дузпи в столичните дербита. Авансът им се увеличи с още един наказателен удар, след като Ивайло Стоянов показа бялата точка при съприкосновение между Яблонски и Стефан Велков. Решението на Сватбата бе прието на нож от скамейката на гостите, като в изблик на ярост, Златомир Загорчич изпрати въздушна целувка на псуващите го "сини" фенове. С отговорната задача да изпълнява дузпата се нагърби Жорди Гомес, който елегантно преодоля хваналия ъгъла Георги Петков.

23′

МАПУКУ! Голяма част от фенвоете на Левски вече виждаха своите любимци напред в резултата след един ъглов удар в 23-ата минута. Жуниор Мапуку демонстрира отлично движение без топка и засече с глава центрирането на съотборник. На правилното място обаче беше Георги Петков, който стопира коженото кълбо малко пред голлинията.

20′

Левскарите вдигнаха публиката на крака с бърза атака в 20-ата минута. Крайна спирка на множеството пасове се оказаха краката на Жуниор Мапуку, който обаче разочарова със слаб диагонален изстрел.

17′

Владислав Узунов изпробва концентрацията на Божидар Митрев в 17-ата минута. Бившият играч на ЦСКА отправи тежък изстрел от средна дистанция, който обаче бе избит от играещия своя юбилеен мач №100 вратар.

7′

СИЛНИ МИГОВЕ ЗА ЛЕВСКИ! Минутите между шеста и седма бяха изключително трудни за отбраната на Славия. Шанс да порази вратата на гостите имаше Димитър Пиргов, който се бе позиционирал на далечната греда, ала страничната му ножица от малък ъгъл, не даде необходимия резултат. Миг по-късно, самостоятелен рейд на Антонио Вутов завърши с тежък шут от средна дистанция, но той бе спасен с вещина от опитния Георги Петков.

3′

ОПАСНА "БЯЛА" АТАКА! Левскарите сякаш забравиха, че Славия има силни фигури в своето нападение и в 3-ата минута без малко да бъдат жестоко наказани. "Бяла" контра хвана неподготвена отбраната на домакините. Галин Иванов бе намерен на крилото, след което отправи нещо средно между удар и пас, който така и не бе засечен от връхлитащия Ивайло Димитров.

2′

В исторически план Левски има 68 шампионатни победи над Славия, "белите" са триумфирали 24 пъти, а равенствата са цели 44.

2′

Двубоят започна с активно начало от страна на домакините. Окрилени от сериозното присъствие по трибуните, момчетата на Делио Роси имаха шанса да отбележат от фаул още в първата минута. Роман Прохазка опита изпълнение от пряк свободен удар, подобно на това срещу Сутиеска, но този път мерникът му не бе достатъчно акуратен и топката излезе високо в аут.

1′

25. Георги Ангелов 11. Чигози Мба

Отборите на Левски и Славия се изправят един срещу в едно от класическите дербита на българския футбол. Най-старото столично съревнование е от голямо значение и за двата тима, които не стартираха шампионата по възможно най-впечатляващия начин.

Битката се очаква с далеч по-голям оптимизъм на "Герена", където работата на италианеца Делио Роси започва да дава необходимите резултати. "Сините" са в поредица от две поредни победи, a от началото на кампанията са допуснали едва две попадения. Голямата дилема пред старши-треньора е свързана с избора на централен нападател. Серджиу Буш и Жуниор Мапуку са залог за попадения, но и двамата сякаш разгръщат своя потенциал, когато се появяват от резервната скамейка.

Даниел Боримиров: Надявам се на още два трансферни удара!

"Виждам настроение във футболистите", заяви спортният директор на Левски

Сигурни за своите места са играчи като Божидар Митрев, Давид Яблонски, Роман Прохазка, Жорди Гомес и Габриел Обертан, които през последния месец ярко се отличиха като лидерите на този т.нар "нов" Левски.

Изненада буди присъствието на Амаду Сукуна, който е реабилитиран и поставен на резервната скамейка. Ивайло Найденов пък заменя контузения Милош Цветкович в отбрана.

Когато става дума за това дерби, футболистите на Славия са способни на всичко - от изразителна победа до кошмарна загуба. Настроението в лагера на "белите" не е особено добро, след като хората на Загорчич имат едва една победа от началото на първенството. Самият специалист пък никога досега не е успявал да спечели дори точка срещу Левски.

Голямото му оръжие в днешния мач ще бъде Ивайло Димитров. Косъма е с напомпано самочувствие, след като през седмицата получи повиквателна за националния отбор на България. Очакванията ще са големи и към бившите левскари Гошо Петков, Стефан Велев, Георги Йомов и Галин Иванов.

Загорчич е без победа над Левски като треньор

Специалистът със загуба и равенство срещу "сините"

Главен съдия на дербито е Ивайло Стоянов - Сватбата, който е един от най-недолюбваните рефери на "Герена". Негови помощници ще бъдат Георги Дойнов и Петър Джугански. Събитията зад двете врати ще следят допълнителните асистент арбитри Георги Димитров и Мартин Стоименов. Делегат на БФС е Боян Кайров, а съдийски наблюдател е Костадин Гергинов.