Левски продължава с победната си серия под ръководството на Делио Роси. Тази вечер "сините" триумфираха в градското дерби срещу Славия, подчинявайки гостите с разгромното 4:0. Вековниците решиха всичко в своя полза още до почивката, когато на два пъти вече бяха поразили вратата на Георги Петков.

Първото попадение падна след точно 30 минути футбол, когато главният съдия Ивайло Стоянов даде малко пресилена дузпа за нарушение на Стефан Велков срещу Давид Яблонски. С отговорната задача да изпълни наказателният удар се нагърби Жорди Гомес, който елегантно откри головата си сметка за столичани.

Снимка 309641

Своя отпечатък в най-старото столично дерби остави и новият любимец на Сектор "Б" - Жуниор Мапуку, който се разписа с мощен шут в 45-ата минута.

Пет минути преди края, Жорди Гомес реализира своето второ попадение в мача, след като сътвори впечатляващо двойно подаване с Габриел Обертан. Крайното 4:0 пък оформи резервата Серджиу Буш, разписал се на празна врата след пас на Алекс Боримиров.

Ироничен Георги Петков: Левски играе страхотно, голяма промяна

Гошо Петков също на мнение, че съдиите са помогнали на Левски

"Сами сме си виновни, че всеки път правим един и същи грешки"

Триумфът върна левкарите на четвърто място в Първа лига, като разстоянието от лидера ЦСКА е само три точки. "Сините" са и с мач по-малко, като на 6-и септември приемат Лудогорец на "Виваком Георги Аспарухов".

Левски - Славия 4:0 (Развой на срещата по минути)

"Сините" с трети пореден успех под ръководството на Делио Роси

Радостна новина за Левски е постепенното завръщане на публиката по трибуните, като днес битката със Славия бе изгледана от около 4000 души.

Двубоят започна с активни действия от страна на домакините. Окрилени от сериозното присъствие по трибуните, момчетата на Делио Роси имаха шанса да отбележат от фаул още в първата минута. Роман Прохазка опита изпълнение от пряк свободен удар, подобно на това срещу Сутиеска, но този път мерникът му не бе достатъчно акуратен и топката излезе високо в аут.

Снимка 309643

Левскарите сякаш забравиха, че Славия има силни фигури в своето нападение и в 3-ата минута без малко да бъдат жестоко наказани. "Бяла" контра хвана неподготвена отбраната на домакините. Галин Иванов бе намерен на крилото, след което отправи нещо средно между удар и пас, който така и не бе засечен от връхлитащия Ивайло Димитров.

Славия подава жалба срещу Левски

Псувните на левскарите засегнаха Венци Стефанов

Славистите пуснаха жалба срещу "синия" клуб

Минутите между шеста и седма бяха изключително трудни за отбраната на Славия. Шанс да порази вратата на гостите имаше Димитър Пиргов, който се бе позиционирал на далечната греда, ала страничната му ножица от малък ъгъл, не даде необходимия резултат. Миг по-късно, самостоятелен рейд на Антонио Вутов завърши с тежък шут от средна дистанция, но той бе спасен с вещина от опитния Георги Петков.

Владислав Узунов изпробва концентрацията на Божидар Митрев в 17-ата минута. Бившият играч на ЦСКА отправи тежък изстрел от средна дистанция, който обаче бе избит от играещия своя юбилеен мач №100 вратар.

Снимка 309647

Голяма част от фенвоете на Левски вече виждаха своите любимци напред в резултата след един ъглов удар в 23-ата минута. Жуниор Мапуку демонстрира отлично движение без топка и засече с глава центрирането на съотборник. На правилното място обаче беше Георги Петков, който стопира коженото кълбо малко пред голлинията.

Левски запази традицията да е отборът, който получава най-много дузпи в столичните дербита. Авансът им се увеличи с още един наказателен удар, след като Ивайло Стоянов показа бялата точка при съприкосновение между Яблонски и Стефан Велков в 29-ата минута. Решението на Сватбата бе прието на нож от скамейката на гостите, като в изблик на ярост, Златомир Загорчич изпрати въздушна целувка на псуващите го "сини" фенове. С отговорната задача да изпълнява дузпата се нагърби Жорди Гомес, който елегантно преодоля хваналия ъгъла Георги Петков.

Снимка 309644

Спокойно от своето лидерство, левскарите заиграха още по-агресивно в атака. Жуниор Мапуку не спираше да търси своя гол и в 33-ата минута отправи нов изстрел, който пак бе спасен блестящо от вратаря на Славия.

Златомир Загорчич: Левски не играе футбол, съдията им помагаше

Ядосаният Заги: Левски нищо не игра, съдията само ги буташе

"Славия се опитва да играе футбол"

Последната минута на първото полувреме се оказа точният миг, когато домакините да удвоят своята преднина. В прегръдките на своите съотборници се оказа Жуниор Мапуку, който изпълни своята цел и наказа градския съперник. Жорди Гомес пласира топката малко пред вратарското поле след изпълнение на фаул. Стефан Велев изчисти с глава, но аз негово съжаление топката попадна в краката на Черната сила, който със зверски шут не остави никакъв шанс на Петков. Последва дива радост на конгоанеца, който изигра любимия си танц заедно с "партньора" му в тези изпълнения - Димитър Пиргов.

Снимка 309640

Втората част стартира с хубава възможност за Славия. Омар Абуд направи самостоятелен пробив и стреля от границата на наказателното поле. Топката рикошира в защитник и затрудни Божидар Митрев, но той с крак изби опасния изстрел.

Делио Роси: Заслужен резултат,но имам и забележки

Делио Роси: Има още какво да се подобрява, не знам нищо за Нар и Адениджи

"Съставът ни трябва да е по-хомогенен"

В 75-ата минута публиката на Левски реагира много остро на отсъждане на Ивайло Стоянов. За разлика от първата част, когато даде далеч по-спорна дузпа, този път реферът си затвори очите за игра с ръка на Стефан Велков в наказателното поле, който по този начин спря техничен удар с пета на Прохазка.

Снимка 309648

Пет минути преди края на срещата, Левски достигна и до класическото изражение на резултата. Перлите в "синята" селекция - Габриел Обертан и Жорди Гомес сътвориха прекрасно двойно подаване, като вторият бе изведен на дузпата и без особени проблеми преодоля вратаря на Славия за 3:0. След повторенията обаче се видя, че в момента на головото подаване, юношата на Барселона е бил в положение на засада.

Снимка 309639

Мъките на Славия обаче сякаш нямаха край. За да бъде разгромът им пълен, сред голмайсторите на Левски се вписа и резервата Серджиу Буш. Румънецът се оказа на точното място след отлична асистенция на Алекс Боримиров и по този начин продължи головото си съревнование с Мапуку за титулярното място в Левски.

Жорди Гомес: Щастливи сме да работим с Делио Роси

Жорди Гомес: По-важна е победата, а не двата ми гола

"Трудим се здраво в тренировките и резултатите идват"

В деня на Съединението, Левски гостува на Лудогорец в отложен мач от първенството. Срещата е с начален час 20:00. "Орлите" са следващият съперник и на Славия, но тяхната битка е три дни по-късно от гореспоменатата и ще се проведе на националния стадион "Васил Левски".