Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов" Зрители: 7667

Левски победи Славия с 2:0 в мач от Първа лига

Смяна в лагера на Левски. Умореният Костов отстъпва мястото си на Нашименто.

84′

НОВ ПРОПУСК НА ЛЕВСКАРИТЕ! Определено заветните мигове на дербито бяха доста тежки за Стергиакис, който в 84-ата отново сътвори страхотно спасяване. От много трудна позиция, той отрази насочен изстрел към далечния ъгъл на Кабрал. При добавката пък неточен бе Габриел Обертан.

Снимка 382492

82′

КОСТОВ!! Героят на мача - Слави Костов пропусна да оформи своя хеттрик малко преди края. Всичко в тази ситуация свърши капитанът Иван Горанов, който проби по крилото, справи се с Марем и подаде за своя колега. Ударът на Костов обаче попадна право в обсега на Стергиакис.

80′

Славиша Стоянович прави равностойна смяна, заменяйки Антони Белмонт с Давиде Мариани.

Снимка 382484

73′

Втора смяна за славистите. Момчил Цветанов отстъпва мястото си на Кристиян Пешов.

72′

И ПАК КАБРАЛ! Вратарят на Славия спечели ново съревнование с крилото на Левски в 72-ата минута, когато изби в корнер негов втори качествен шут от фаул. След получения корнер, Давид Яблонски прати с глава топката малко над горната греда.

71′

Владислав Узунов стана поредният футболист на Славия, който има жълт картон.

Снимка 382485

70′

Картон за Тейнур Марем, който влезе много грубо в краката на Иван Горанов.

66′

Капитанът на Славия - Галин Иванов отстъпва мястото си на 16-годишния Филип Кръстев.

61′

Жълт картон и за Антони Белмонт.

60′
Снимка 382480

59′

КАБРАЛ! Макар и доста напрегнати откъм тежки единоборства, сравнително началните минути на втората част можеха да донесат и трети гол за Левски. Жерсон Кабрал стреля тежко от пряк свободен удар в 59-ата, ала Стергиакис бе покрил добре своя ъгъл и отрази.

50′

Официално предупреждение за Холмар Ейолфсон, който реагира прекалено на едно съдийско отсъждане.

49′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 2:0!! КОСТОВ! Второто полувреме започна по възможно най-добрия начин за Левски - с втори гол. И отново в епицентъра на събитията бе Станислав Костов. Всичко започна с един от фирмените пробиви на Давид Яблонски в половината на съперника. И когато изглеждаше, че чехът ще бъде спрян, той хитро чукна между трима за Станислав Костов. Нападателят на Левски се промъкна между бранителите на Славия и с плътен шут не остави шанс на Стергиакис - 2:0!

48′
Левскарите подкрепиха Яблонски с транспарант

"Яблонски, с теб сме", издигнаха "сини" фенове по време на дербито със Славия

47′

На полувремето Славиша Стоянович предприе смяна, като в игра се появи Богдан Вашчук, а терена напусна Паулиньо.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

41′

Центриране от фаул на Кабрал, което носеше опасност за "бялата" отбрана. Христов се намеси решително и изби, а с ръка игра непозволено и Давид Яблонски.

36′

Спокойни минути след попадението на Костов, през които няма нищо съществено пред една от двете врати.

Снимка 382477

27′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:0!! КОСТОВ!! С оглед последните събития на терена, логичното се случи в 27-ата минута, когато левскарите се пребориха за преднина от едно попадение. Голмайсторът на Първа лига - Станислав Костов продължи да бележи, като този път в негова жертва паднаха играчите на Славия. Нападателят пое топката с гръб към вратата, след което навлезе на скорост в полето на "белите". Макар и опитващи да го спрат, Карабельов, Гамаков и Христов само видяха как бившият играч на Пирин реализира между краката на Стергиакис.

20′

КАКВИ МИНУТИ ЗА ЛЕВСКИ! Публиката на "Герена" не вярваше, че любимците им не водят с 1:0, след като за 60 секунди създадоха три чисти голови положения. Всичко започна след тежък изстрел от дистанция на Габриел Обертан, който с мъка бе спасен от Стергиакис. Топката бе догонена от Костов, който върна за връхлитащия Паулиньо. Бразилецът обаче в последния момент бе изпреварен от перфектно позиционирания Андреа Христов. При корнера пък прострелно подаване на Цветкович така и не бе засечено от трима играчи на домакините.

Снимка 382475

17′

Първи жълт картон в мача. Получава го капитанът на Славия - Галин Иванов, който умишлено игра с ръка.

8′

КОСТОВ! Домакините отговориха на предизвикателството с добър шанс за Слави Костов в 8-ата минута. Висока топка прехвърли изнесената отбрана на Славия и по този начин изведе стрелеца сам срещу Стергиакис. Футболистът с №29 беше силно пресиран от гонещия го Гамаков, поради което реши да чукне с глава покрай вратаря. Гръцкият талант внимаваше и спаси с вещина.

7′

ХРИСТОВ! По-добрите мигове за Славия продължиха и доказателство за това беше пропускът на Андреа Христов. Бранителят се измъкна на първа греда при изсипана топка от Галин Иванов. Младежкият национал на България обаче прати коженото кълбо в аут.

5′

МИЦАНСКИ! Активността на гостите можеше да бъде възнаградена с гол в 4-ата минута. При това какъв! Георги Йомов напредна по крилото, след което акуратно центрира за Мицански. Опитният стрелец бе оставен непокрит от Яблонски и Цветкович, като отигра ситуацията със задна ножица. За негово нещастие топката не намери очертанията на "синята" врата, иначе със сигурност щеше да матира сюрпризирания Полачек.

Снимка 382476

3′

Засада на Давид Яблонски, който беше малко пред защитата на славистите при центриране от фаул на Жерсон Кабрал.

2′

Откриващите мигове на този двубой донесоха цветущи епитети за главния съдия Драгомир Драганов. Човекът в черно бе напсуван сериозно от нападателя на Славия - Илиан Мицански, който добре смени посоката срещу Яблонски и след това падна малко пред наказателното поле на Левски. Нарушение обаче не последва и това отприщи яда към един от перспективните ни арбитри.

1′

99. Станислав Иванов 20. Филип Кръстев

Отборите на Левски и Славия се изправят един срещу друг в най-старото столично дерби в историята на българския футбол. Двубоят обещава голяма интрига, тъй като "сините" ще играят за задължителна победа, а конкурентите им от квартал "Овча купел" далеч не са от най-удобните за тях.

Илиян Мицански: Левски не ми даде шанс, мачът срещу тях ще е специален

"Неразбориите бяха една от причините да си тръгна от клуба", заяви нападателят на Славия

Съперничеството ще носи и спомена за отминалия финал от турнира за Купата на България, който бе спечелен от "белите" след изпълнение на дузпи. Всичко това, а и сериозната неприязън между боса на Славистите и публиката на Левски, е сигурен залог за много емоции в неделната вечер.

Настроението в лагера на домакините е приповдигнато. Победата над ЦСКА през изминалия кръг вдъхна увереност на всички в клуба, че този сезон може би ще бъде далеч по-успешен от предходните. Оптимизмът е "заразил" и симпатизантите на вековниците, които днес ще бъдат повече от 6500 души.

Проблемите в Славия нямат край, ясна е окончателната група за дербито с Левски

Мицански сред избраниците на Загорчич

Славиша Стоянович няма проблем с избора си на титулярен състав. Поради контузия в рамото, в групата отново не попадна капитанът Божидар Митрев, а новите попълнения Луи Нганиони и Луан Виана все още не са готови за официална среща. С интерес ще следи психическото и игрово състояние на Давид Яблонски, който според медиите в Чехия е осъден за манипулиране на мачове в своята родина и освен условна присъда, може да получи и тежко наказание от ФИФА.

В Славия бяха предпазливи в изказванията си преди мача. Президентът Венцеслав Стефанов не отправи традиционните си гръмки закани към съперника.

Холмар Ейолфсон: Философията на Делио Роси не пасна на Левски

"Славиша Стоянович вдъхна нов манталитет на отбора"

Треньорът Златомир Загорчич обяви Левски за фаворит. Сърбинът има доста проблеми. Вратарят Георги Петков и лидерът на отбора Галин Иванов имат малки травми, титулярните бекове Сашо Александров и Димитър Велковски са твърдо аут заради контузии. Универсалният Славчо Шоколаров пък е наказан. Под въпрос е и Стефан Ашковски, който може да бъде използван на различни постове.

Главен съдия на срещата е Драгомир Драганов от Варна, с помощници Диян Вълков и Дениз Соколов. Четвърти арбитър е Станимир Тренчев. Делегат на БФС е Александър Радовски, а работата на реферите зорко ще следи Георги Йорданов.