Левски победи Арда (Кърджали) в мач от 13-ия кръг на футболното първенство. Двубоят на "Герена" приключи с успех за домакините с 2:1.

Автор на първото попадение в срещата стана Хали Тиам, разписал се в 70-ата минута. Десет по-късно Станислав Иванов увеличи преднината на столичани. Крайният резултат бе оформен в продължението, след попадение от свободен удар на Крумов.

Снимка 448604

"Сините" изостават на 4 точки от лидера Лудогорец, като нямаха право на грешка срещу новака в елита. Треньорът на столичани Петър Хубчев не можеше да използва в този мач нападателя Станислав Костов и крилата Насиру Мохамед и Здравко Димитров.

Арда се опита да изненада Левски, стигна до изстрел в гредата, но не и до отбелязване на попадение.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Левски - Арда (Кърджали) 2:1

"Сините" изостават на 7 точки от лидера Лудогорец

Първото полувреме премина при подчертан териториален натиск на домакините. Те владееха топката през огромна част от времето.

За нещастие на футболистите в сини екипи и техните фенове по трибуните, защитата на съперника беше прекалено наситена, за да могат да бъдат осъществявани каквито и да било акции.

Снимка 448598

През центъра на терена изглеждаше немислимо да бъде преодоляна последната линия от постройката на Арда.

Всичко това караше домакините да опитват да стрелят от доста далечна дистанция. На няколко пъти шанса си пробва Нашименто, който обаче не беше успешен.

Хали Тиам бе най-близо при този тип изпълнения, като в средата на полувремето стреля силно и Караджов със сетни усилия изби в корнер.

Снимка 448599

Домакините не успяха да се възползват от многото ъглови удар, с които разполагаха. За гостите те бяха малко, а също така не водеха до напрежение пред Миятович.

Караджов се отчете с две добри намеси след диагонални шутове на Паулиньо. Именно той и Миланов за пореден път бяха сред най-дейните играчи на терена. Центриранията на опитния "син" състезател обаче така и не доведоха до напрежение пред Караджов.

Снимка 448596

За цялото първо полувреме чисто, 100%-во голово положение за някой от двата състава не беше регистрирано.

Втората част беше много по-добра за "сините", що се отнася до успеваемостта им в атака.

Акциите на левскарите бяха далеч по-опасни от тези през първото полувреме, като почти всяка изглеждаше достатъчно заплашително, за да доведе до откриване на резултата.

Снимка 448597

"Сините" претендираха за дузпа в средата на тази част от срещата, като Паулиньо бе съборен в наказателното поле. Сигнал за нарушение на правилата нямаше.

Още при последвалата контраатака Сам се оказа очи в очи с Миятович и шутира, но кълбото се отби в рамката на вратата.

В 70-ата минута върната към границата на наказателното поле топка бе намерена от ждроб от Тиам, който не остави шансове на Караджов, а резултатът беше открит.

Преднината на домакините беше удвоена десет минути по-късно, когато влезлият като резерва Станислав Иванов бе точен с премерен удар от близка дистанция.

Тук някъде интригата в срещата бе заличена, като двата състава изчакваха края на двубоя.

Все пак окончателният резултат бе оформен в продължението, след попадение от свободен удар на Крумов.