Левски победи Верея с минималното 1:0 в днешния мач от 17-ия кръг в Първа лига. Голът на "сините" падна в добавеното време, а негов реализатор бе Давид Яблонски. Попадението му обаче предизвика доста дискусии, след като защитникът на столичани си помогна с ръка преди да изпрати топката в мрежата.

Левски - Верея (Развой на срещата по минути)

"Сините" излизат за задължителна победа

"Сините" доминираха през цялото първо полувреме, като гостите от Стара Загора успяха да достигнат до едва една опасна атака пред вратата на Божидар Митрев. Тимът на Делио Роси играеше доста по-офанзивен футбол, което може би се дължи на факта, че старши треньорът отнася доста критики заради дефанзивния стил на игра, който наложи на "Герена", откакто пое отбора.

Първото добро положение за Левски бе още в 5-ата минута, когато Сержуи Буш се откъсна от защитата на старозагорци и отправи хубав изстрел от близък ъгъл, но Аргилашки направи невероятно спасяване, което даде началото на серия такива. Само 60 секунди по-късно, Обертан отправи много опасен удар, но топката премина над напречната греда.

Малко след това, разбъркване в наказателното поле на Верея позволи на Левски да организира бърза атака, но завършващият удар на бившия играч на Манчестър Юнайтед изпрати коженото кълбо в тялото на един от защитниците на съперника. Прохазка също записа името си сред пропуските. Ударът му с глава изпрати топката встрани от вратата.

В 15-ата минута, Аргилашки отново прикова вниманието към себе си. Цветкович пусна пас в коридор към Буш, който не се поколеба и стреля веднага, но вратарят отново опази мрежата си "суха".

Снимка 325639

Първата опасна атака за тима на Илиан Илиев дойде в 20-ата минута, когато Валери Домовчийски премина през няколко футболисти на Левски и бе спрян едва след като се оказа пред вратата на Митрев. За щастие на "сините", той не успя да стреля.

Стражът на Верея определено бе един от най-добре представящите се футболисти в този двубой. До края на първото полувреме, Аргилашки блесна с още две невероятни спасявания. Първо Обертан отправи силен шут отблизо, но вратарят отново не сгреши, а след това, отново атакуващият халф на Левски, опита да го притесни, но Аргилашки за пореден път не позволи резултатът да бъде променен.

Втората част започна с непростим пропуск на Валери Домовчийски. Той преодоля защитата на Левски по сходен начин както и през първото полувреме и опита деликатно да прескочи Божидар Митрев, но топката не попадна в очертанията на вратата, а мина встрани. Решението на нападателят не бе най-доброто, тъй като имаше свои съотборници в наказателното поле, с които да комбинира.

В 63-ата минута Давид Яблонски пък разтресе страничната греда след силен удар от границата на пеналта. Малко след това дойде и третата сериозна опасност пред вратата на "сините". Илиан Йорданов бе изведен отлично от Балд, но ударът му бе доста неточен, въпреки че бе на идеална стрелкова позиция.

Снимка 325640

В добавеното време Давид Яблонски донесе победата на Левски, но голът му е доста дискусионен, тъй като при попадението защитникът си помогна с ръка. Заради това, Аргилашки имаше претенции към съдията, заради което пък бе изгонен с директен червен картон.

Така "сините" спечелиха ценни три точки, изпращайки ги на 3-ото място, което деляха с Берое. Тимът на Делио Роси има актив от 32 точки, докато старозагорци са с 30 след като и двата отбора изиграха своите мачове от 17-ия кръг в Първа лига.