Славиша Стоянович дебютира с трудна победа начело на Левски. "Сините" надвиха с 2:0 Ботев (Враца) като гост в мач от 3-ия кръг на Първа лига. Точни на стадион "Огоста" в Монтана бяха Станислав Костов (8) и Жерсон Кабрал (85).

С успеха столичани заеха първото място във временното класиране със 7 точки, но могат да бъдат изместени от ЦСКА, ако "червените" надвият Дунав по-късно тази вечер. Врачани все още са без спечелена точка.

Възпитаниците на Сашо Ангелов могат да съжаляват, след като изпуснаха няколко добри възможности в средата на второто полувреме.

Ботев (Враца) - Левски 0:2

Ботев (Вр) - Левски 0:2, фантастичен гол на Кабрал

Славиша Стоянович дебютира начело на "сините"

Двубоят започна с неточен удар на Даниел Гаджев. Левски отговори с опасна атака, при която Давиде Мариани се озова на стрелкова позиция, но бе блокиран. Малко след това и Гомес стреля покрай вратата.

В 8-ата минута "сините" излязоха напред в резултата. Обертан намери Гомес в наказателното поле, който чукна към Костов. Нападателят не успя да нанесе хубав първи удар, но с него финтира защитник и вратаря Кръстев и при втория си опит реализира за 0:1. Това бе попадение във втори пореден мач за столичани.

Снимка 371994

Постепенно врачани се поокопитиха и погледнаха по-смело към вратата на Полачек. В 24-ата минута удар на Обертан бе блокиран от бранител в зелено.

В 33-ата минута Ботев имаше претенции за дузпа. Атанасов пусна към Ненов, който опита удар от далечна дистанция. Топката срещна ръката на Станислав Костов, след което Полачек улови. Съдията Стефан Апостолов обаче прецени, че няма основания за наказателен удар.

Снимка 371993

В 40-ата минута Левски имаше нова възможност да вкара гол. Костов получи топката в наказателното поле, успя да се освободи, но Керчев блокира удара му.

В края на полувремето Йордан Апостолов опита да прехвърли Полачек, но прати топката над вратата.

Славиша Стоянович: Нямаше време, за да правим големи промени в играта

"Надявам се скоро да отборът да играе по начина, по който искам"

Втората част започна с опасност пред Николай Кръстев. Кабрал получи отляво, намери коридор за стрелба, но стражът на домакините се справи.

Снимка 371992

В 51-ата минута Тиам сбърка в центъра. Михайлов отне топката и намери Петър Атанасов. Офанзивният футболист обаче не успя да нанесе хубав удар и Ейолфсон блокира топката.

Постепенно врачани увеличиха оборотите и създадоха няколко възможности за гол. Пърто Тиам изпусна Керчев при изпълнение на корнер, но защитникът прати топката над вратата.

В 70-ата минута Яблонски успя да блокира опасен удар на Спас Георгиев. Минута по-късно Георгиев проби отдясно и стреля по диагонала, но Ейолфсон успя да блокира топката.

Снимка 371988

В 80-ата минута Кабрал получи отличен пас от Белаид отляво, преодоля Керчев, но стреля високо над вратата. Малко след това Кръстев спаси удар от далечна дистанция на Гомес.

В 85-ата минута "сините" решиха всичко с втори гол в срещата. Жерсон Кабрал получи топката пред наказателното поле, успя да се справи с Васев и със силен шут не остави шансове на Кръстев за 0:2.

До края на мача не се случи нищо запомнящо се и Славиша Стоянович записа успешен дебют начело на Левски.

Сашо Ангелов: Ако дузпата беше за Левски, щяха да я отсъдят, но и този път ще го преглътна

"Не влязохме добре в мача", заяви треньорът на Ботев (Враца)