Българският шампионат по футбол е спрян заради извънредното положение в страната и превенцията от коронавирус. Все още не е ясно ще има ли плейофи или не. Футболът липсва на всички нас.

ТОПСПОРТ ще ви припомни какво се случи в Първа лига до момента - кръг по кръг.

Време е да обърнем внимание на "епизод" №16 от футболното ни първенство за сезон 2019/20.

Голямото дерби беше на Коматево, където Ботев (Пд) приемаше Левски. Селекцията на Петър Хубчев демонстрира старата си слабост да не печели отговорните си гостувания в шампионата и напълно заслужено загуби с 0:1. От своя страна "канарчетата" изиграха доста силен двубой, в който можеха да отбележат и повече от един гол. В герой за домакините се превърна бившият играч на ЦСКА - Александър Тонев, вкарал малко след подновяването на играта.

Лудогорец имаше неочаквани проблеми при визитата си на последния Витоша. "Орлите" бяха подценили сериозно своя опонент и се измъкнаха с късен гол на Димо Бакалов в 91-ата минута.

ЦСКА от своя страна се възползва от грешката на вечния съперник Левски и триумфира минимално в столичното дерби срещу Славия. Решаващото попадение падна в 66-ата минута, а негов автор стана Али Соу.