Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 15322
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Лудогорец спечели гостуването си на Левски с 2:0

Лудогорец с един съперник по-малко за титлата, "орлите" спряха устрема на Левски насред "Герена"

2:0 за селекцията на Стойчо Стоев след попадения на Марселиньо и Лукоки

90+1′

ГООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! ДЖОДИ ЛУКОКИ!! 0:2!! И на практика, Лудогорец подсигури своите три точки с гол в даденото от съдията продължение. Възпитаниците на Стойчо Стоев изпълниха бързо фаул, като Куба Шверчок "уважи" хитрото включване на Джоди Лукоки. Африканецът елиминира само с едно докосване Иван Горанов, след което лесно отбеляза под плонжа на легналия Михайлов.

89′

Жълт картон и за Хали Тиам.

88′
Снимка 411415

87′

МАРИАНИ! Самоотвержна намеса на Сисиньо, лиши Левски може би от изравняването в 87-ата минута. Мариани беше забравен след центриране от корнер и макар да стреля от воле, някъде от около 12 метра, на пътя на топката застана гореспоменатият бранител на Лудогорец, не позволил дори на Пламен Илиев да се намесва.

83′

ШВЕРЧОК!! Лудогорец продължи да пропуска с пълна сила. Упражнението беше повторено и в 82-ата минута, когато Шверчок отне от Хали Тиам и заплашително се отправи към "синята" врата. И неговият диагонален изстрел обаче не намери мрежата на протегналия се максимално Михайлов.

82′

Стойчо Стоев прави своята последна смяна. Марселиньо бива заменен от Яцек Горалски.

Снимка 411405

80′

Нуно Рейш няма да може да продължи срещата, което означава негова принудителна смяна. В игра "трети дебют" за Левски ще направи Живко Миланов.

79′
Снимка 411424

77′

Жълт картон и за Давид Яблонски. Доста официални предупреждения в този мач....

76′

Жълт картон и за капитана на Лудогорец - Светослав Дяков.

72′

Още с първото си отиграване в това дерби, резервният нападател на Лудогорец - Якуб Шверчок можеше да се окаже в головия епицентър на събитията. Полякът опита да свали с глава за Марселиньо, но "работата" му свърши донякъде грешно намесилият се Цветкович. Последва изстрел по земя на бразилеца, който премина на сантиметри от страничната греда.

70′

Втора рокада в състава на Лудогорец. Якуб Шверчок влиза вместо Клаудиу Кешеру.

68′

И другият централен защитник на Лудогроец вече е с жълт картон - Драгош Григоре.

67′
Снимка 411439

63′

В лагера на Левски също осъществяват смяна. Мартин Райнов бива заменен от Серджиу Буш.

Снимка 411414

60′

Първа промяна в този мач, халфът на Лудогорец - Серкан Юсеин напуска терена вместо Абел Анисе.

53′

Периодът на лудогорски натиск бе белязан и от опасност след статично положение. Центриране от фаул намери ситуаирания на далечната греда Драгош Григоре, който обаче не успя да намери очертанията на гредата.

52′
Снимка 411420

51′

ВАНДЕРСОН! Домакините от "Герена" продължиха да правят подаръци на своя опонент и в 51-ата минута нова грешка в центъра позволи на Вандерсон да излезе само срещу Михайлов. Техничарят стреля диагонално в аут, а при тази ситуация имаше далеч по-добра опция, да подаде към непокрития от другата страна Лукоки.

48′

Първи жълт картон за футболист на Левски - получава го Паулиньо.

47′

Лудогорец започна със самочувствие и втората част. "Зелената" опасност бе надвиснала сериозно пред левскарската врата. Центриране на Марселиньо вече се виждаше как пада за задната ножица на Кешеру, но в последния миг с глава отклони застаналият пред него Нуно Рейш.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Псувни по адрес на Козмин Моци, който наруши правилата срещу Костов и заслужено получава официално предупреждение.

Снимка 411416

41′

Националният селекционер Петър Хубчев е на трибуните, за да наблюдава изявите на двата тима.

40′

Картон и за Марселиньо, който фаулира ненужно Мартин Райнов.

39′

Първо официално предупреждение. Получава го Вандерсон, който влезе в разправия с играч на Левски.

37′

КЕШЕРУ! Румънският нападател на шампионите - Клаудиу Кешеру можеше да наниже дежурното си попадение срещу Левски. Звездата на "зелените" умело изчака на удобна за него позиция и стреля плътно в 37-ата минута, като само липсата на достатъчно акуратност го лиши от жадувания гол.

35′

ПАУЛИНЬО! Бразилската звезда на Левски отново остана на сантиметри от отбелязването на попадение. Този път техничарят получи прострелен пас отляво, като този път в ролята на асистент опита да се превърне Мариани. Паулиньо обаче пак закъсня с части от секундата и не можа да накаже може би безпомощния в този момент - Пламен Илиев.

Снимка 411417

33′

Марселиньо продължи да тормози отбраната на "сините", като в 33-ата можеше да дублира своя голов актив. Бразилецът бе оставен на дузпата, а отбита топка след корнер попадна точно в краката му. Последвалият му шут обаче срещна тялото на Тиам и излезе в корнер.

Снимка 411419

30′

Левски се нуждаеше от известно време, за да притесни отново доволния от своята преднина клуб от Разград. Давиде Мариани пробва да повтори гола си от мача срещу Славия, но този път ударът му от далечна дистанция беше изключително разочароващ.

25′

Дискусионна ли беше тази ситуация?

24′
Снимка 411412

21′

КОСТОВ!! Паритетът на "Герена" можеше много бързо да бъде възстановен. Буквално в следващата атака, Левски се понесе в изравняването, като Хали Тиам изведе на отлична позиция Слави Костов. Нападателят отправи изстрел в близкия ъгъл на опонента, ала Пламен Илиев беше на мястото си и направи важното спасяване.

20′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 0:1!! МАРСЕЛИНЬО!! Лудогорец заслужено поведе в резултата с настъпването на 20-ата минута. Мартин Райнов обърка топка в центъра на терена, която даде тласък на светкавична разградска контра. Марселиньо набързо комбинира със свой колега, след което остана сам срещу Михайлов. Последва технично копване на футболиста с №84 и след лек рикошет и в крака на Яблонски, топката с озова в мрежата на домакините.

18′

ШАНС ЗА ЛЕВСКИ!! Голова ситуация за домакините беше регистрирана в 18-ата минута. Станислав Костов отново бе позициониран по крилото, след което успя да навлезе навътре и да отправи решителен пас към Паулиньо. В мига, когато бразилецът вече виждаше как опъва мрежата зад Илиев, на решителен шпагат се хвърли сънародникът му Сисиньо, който изчисти в ъглов удар.

10′

ГРЕДА ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! Минутите на устрем за разградчани обаче не бяха приключили. Желаната преднина им убягна и в 10-ата, когато Сисиньо центрира за оставения напълно непокрит в полето на съперника - Клаудиу Кешеру. Румънецът успя да насочи топката с глава, но за негово съжаление коженото кълбо срещна страничния стълб на левскарската врата.

8′

ВАНДЕРСОН!! Лудогорец можеше да съжалява, че пропусна да поведе още в 8-ата минута на съперничеството. Поредица от грешки в центъра на терена, позволиха на "зелените" да хвърлят извеждащ пас за Вандерсон, зад гърба на тромавия Яблонски. Бразилецът се устреми сам срещу вратаря на домакините, но Николай Михайлов действаше решително и спаси своите от сигурно попадение.

Снимка 411408

6′

Първото предизвикателство в двубоя беше отправено от "орлите". В 6-ата минута Серкан Юсеин тества концентрацията на Михайлов с шут от средна дистанция. Ударът леко изплаши бившия национален вратар, но той все пак се справи със ситуацията.

3′

Двубоят започна с доста сериозно напрежение, като няколкото тежки единоборства загатнаха за сериозния залог на този мач. В началните мигове по-голямо владение на топката имаха гостите от Лудогорец, но всичко до което се добраха те, беше центриране на Лукоки, което не намери своя адресат. Същото от другата страна предложи и Левски, като опитът за пас по въздух на Костов, завърши с рутинна намеса Илиев.

Снимка 411407

2′

Минути преди първия съдийски сигнал, баскетболният тим на Левски, начело със своя треньор - Константин Папазов, направи почетна обиколка на "Герена", за да покаже на феновете спечелената Купа на България преди седмица.

Купата е синя! Левски Лукойл победи Берое и грабна трофея!

Баскетболистите на Константин Папазов победиха със 70:61

1′

99. Станислав Иванов 77. Адриан Попа

Левски приема Лудогорец днес от 17:30 часа на препълнения стадион "Георги Аспарухов". Срещата е от 25-ия кръг на Първа лига. Гостите излизат на терена като лидери в класирането, а домакините бяха втори преди началото на кръга. Разликата между двата тима е 5 точки. Ако "орлите" днес загубят ще се получи трибой за титлата, тъй като "сините" и ЦСКА ще са на 2 точки от първия.

Днес ще паднат много отговори, свързани с тима на Георги Дерменджиев. Имат ли шансове столичани да прекъснат господството на Лудогорец на домашна сцена или и този сезон титлата ще остане несбъднат блян за 26-кратните шампиони. При новия треньор се забелязва прогрес в играта на Левски, но именно мачове като днешния ще покажат дали специалистът връща ДНК-то на отбора.

Павел Колев призна, че Левски е бил пред раздяла със своите основни футболисти

"Ситуацията беше доста тежка, когато влязох в клуба"

Двама от новите лидери на "сините" - Валери Божинов и Живко Миланов подновиха тренировки, като се очаква те да са в групата за двубоя, но да останат резерви. Единствената дилема пред Дерменджиев е на кой да заложи отляво на защитата. Капитанът Иван Горанов изтърпя наказанието си и е на линия за мача. Неговата алтернатива Луи Нганиони изнесе много силен мач срещу Славия, а и като цяло се представя на високо ниво в малкото шансове, които получава за игра. Няма да е изненада, ако именно французинът започне днес като титуляр. Под рамката на вратата ще бъде Николай Михайлов, а останалите трима в отбрана ще са Милош Цветкович, Давид Яблонски и Нуно Рейш.

В центъра на терена ще си партнират Хали Тиам и Мартин Райнов, а пред тях в ролята на плеймейкър ще влезе Давиде Мариани. По фланговете ще атакуват Паулиньо и Жерсон Кабрал, а на върха на атаката ще бъде голмайсторът на първенството Станислав Костов.

Павел Колев: Левски е в борбата за титлата, защото фаворитите са свалили своето ниво

"Имаме цивилизационни разминавания с Венци Стефанов"

Днес започва втория престой на Стойчо Стоев начело на Лудогорец. По ирония на съдбата той ще се изправи срещу бившия си тим - Левски. Специалистът обяви, че с успех ще срине психически домакините и точно към това ще се стреми. Очаква се наставникът да заложи на всичко най-добро и няма да е изненада, ако върне в групата извадените от предшественика му Антони Здравков Вандерсон и Яцек Горалски. Очаква се бразилецът да е титуляр по левия фланг на атаката. Отдясно ще е Джоди Лукоки, а играта ще връзва Марселиньо. На върха на нападението ще видим Клаудиу Кешеру.

В центъра на отбраната най-вероятно ще си партнират румънските национал Драгош Григоре и Козмин Моци. Отляво на отбраната ще действа Антон Недялков, а отдясно възстановения от травмата си Сисиньо. В центъра на халфовата линия с най-големи шансове да стартират изглеждат Серкан Юсеин и Абел Анисе.

Станислав Генчев: Левски е в подем, но Лудогорец има опит в такива мачове

"Традициите са създадени, за да се нарушават"

Главен рефер на мача е Драгомир Драганов.

Днес "Герена" ще се пука по шефовете. От играчите в синьо зависи дали това ще е така до края на сезона или ще изгубят шансове за титлата още преди началото на плейофите.