Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 4821

Левски загуби надежда за третото място след тежка загуба от Лудогорец

Борбен Левски преклони глава пред шампионската класа на Лудогорец

3:1 за "орлите" след много красив двубой на "Герена"

Последна смяна за Лудогорец. В игра се появява Кишада.

87′

Анисе ще поиграе в оставащите мигове от двубоя, заменяйки Густаво Кампаняро.

85′

СПАСЯВАНЕ НА РЕНАН! Юруков се възползва от грешка в отбраната и шутира, кълбото се отби в крака на Пластун и затрудни максимално вратаря, който все пак изби

77′

Франсис Нар напуска игра, а на негово място се появява Илия Юруков.

76′

Голмайсторът Клаудиу Кешеру отстъпва мястото си на Върджил Мисиджан.

70′

Още една смяна в редиците на Левски. Атанас Кабов заменя друг младок - Ивайло Найденов.

69′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 1:3!! ВАНДЕРСОН!! Лудогорец умело дочака своя момент и сякаш сложи край на интригата в 69-ата минута. Божидар Краев се нагърби с изнасянето на топката в 69-ата минута, но я загуби срещу Вандерсон и бразилецът се понесе в атака. Последва елегантно разминаване на Яблонски, а миг по-късно звездата с №88 матира без особен проблем леко прилегналия Николай Кръстев.

64′

Николай Митов предприема офанзивна смяна. В игра се появява Станислав Иванов, напуска Димитър Пиргов.

63′

60 СЕКУНДИ = 2 ГРЕДИ ЗА ЛЕВСКИ! Лудогорец извади голям късмет в 63-ата минута, след като в рамките на 30 секунди, гредата на два пъти спаси шампионите. Първият удар в страничния стълб дойде след изпълнение на Бабатунде Адениджи, който къде волно, къде не, направи нещо подобно на "бижутерското" изпълнение на Христо Йовов срещу Олимпик Марсилия. Прехвърлящият му опит обаче кацна върху напречната греда. При последвалия корнер, Божидар Краев се оказа непокрит малко пред дузпата, но ударът му бе избит от Ренан, а след това се отклони и в страничния стълб.

56′

НАЙДЕНОВ!!! Играещият на непривичната позиция днес - Ивайло Найденов можеше да реализира първия си гол като играч на Левски в 56-ата минута. Юношата на "сините" загатна за големия си талант, след като се справи с Натанаел на крилото и навлезе много опасно в полето на Лудогорец. Последва негов сравнително слаб, но много точен изстрел с левия крак, който принуди Ренан да се разтегне максимално и избие в ъглов удар.

Снимка 294226

53′

Официално предупреждение и за Мехди Бурабия, който си отмъсти на Густаво Кампаняро за едно остро влизане.

51′

Жълт картон за Натанаел, който наруши играта при борба във въздуха в играч със "синьо".

50′

Лудогорец изобщо не намали темпото и през втората част. Играта започна с нови опасни атаки за шампионите, които в рамките на секунди можеха да отбележат дори два гола в мрежата на Ники Кръстев. Бавно изнасящата се отбрана на Левски обаче не бе наказана от Джонатан Кафу.

Снимка 294227

47′

Жълт картон за Сашо Александров, който изкара въздуха на Марселиньо.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

41′

УНИКАЛЕН ПРОПУСК НА КАФУ! Бързите бразилски комбинации на Лудогорец нямаха разгадаване от "синята" отбрана. Една такава, в 41-ата минута, без малко не донесе трети гол в мрежата на Левски. Кампаняро подаде към Вандерсон, който мигновено уважи включването на Кафу, който от няколко метра обаче прати коженото кълбо над горната греда.

Снимка 294220

36′

ОГНЯНОВ!! Левски беше много близо до това да сътвори частичния обрат в 36-ата минута. Антон Огнянов навлезе на скорост от крилото, справи се с двама бранители на Лудогорец и шутира с по-слабия си десен крак. За негово съжаление коженото кълбо попадна право в обсега на Ренан, който хладнокръвно спаси с две ръце.

33′

КАКЪВ ПРОПУСК НА КЕШЕРУ! Левскарите скоропостижно можеха отново да изостават с два гола, едва секунди, след като направиха 1:2. Франсис Нар демонстрира липса на каквито и да е умения при играта в защита, покривайки засадата на Клаудиу Кешеру. Останал сам срещу Николай Кръстев, румънецът сътвори нещо нетипично за своята огромна класа, стреляйки право в тялото на младежкия национал.

Снимка 294223

31′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ !!1:2!! ЯБЛОНСКИ! Интригата в столицата се завърна с гръм и трясък в 31-ата минута, когато Левски стигна до важно попадение. В прегръдките на своите колеги се оказа чешкият централен бранител Давид Яблонски. Здравенякът се бе позиционирал по великолепен начин на далечна греда и с глава оползотвори чудесно центриране на Огнянов. Огромна тактическа грешка при въпросния гол допусна Натанаел, който забрави да покрие "синия" футболист с №28.

24′

Първи жълт картон в мача. Получава го Антон Огнянов, който най-разгорещено искаше дузпа за своя тим при ситуацията с Краев.

23′

СПОРНА СИТУАЦИЯ!! Интересните мигове на "Герена" продължиха. Левскарите моментално се хвърлиха в атака, с надеждата това да им помогне да намалят поне с един гол изоставането им от лудогорци. Близо да осъществи това беше звездата на домакините Божидар Краев, който слаломира между бранителите на "зелените", но падна след съприкосновение с техния вратар. Селекцията на Николай Митов веднага пожела дузпа, но реферът Стефан Апостолов остана безмълвен.

22′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! 0:2!! ВАНДЕРСОН! И докато "сините" все още не бяха осъзнали, че вече са изоставащи в резултата, гостите набързо им нанесоха втори звучен шамар. Още в следващата атака Джонатан Кафу навлезе в наказателното поле на Левски и опита нещо средно между подаване и удар. Топката срещна Яблонски, но остана в опасната зона. За части от секундата нито един от играчите на двата тима не посегна към коженото кълбо. Най-съобразителен тук се оказа Вандерсон, който притича и зверски от 1 метър сякаш превърна вечерта на столичани в истински кошмар.

21′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!!0:1 МАРСЕЛИНЬО!! Постепенно Лудогорец се справи със стихийния натиск на Левски и нанесе своя решителен  удар в 21-ата минута. Димитър Пиргов сбърка фатално с изнасянето на топката, давайки начало на светкавична разградска атака. Впоследствие на стрелкова позиция се оказа Марселиньо, който от средна дистанция препарира Ники Кръстев. Стражът може да носи вина за гола, тъй като сякаш подцени изпълнението на българския национал.

18′

Националният селекционер Петър Хубчев също е заел мястото си на стадион "Георги Аспарухов". Компания му прави бившият треньор на Левски - Вили Вуцов.

Снимка 294224

16′

ГРЕДА ЗА ЛЕВСКИ! Трибуните на "Герена" бяха близо до това да изпитат голова радост в 16-ата минута. Сашо Александров отправи един дълъг пас към намиращия се на отсрещния фланг Франсис Нар. Ганаецът направи един от малкото пробиви навътре в полето на противника и отправи тежък шут, който срещна страничната греда на шампионите.

12′

Антонио Аниете е на стадион "Георги Аспарухов", където в приятна женска компания наблюдава изявите на своите съотборници в "синьо".

11′

Бабатунде Адениджи се освободи добре от персоналния си пазач и моментално отправи изстрел, който обаче не затрудни по никакъв начин гостите от Разград.

10′

Ужасяващ опит за центриране на Антон Огнянов....

5′

ВАЖНА НАМЕСА НА РЕНАН! Двубоят започна с преса на домакините. Николай Митов се опита да изненада разградския съперник с няколко интересни рокади. Опорният халф Ивайло Найденов играеше като крило, докато на неговото място в центъра бе използван бранителят Димитър Пиргов. Първото изпитание пред вратата на лудогорци бе факт в 5-ата минута, когато остро центриране от фаул на Бурабия бе засечено с глава от Яблонски, но бе избито в ъглов удар от сигурния Ренан.

4′

В лагера на шампионите е изключително спокойно. Георги Дерменджиев обиграва своя състав за предстоящия финал за Купата на България срещу Ботев (Пд) на 24 май. Разградчани бяха въвлечени в расистки скандал покрай своя капитан Светослав Дяков, който се завръща сред титулярите след изтърпяно наказание.

БФС мълчи по расисткия скандал с Дяков

Поредни глоби за Левски и ЦСКА

3′

"Сините" гонят и рекордна пета победа над Лудогорец. Толкова няма никой друг отбор в Първа лига, а в момента с по толкова победи освен "сините" е и изваденият от елита Литекс.

2′

2′

ЛЕВСКИ НАПРАВИ ШПАЛИР НА ШАМПИОНИТЕ! Секунди преди началото на мача, феновете на Левски трябваше да видят как любимците им покорно правят шпалир на шампионите от Лудогорец.

Снимка 294221

1′

11. Жуниор Кишада

Отборите на Левски и Лудогорец се изправят за последен път през този сезон. До този момент футболният запалянко видя всякакъв възможен развой на едно от най-новите и интересни съперничества в българския футбол. Двата тима си размениха по една домакинска победа, а последният им сблъсък в Разград завърши при миролюбивото 0:0.

За разлика от преди месец, вече всичко в родната Първа лига е решено. Лудогорец е шампион за пореден път, докато Левски ще трепери за мястото си в Лига Европа. "Сините" водят битка с ЦСКА за втората позиция, а при неуспех, и определени условия, ще трябва да минат през оспорван бараж за европейската квота.

Гробна тишина в Левски

Наредиха ли на Митов да не говори?

"Сините" гонят и рекордна пета победа над Лудогорец. Толкова няма никой друг отбор в Първа лига, а в момента с по толкова победи освен "сините" е и изваденият от елита Литекс. Николай Митов отново ще разполага с редуцирана група за дербито, тъй като в нея не попаднаха отказалите да подпишат нови договори Антонио Аниете, Георги Костадинов, Сърджан Лукин и Джереми Де Ноойер. С контузия от мача с Локомотив пък е Амаду Сукуна, което обаче не вкарва в титулярния състав младия Станислав Иванов.

Среща на върха: Кирил Домусчиев и Спас Русев застават лице в лице!

Двамата ще разговарят преди мача днес

На по-късен етап от мача, шанс за изява може да получат юношите Атанас Кабов и дошлият наскоро от Лудогорец - Сонер Полат. Мехди Бурабия и Божидар Краев пък ще трябва да се представят на върха на своите възможности, тъй като ще бъдат наблюдавани от емисари на Истанбул ББ.

Башакшехир идва на лов за левскари и лудогорци

Скаути на Анталияспор също на "Герена"

В лагера на шампионите е изключително спокойно. Георги Дерменджиев обиграва своя състав за предстоящия финал за Купата на България срещу Ботев (Пд) на 24 май. Разградчани бяха въвлечени в расистки скандал покрай своя капитан Светослав Дяков, който се завръща сред титулярите след изтърпяно наказание. Атаката на тима отново ще бъде водена от Клаудиу Кешеру, а играчът във форма определено е Вандерсон. Вече всичко с Натанаел е наред и бразилецът заема обичайното си място в отбраната на "зелените".

Лудогорец пазарува от шампиона на Румъния

Очаква се ново развитие на ситуацията с Кафу

Припомняме, че заради ексцесиите на мача с ЦСКА, тази вечер Сектор "А" на стадион "Георги Аспарухов" ще бъде затворен.

Георги Дерменджиев: Светослав Дяков не е обиждал никого

Дерменджиев също защити Дяков: Тези обвинения са абсурдни!

Днес Ели Маркес обвини Съни в расизъм

Главен съдия на срещата е Стефан Апостолов от Симитли, с помощници Георги Тодоров и Велислав Миленков. Допълнителни асистент арбитри са Владимир Вълков и Георги Иванов. Делегат на БФС е Валентин Драгомиров, а съдийски наблюдател е Йордан Сталев.