Българският шампионат по футбол е спрян заради извънредното положение в страната и превенцията от коронавирус. Все още не е ясно ще има ли плейофи или не. Футболът липсва на всички нас.

ТОПСПОРТ ще ви припомни какво се случи в Първа лига до момента - кръг по кръг.

Време е да си припомним всичко най-важно от "епизод" №20 на елитната ни дивизия за сезон 2019/20.

Последният кръг от есенния полусезон предложи два интересни сблъсъка. В Пловдив съседите във временното класиране Локомотив (Пд) и Левски си спретнаха здрава битка, която за жалост на хилядите по трибуните завърши при нулево реми. След края на срещата "сините" имаха претенции за неотсъдена дузпа, докато последен мач в своята кариера изигра емблематичният халф на домакините Георги Илиев.

Славия пък поднесе мини изненада, след като открадна точка на Лудогорец. "Орлите" поведоха в столицата след само 22 минути, когато точен беше Мавис Чибота. Това сякаш се оказа достатъчно за "зелените", които вече мислеха за коледната си ваканция. Отпускането изигра лоша шега на шампионите и в последната възможна минута на мача Димитър Велковски изравни за крайното 1:1.

ЦСКА се възползва максимално от грешките на конкурентите и си набави ценни три точки срещу Дунав (Русе). "Армейците" разбиха опашкаря с 4:0, а "драконите" с доста трудности събраха група от футболисти за въпросната среща. Головете за селекцията на Милош Крушчич реализираха Тиаго (31"), Али Соу (59"), Греъм Кери (68") и Рубен Пинто (73").