Шампионът Левски дръпна с четири точки аванс в класирането на родната "А" футболна група на "вечния си съперник" ЦСКА след успех над Славия с 2:0 като домакин в последния двубой от кръга.

Възпитаниците на Станимир Стоилов имаха категорично превъзходство над противника си в най-старото столично дерби и само добрите намеси на вратаря на "белите" Емил Петров предотвратиха повторение на разгрома от миналия кръг, когато ЦСКА отбеляза шест попадения в мрежата му.

Този път обаче Петров имаше ден и успя да отърве отбора си от по-сериозна загуба. Христо Йовов откри резултата в 9-а минута на двубоя, след като получи извеждащо подаване от Даниел Боримиров и отблизо прати топката в мрежата за 1:0.

До края на полувремето на три пъти Георги Иванов пропусна да удвои аванса на домакините. През втората част Димитър Телкийски също записа името си сред голмайсторите с много красиво попадение. Той получи кълбото в наказателното поле, огледа се и след като видя излезлия напред Петров, го прехвърли за 2:0.

В следващите минути Станимир Стоилов включи в игра Емил Ангелов, който се завърна след лечение на контузия, Милан Коприваров и голмайстора срещу Челси Мариян Огнянов. До края на редовното време всяка една минута се играеше пред вратата на Славия, но Емил Петров отчая с намесите си на два пъти Станислав Ангелов, Живко Миланов и Коприваров.

В крайна сметка Левски спечели трите точки и без нови попадения и оглави еднолично класирането, на точка пред Локомотив Сф и четири пред ЦСКА. За Славия остана утехата, че тежката серия в първенството свърши и в следващия кръг тимът ще е домакин на Ботев (Пд).