90′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 2933
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски победи Черно море с 5:1

Левски с първа победа на "Герена" за 2019 година, "сините" с разгром над Черно море

Селекцията на Георги Тодоров вкара пет гола на "моряците" и намали изоставането си от ЦСКА

88′

Картон за Стефан Станчев, който спря откъсващ се футболист на Левски.

86′

ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!! 1:5!! ДАНИ КИКИ! "Моряците" все пак защитиха своята част, след като почетно за тях попадение падна в 86-ата минута. Мартин Минчев пласира отлична топка в полето на Левски. Иван Горанов забрави за дебнещия зад гърба му Дани Кики, който изведнъж се появи пред бившия капитан на "сините" и от въздуха реализира за 1:5.

83′

ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 5:0!! СТАНИСЛАВ ИВАНОВ! Левски достигна до втората си най-резултатна победа през този сезон, след като покачи до 5:0 в 83-ата минута. Паулиньо за пореден път осъществи успешен рейд по фланга, който завърши с центриране пред малкото вратарско поле. Изненадващо на тази позиция бе Станислав Иванов, който обаче сюрпризира с отличен отскок и с глава зарадва "сините" фенове за пети път.

82′

Последна рокада в Черно море. Ндонгала бива заменен от Родриго Да Силва.

79′

Макар и намиращ се в отлична форма, младият талант на Левски - Станислав Иванов получи сериозна доза критики от Валери Божинов в 79-ата минута. В ситуация, когато крилото просто трябваше да комбинира с непокрития Божигол, той предпочете да стреля. Решението му се оказа грешно и доведе до искри на напрежение между него и колегата му с №86.

75′

Проблем налегна треньорския щаб на Левски в 75-ата минута. Централният бранител Деян Иванов отново не успя да довърши мач за "сините", след като получи поредна травма в своята професионална кариера. Така на терена се наложи да влиза сигурният напускащ Милош Цветкович, който принципно само запълва групата столичани за оставащите срещи от сезона.

69′

Тъй като виси с картони, халфът Хали Тиам бива изваден от игра, а срещата ще бъде завършена от Мартин Райнов.

67′

Смяна във формацията на Левски. Станислав Костов бива заменен от Валери Божинов, но този път нападателят приема спокойно рокадата на Георги Тодоров за разлика от мача с Ботев в Пловдив.

61′

Първа смяна в този двубой. Жоржиньо от Черно море отстъпва мястото си на Радослав Василев.

52′

Жълт картон и за другия централен защитник на Черно море - Виктор Генев.

47′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 4:0!! КОСТОВ! Слави Костов сериозно подгони рекорда на Гара Дембеле в 47-ата минута.Тогава нападателят получи подаване от Паулиньо, а след техничен финт покрай Китанов, националът на България покачи до 4:0. Така той вкара 24-ия си гол за Левски през кампанията, като само още три попадения му липсват за да се превърне в най-резултатния стрелец на клуба през новия век. Гореспоменатият Дембеле все още е рекордьор с 26.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

45′

ТИАМ! Полувремето можеше да завърши с четвърти гол за Левски. Нуно Рейш продължи отлично с глава след корнер за Хали Тиам. Сенегалецът реши да отиграва топката без подготовка и пробва да я вкара с вътрешната част на своята обувка. Този път "сините" нямаха късмет и техничното му изпълнение завърши с аут.

44′

Първи жълт картон в този мач. Получава го Пламен Димов за удар в главата на Слави Костов.

39′

Левски можеше да направи преднината си още по-голяма в 39-ата минута. Георги Китанов обаче сътвори първото си спасяване, след като отрази удар на Слави Костов.

30′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 3:0!! ДАВИДЕ МАРИАНИ!! Левски продължи да наказва методично своя опонент. В 30-ата минута Паулиньо преодоля съперник много технично по фланга, след което центрира за Станислав Иванов. Крилото пробва да стреля от воле, но се провали тотално. Изненадващо дори и за него, отбилата се в крака му топка подлъга защитата на Черно море и достигна до връхлитащия от по-задна позиция Давиде Мариани, а швейцарецът с лекота стигна до своя гол №11 през сезона. Плеймейкърът обаче не бе много щастлив, а по-скоро се заяждаше с някой от своите колеги, като в опит да намали яростта му се включи Слави Костов, който го посъветва да поздрави аплодиращите го фенове, а не да търси разпрата с неидентифицирания му колега.

26′

Черно море можеше да се върне в мача към 26-ата минута, когато извеждащ пас на Ндонгала първоначално свари неподготвена отбраната на Левски. Това дари с мечтан коридор Дани Кики, но в мига, когато трябваше да отправи голов удар, в краката му с безупречен шпагат се хвърли Деян Иванов.

23′
18′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! 2:0!!! ПАУЛИНЬО!! Доброто настроение на "Герена" се възцари тотално в 18-ата, когато "сините" удвоиха своята преднина. Стаси Иванов върна малко назад за Илия Юруков, който прати висока топка в полето на Черно Море. Станислав Костов се размина с коженото кълбо, но за късмет на домакините то стигна до непокрития Паулиньо, който заради доброто си позициониране нямаше как да сгреши и вкара за 2:0!

15′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:0!! КОСТОВ!! И докато варненци атакуваха, Левски явно беше отборът, който бележеше. Селекцията на Георги Тодоров удари своя съперник още с първата си по-качествена атака. Намиращият се в отлична форма Станислав Иванов напредна по фланга, центрирайки много добре за Костов. Голмайсторът се вклини отлично между двамата централни бранители на "моряците" и отблизо наказа Китанов за 1:0.

13′

НДОНГАЛА! "Синята" отбрана явно не си беше взела поуки, тъй като в 13-ата минута Черно море, с атака като в началните секунди, отново беше много близо до гола. Мартин Минчев пак направи всичко необходимо, за да навърже няколко защитника на вековниците, а след това да центрира майсторски за забравения от Горанов Ндонгала. И този път обаче крилото не сполучи. При тази ситуация той все пак отправи удар с глава, но в аут.

4′

Проблеми за Паулиньо, който може и да не довърши срещата след сблъсък със съперников играч.

2′

ШАНС ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Гостите от Варна влязоха в този двубой далеч по-мотивирани и можеха да открият резултата след едва 38 секунди на "Герена". Мартин Минчев направи много силен пробив по крилото, който завърши с центриране към далечната греда за Аристоте Ндонгала. Африканецът обаче трябваше да се сърди единствено на себе си, тъй като закъсня със стотни от секундата и не засече на празна врата.

1′