Опитва да стреля, но вратарят на Левски спасява.

Страхотна намеса на стража на домакините!

По нищо не личи, че Ейолфсон съвсем наскоро се е завърнал след сериозна контузия.

Домакините са добре прибрани в собствената си половина.

През втората част изглежда те ще изнасят кълбото постепенно.

47′

Ндонгала пропуска от много близка дистанция!

Панов центрира, топката стига до влезлия като резерва състезател на варненци, който обаче не намира очертанията на вратата.

46′

Ндонгала сменя Актау.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме бе най-доброто за домакините, що се касае до отбелязаните от тима голове. "Сините" се разписаха цели три пъти, като до голяма степен лишиха двубоя от интрига през втората му част.

Силен старт на столичани доведе до откриване на резултата след 21 минути игра. Станислав Иванов получи добро подаване и не сгреши, давайки преднина на състава си, след като по-рано се отчете с два пропуска от изгодни позиции.

Между 31-ата и 35-ата минути софиянци вкараха нови две попадения във вратата на "моряците".

Първо Паулиньо бе точен, а след това и Робърта се разписа. Паулиньо сам стартира атаката при втория гол, подавайки към Горанов. Той пък върна паса към своя съотборник, засекъл с глава топката в мрежата.

След две нови атаки за "сините" Маузрек напредна в полето на варненци и с чудесен пас изведе Робърта сам срещу вратаря, като нападателят не сбърка, вкарвайки трето попадение за Левски.

В два случая бяха отменяни попадения за гостите. Първо Жоржиньо вкара, но реферът отсъди фаул на Димов в нападение, в рамките на същата атака. След това пък Актау отигра кълбото във вратата на Миятович, но голът бе отменен заради засада. Повторенията показаха, че арбитрите по-скоро са били прави във взетото решение.

Така преди паузата преднината на Левски срещу Черно море вече бе значителна и наглед достатъчна за определяне на крайния победител в мача.

45′

Почивка.

41′

Засада на Робърта.

39′

Панайотов стреля от границата на наказателното поле!

Топката преминава покрай вратата на "сините".

Добро изпълнение на бившия футболист на столичани.

35′

ГОООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

3:0!

Превъзходно подаване на Мазурек, който видя включващия се отдясно Робърта.

Последният разстреля вратаря на "моряците" за 3:0.

Всичко вече изглежда ясно в този двубой.

34′

Нов отменен гол за Черно море.

Този път заради засада на Актау.

Не са доволни от щаба на гостите.

33′

Официално предупреждение за Тиам.

Залог, който повечето букмейкъри вече не предлагат в мачовете на Левски...

31′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Паулиньо бележи за "сините"!

Самият той подхвана поредната атака за тима, подаде към Горанов и тръгна навътре в полето на съперника.

Горанов центрира точно, а Паулиньо завърши по чудесен начин с глава.

Преднината на столичани е удвоена.

27′

Нов пробив на Паулиньо по левия фланг.

Преминава през бранител на Черно море.

Опитът му за центриране среща тялото на защитник.

25′

Жълт картон за Андраде.

Първо официално предупреждение в срещата.

23′

Грубо нарушение срещу Паулиньо.

Играта е временно спряна.

21′

ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Грешка в защитата на Черно море, Актау и Митрович не се разбраха, Иванов се намеси решително и праща топката в мрежата!

Предимство за домакините!

Илиан Илиев е бесен от видяното, недоволства край страничната линия.

17′

Разбъркване в полето на "сините".

Минчев стреля силно!

Топката се отбива в тялото на бранител и излиза в корнер.

Нищо интересно след изпълнението на статичното положение.

14′

Засада на Станислав Иванов.

11′

Паулиньо напредва в половината на съперника.

Извежда Станислав Иванов встрани от целта.

Изстрелът на младия футболист не е точен.

10′

Центриране от корнер, Жоржиньо засича топката в мрежата на Миятович.

Отсъден е обаче фаул в нападение на Димов.

Повторенията не са съвсем категорични.

8′

Добър пробив на Иванов в половината на Черно море.

Прави няколко поредни финта, като в крайна сметка губи притежанието на топката.

5′

Прави впечатление, че и двата отбора използват предимно фланговете си, в опит да атакуват съперниковите състезатели.

За момента центриранията не носят нищо сериозно нито на "сините", нито на техните опоненти.

4′

Иванов и Миланов опитаха двойно подаване.

Намеса на двама бранители на съперника слага край на акцията на софиянци.

3′

Центриране в полето на Миятович.

Не се намеси убедително Горанов.

Топката е отнета в последния възможен момент от краката на Минчев.

Малшанс за гостите.

1′

Ейолфсон ще се появи на терена на мястото на Рейш.

Причината - контузия на последния на загрявката преди първия сигнал в мача.

1′

Първи съдийски сигнал.

1′

Първи с топката играят гостите.

Натискът на "сините" явно ще бъде упражняван от самото начало.

Притежанието на кълбото е отнето незабавно.

1′

Цветомир Панов опитва да пробие в половината на столичани.

Атаката по десния фланг е спряна от Горанов.

Асен Чандъров 10 Илиан Илиев

В едно от дербитата на 9-ия кръг на футболния шампионат Левски посреща Черно море на стадион "Георги Аспарухов", в опит "сините" да останат максимално близо до лидера Лудогорец.

По време на паузата за националните отбори тимът на Петър Хубчев проведе лагер в Добринище. Столичани спечелиха и контролата с ФК Емиратс с 4:0.

Треньорът остана доволен най-вече от възможността да игрова практика за завръщащия се след контузия Холмар Ейлофсон.

"Меридиан мач": Илиан Илиев пуска двама дебютанти на "Герена"

Вижте подробности

След това наставникът изгледа представянето на двамата младежки национали Илия Юруков и Станислав Иванов в двубоя срещу Русия. И докато Юруков все още търси най-добрата си форма, както и титулярното място в халфовата линия на Левски, то можем да кажем смело, че 20-годишният Иванов вече е неделима част от титулярното нападение на "сините". Цифрите потвърждават това - 3 гола и 2 асистенции от началото на сезона на сметката на Станислав Иванов в efbet Лига.

Съотборникът му в националния отбор Мартин Минчев вероятно ще бъде една от заплахите за Левски в предстоящия двубой с Черно море. Въпреки ударното начало на сезона и за Минчев, и за варненци, сега нещата на "Тича" изглеждат доста по-сиво. Шест поредни двубоя без победа и само четири отбелязани попадения. Това се отрази и на класирането на моряците, които са на 7-ата позиция с 11 точки.

Хубчев определи групата на Левски за домакинството на Черно море

Вижте кои са избраниците на бившия национален селекционер

Спадът в резултатите на Черно море съвпада и с колебливата форма на Мартин Минчев, а вината беше поета изцяло от треньора на моряците.

За важния мач в София наставникът обаче ще може да разчита на един от най-важните си футболисти в нападение - възстановеният Родриго Енрике. Завръщането на бразилеца, както и набиращият скорост Илиан Илиев-младши до голяма степен ще намали напрежението у Минчев, което може да означава и проблем за отбраната на Левски.

А Илиан Илиев има ясна идея за елемента, който тимът трябва да подобри, за да имат "моряците" успех в София.

Снимка 440714

За гостуването треньорът няма да разчита на все още невъзстановения Исмаил Иса, а в неделя вечер Черно море ще се изправи срещу историята. Повече от 61 години отборът няма шампионатна победа като гост на "сините" в продължение на 53 поредни двубоя (43 победи за Левски и 10 равенства). Последният от трите им успеха в София бе с 1:0, постигнат на 26 април 1958 г.

Иван Вутов: Не е невъзможно Черно море да изненада Левски, но ще бъде много трудно

"Хубчев и Илиев афишират, че няма да играят затворен футбол"