90′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 4966
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски победи Ботев (Враца) с 3:1 и поведе в първенството

Ботев (Враца) пак притесни Левски на "Герена", но този път триумфът заслужено бе за "сините"

Селекцията на Петър Хубчев победи с 3:1 и поведе в първенството

88′

Жълт картон за Паулиньо. Ситуацията толкова ядоса Петър Хубчев, че и той получи официално предупреждение от Волен Чинков.

87′

Жълт картон за Вълчев, който направи много грубо нарушение срещу Мазурек.

86′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 3:1!! ПАУЛИНЬО! До края напрежението на „Герена“ беше сериозно. Гостите от Враца заиграха с трима човека в атака, като заедно на терена бяха Божинов, Будинов и Домовчийски. Надеждите на "зелените" обаче бързо се изпариха, след като Паулиньо вкара за 3:1. Всичко започна след един отличен пробив по крилото на Станислав Иванов. Той завърши с пас към бразилеца, който с плонж стреля в тялото на Костов. За него късмет се получи двоен рикошет, след който коженото кълбо се оказа в мрежата на Ботев.

82′

Жълт картон за Андреас Васев. Бранителят събори непозволено Паулиньо.

78′

Промяна в редиците на Ботев. Валери Божинов се завръща на терена. Врачани ще играят с трима нападатели на "Герена".

75′

ТИАМ!! Левски продъжли да пропуска изгодни положения за затваряне на мача. В 75-ата минута Хали Тиам се измъкна зад пазещия го Будинов, но падайки насочи коженото кълбо само в горната греда на врачани.

71′

Интересна рокада в лагера на Левски. Нуно Рейш ще заиграе като опорен халф, заменяйки Филипе Нашименто.

70′

Сашо Ангелов усилва атаката на Ботев. Мирослав Будинов заменя Даниел Гаджев.

67′

Смяна в състава на Левски. Мартин Райнов бива заменен от Франко Мазурек.

66′

ИВАНОВ!! Левски бързо можеше да се отърси от шока на инкасираното попадение. Младият Станислав Иванов излезе сам срещу съперниковия вратар, но не запази нужното спокойствие и стреля над горната греда.

61′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!! 1:2!! ДАНИЕЛ ГЕНОВ! Постепенно срещата на "Герена" придоби някак апатично темпо. Домакините се отпуснаха и от това се възползваха врачани. Появилият се като резерва Доминик Янков направи запомнящ се ред през центъра, като дори размени подаване с Домовчийски, но така и не бе спрян от тичащите плътно с него Каргас и Тиам. Младокът продължи за Даниел Генов, който с хубав диагонален изстрел върна "зелените" в мача.

47′

ШАНС ЗА ЛЕВСКИ!! Възпитаниците на Петър Хубчев можеше да отбележат втората част и с трети гол в своя актив. Робърта рязко смени посоката срещу Васев и остана сам срещу Костов. Този път победител от индивидуалната битка беше вратарят, а при опита си за добавка, изстрелът на Паулиньо беше избит от голлинията от Венци Керчев.

46′

Първа смяна в двубоя. Тя е за гостите. Ангел Лясков излиза, на негово място е появява Доминик Янков.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′
Снимка 445068

43′

МИХАЙЛОВ! Краят на полувремето можеше да има една идея по-позитивен характер, ако в 43-ата минута страхотен шут от далечна дистанция на Михайлов не беше спасено по акробатичен начин от внимаващия Милан Миятович. При корнера се образува сериозно меле в полето на Левски, но отбраната на домакините си свърши работата.

41′

Жълт картон за полузащитника на Ботев - Ивайло Михайлов, който прекъсна опита за бърза контраатака на Левски.

34′

Футболистите на Левски имат пълен контрол над срещата. Към този момент "сините" нямат някоя нова по-интересна ситуация пред вратата на Ботев. Играта се провежда предимно в центъра на терена.

26′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 2:0!! РОБЪРТА! Левски се нуждаеше от още четвърт час, за да удвои своята преднина. Паулиньо видя отличното свободно пространство, което имаше между Найджъл Робърта и двама от защитниците на Ботев. Националът на Кюрасао остана сам срещу Костов и с много класа го преодоля за 2:0!

23′

Жълт картон за Илия Миланов, който си позволи да напсува главния съдия Волен Чинков.

20′

От получения фаул късмета си пробва Филипе Нашименто, който прати коженото кълбо над стената, но и над горната греда.

19′

Първи жълт картон в мача. Получава го Ангел Лясков заради нарушение срещу Станислав Иванов.

18′

Възпитаниците на Сашо Ангелов пропиляха добра възможност на своята сметка в 18-ата минута. Даниел Генов отлично видя намиращия се на далечната греда Георги Вълчев. Играещият като плеймейкър днес футболист опита веднага да върне топката в опасната зона с едно докосване. Но се размина с коженото кълбо и си отнесе куп подигравки от "синята" публика.

11′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:0! ЕЙОЛФСОН! Логичното в този двубой се случи, когато в 11-ата минута в прегръдките на своите съотборници попадна Холмар Ейолфсон. Исландецът се ориентира най-добре при центриране от корнер на Нашименто и с глава не остави никакъв шанс на Краси Костов. Вина за попадението на скандинавеца може да се причисли и на Валери Домовчийски от Ботев, който не пазеше достатъчно усърдно своя персонален опонент.

7′

КАРГАС! Отговорът на левскарите не закъсня, а Янис Каргас, макар и малко късметлийски, можеше да отбележи в 7-ата минута. Гръцкият футболист се включи при центриране от фаул и след рикошет в гърдите му без малко не порази мрежата на съперника.

5′

Началните мигове на срещата донякъде изненадаха феновете на "Герена". Ботев (Враца) игра с една идея по-смело от своя опонент, като на няколко пъти стигна до добри центрирания пред Миятович. Сигурен с изявите си в отбрана обаче беше Холмар Ейолфсон.

Снимка 445067

1′

6. Ивайло Найденов 28. Христо Златински

Отборите на Левски и Ботев (Враца) се изправят в единствения мач от съботната програма на шампионата. Домакините преследват трети пореден успех в лигата, който да ги изкачи отново на върха преди двубоя на големите конкуренти от Лудогорец в неделя. Между съперниците тази вечер има сериозна интрига, тъй като миналата година врачани поднесоха една от големите сензации за сезона, побеждавайки "сините" насред неговия футболен храм с 1:3.

Валери Божинов: Не трябва да се реваншираме на никого, не разбирам защо Ники Михайлов не играе

"До ден днешен не съм излязал да плюя по Левски и Хубчев"

Селекцията на Петър Хубчев се намира в отлична голова форма, като за последните три мача отбеляза 10 попадения. Защитата също е на ниво, като е била преодолявана само веднъж за същия период от време.

Единственият трайно контузен в в лагера на Левски е Станислав Костов. Част от футболистите, които получиха почивка срещу Спартак (Варна) - Миятович, Ейолфсон, Живко Миланов и Найджъл Робърта пък се завръщат сред стартовите 11.

Групата на Левски за мача с Ботев (Враца)

Срещата е в събота

Ботев (Враца) е без победа в последите си три мача. Старши-треньорът Сашо Ангелов се надява включването на Валери Божинов да вдъхне увереност у съотборниците му, които имат само две победи след първите 10 кръга. Божигол увери, че в него няма чувство на реваншизъм, въпреки това, че не получи абсолютно никакъв шанс да се докаже от Петър Хубчев в Левски.

Врачани ще бъдат без контузения Апостол Попов, а в центъра на защитата ще се разчита на Илия Миланов и Венцислав Керчев. В средата на терена голямата тежест ще падне върху Даниел Гаджев и Христо Златински.

Станислав Костов показа снимка след операцията

Нападателят претърпя хирургическа интервенция в Мюнхен

Главен съдия на срещата е Волен Чинков, с помощници Иво Колев и Мартин Венев. Делегат на БФС е Христо Ботев, а работата на реферите зорко ще следи Мартин Богдев.