Левски постигна победа над Академик. "Сините" продължиха страхотния си рейд в последните кръгове и спечели с класическото 3:0 гостуването си, макар и символично, на стадиона в квартал "Овча купел". Едно попадение за тима отбеляза Владимир Гаджев, а другите две бяха дело на Даниел Младенов.

Този успех обаче не помогна с нищо на "сините", след като Литекс и на теория си осигури шампионската титла. Все пак, малко утешение за момчетата на Ясен Петров и Георги Иванов е, че дръпнаха на второто място с цели 11 точки пред вечния враг ЦСКА.

Първите минути в срещата бяха доста скучни, без кой знае колко чисти положения. Първата наистина сериозна ситуация за Левски дойде чак в 22-ата минута. Дембеле влезе в наказателното поле, след което стреля мощно, но Божидар Стойчев изби, а Йовов не успя да стигне топката, за да я довкара.

В 32-ата минута Левски все пак поведе в резултата. Владимир Гаджев изпълни прекрасно пряк свободен удар, който бе малко пред границата на наказателното поле. Халфът на "сините" стреля страхотно и вкара втория си гол от началото на сезона, който пада във втори пореден мач - 0:1.

До края на първата част Левски имаше време да направи два големи пропуска. Първо в 36-ата минута Христо Йовов бе изведен сам срещу вратаря от Мариян Огнянов, преодоля го, но вместо да шутира реши да подава към Дембеле и сбърка.

След това и самият Дембеле изпусна непростимо, след като от метър на празна врата, буквално от голлинията, пропусна.

През втората част играта бе доста по-спокойна. Академик стоеше прибран в собствената си половина, като на практика не правеше реални опити да изравни. В Левски също направиха куп пропуски, вместо да решат рано рано спора.

Така "сините" чакаха чак до 82-ата минута, за да решат сблъсъка. Тогава Даниел Младенов засече прекрасно топката от въздуха и вкара красиво втория гол в мача - 0:2.

В последната 90-ата мнута той успя да вкара и втори гол в мача с прекрасен диагонален шут от дистанция.