Обертан не успява да стреля от близка дистанция!

Дикторът предупреди, че може да се стигне до прекратяване на двубоя, ако замерянето със снежни топки продължи.

Перниш спасява!

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме започна динамично, но малко по малко бе накъсано от ненужни нарушения по цялата дължина на терена.

Двете единайсеторки предпочитаха центриранията в полето на съперника, що се касае до подхода им в нападение. Тази тактика не донесе позитиви на нитов един от двата тима.

На моменти пасовете в полето на Митрев изглеждаха по-опасни от тези в ответния край на терена. "Синият" страж обаче се справи подобаващо със задачите си и не позволи неприятна изненада.

Феновете на домакините по всяка вероятност пък изпросиха наказание на клуба, след като не спряха да замерват съперниковите състезатели със снежни топки.

Най-чистото положение за реализиране на гол за столичани дойде през втората половина от първото полувреме, когато Костов проби и върна топката към Паулиньо, който стреля от движение, но Иван Иванов изби от самата голлиния.

Карлос Охене можеше да порази целта малко по-късно, но диагоналният му изстрел премина покрай вратата на Митрев. Така или иначе, преди почивката голове не бяха реализирани.

45′

Почивка.

43′

Жълт картон за Педро Еуженио.

40′

Без много напрежение на терена.

Изглежда така, сякаш двата състава изчакват сигнала за края на първата част.

36′

Центриране в полето на Митрев.

Топката рикошира в гърба на Горанов и се насочва към голлинията, но "синият" страж я хваща в ръцете си.

31′

Наказание грози "сините".

Феновете на тима не спират да замерят състезателите на съперника със снежни топки.

29′

Уникална възможност за Паулиньо!

Той обаче пропуска!

Костов пробива по десния фланг и връща топката към Паулиньо, но изстрелът му е избит от самата голлиния.

25′

Пробив на Габриел Обертан в пеналта на Берое.

Изстрелът му обаче минава далеч над целта.

24′

Силен диагонален изстрел на Охене!

Топката е изпратена в аут.

Нов шанс обаче за гостите.

22′

Жълт картон за Борислав Цонев.

21′

Жълт картон за Мартин Камбуров.

19′

Удар на Райнов!

Митрев отклонява кълбото, връщайки го в игра.

Добра възможност за старозагорци.

17′

Поредица центрирания и в двете наказателни полета.

Те не вещаят обаче нищо сериозно за съперниците.

13′

Поредно неуспешно отиграване на Паулиньо.

Напрегнат изглежда футболистът на "сините".

Не успява да оползотвори нито една възможност, предоставена му от Габриел Обертан.

10′

Жълт картон за Нашименто.

9′

Педро Еуженио стреля от границата на наказателното поле.

Топката минава встрани от целта.

5′

Едва 10-ина привърженици на гостите на стадиона.

Причината за това бе разкрита още снощи:

Феновете на Берое бойкотират мача с Левски

Вижте каква е причината

3′

Не успяха столичани да се възползват от открилата се възможност.

Топката е избита в предни позиции.

2′

Горанов е фаулиран на границата на наказателното поле.

Добра възможност за "сините".

1′

Новина от преди броени минути - Иван Бандаловски няма да може да започне срещата.

За момента не е ясно защо.

1′

Рубен Бригидо заменя Иван Бандаловски в състава на Берое.

Промяната е наложителна, след получена контузия от състезателя на старозагорци.

Снимка 234252

1′

9. Серджиу Буш 16. Марко Адамович

Левски приема Берое в двубой от 23-ия кръг на Първа лига. Срещата на "Герена" е с начален час 15:00.

И двата отбора стартираха пролетния дял на сезона по най-добрия начин - с две победи.

Разликата помежду им във временното класиране е едва 5 точки, а от Стара Загора не крият амбициите си да се класират за участие в Лига Европа догодина.

"Сините" пък се целят в по-горните позиции, където са ЦСКА и Лудогорец.

Групата на Левски за домакинството на Берое

Роси отново пренебрегна две от новите попълнения на Левски

Фигейредо и Ривалдиньо пак ще се разминат с дебют

26-кратните шампиони на България освен победа срещу заралии, ще преследват и изравняването на рекорд от сезон 1970/71. В последните си 10 домакински мача, Левски не е допуснал гол в мрежата си и ако днес Божидар Митрев отново я опази "суха", то "сините" няма да са инкасирали попадение в своята врата цели 913 минути.

Постижението от сезон 1970/71 е за 942 минути.

Единствените отсъстващи от групата на "сините" са Афонсо Фигейредо и Ривалдиньо, който все още не е готов за игра.

Камбуров иска да накаже Левски и с екипа на Берое

До момента таранът има 15 гола в Първа лига срещу "сините"

Стараозагорци също са изправени пред изравняване или дори постигне на нов рекорд в българския футбол.

Звездата на тима - Мартин Камбуров има на сметката си 15 гола срещу Левски, само един по-малко от голмайстор №1 за всички времена по този показател - Петър Жеков.