Проблемите в лагера на Локомотив (Пловдив) продължават с пълна сила. "Смърфовете" допуснаха четвъртата си загуба от началото на сезона, като този път тя дойде от адашите - Локо (ГО). Поражението с 1:2 пък е още по-странно, след като пловдивчани бяха едновременно и гост, и домакин на своя "Лаута", който този сезон е дом и за железничарите от Горна Оряховица.

Като цяло момчетата на Иван Колев се възползваха максимално от слабото начало на съперника и до 52-ата минута поведоха с 2:0 чрез големите си звезди - Курьор и Кифуети. Опонентът им от Пловдив се сети да играе футбол чак след тези два звучни шамара и всичко, до което успяха стигнат бе почетен гол на Мартин Камбуров.

Локомотив (ГО) - Локо (Пловдив) 2:1 (Развой на срещата по минути)

Нов горчив хап за Илиан Илиев и "смърфовете"

С успеха новаците събраха актив от 8 точки, чрез който дишат малко по-леко в Първа лига. Локо (Пд) пък регистрира втора поредна загуба и остава на 9-то място с 12 пункта.

Локомотив (Пд) имаше лек превес в началото на двубоя. "Смърфовете" комбинираха умело, ала до интересни ситуации пред вратата на съперника така и не се стигаше.

Сякаш от нищото символичните домакини от Горна Оряховица бяха първите, които имаха възможност да отбележат. Цветан Генков се измъкна от своя персонален пазач и засече с глава остро центриране на съотборник. На мястото си обаче беше Илко Пиргов, който се намеси акуратно и изби в корнер. Селекцията на Иван Колев продължи да демонстрира по качествен футбол. В 10-ата минута Симеон Мечев бе хванат в крачка, но все пак отправи интересен изстрел, който премина в опасна близост до страничната греда съперниковата врата.

В 15-ата минута Симеон Мечев намери с дълго подаване крилото Рахави Кифуети. Бившият играч на Ботев (Пд) моментално отправи диагонален изстрел, който бе спасен от Илко Пиргов.

Въпреки отличните си атаки до този момент, Локо (ГО) се нуждаеше от малко късмет, за да поведе на пловдивския си съименник. Матс Курьор центрира от пряк свободен удар, бързата топка не бе докосната от редица играчи и в крайна сметка свари неподготвен сюрпризирания Пиргов за 1:0. При повторенията обаче се видя, че в положение на засада е бранителят Венци Керчев, което прави решението на съдийската бригада доста спорно.

Малко по-късно Павел Виданов бе на път да ознаменува завръщането си в българския футбол с попадение. Новото попълнение на пловдивчани бе най-съобразителен при една изсипана топка и отправи изстрел с глава, който беше избит с мъка в гредата от стража на опонентите - Ники Банков.

Символичните гости имаха претенции за дузпа в 31-ата минута, след като Умрабаев падна в наказателното поле след сблъсък с Кавдански. Реферът Ники Йорданов обаче подмина ситуацията с мълчание и остави играта да продължи.

До почивката пловдивските "смърфове" имаха още един шанс за изравнителен гол. Дълго подаване към Мартин Камбуров в крайна сметка намери Дани Кики. Нападателят с №9 пое топката с гръб към вратата, в решителния миг, когато головият изстрел бе на път да бъде факт, в краката му се хвърли Банков, който изчисти самопожертвувателно коженото кълбо.

Голямата беля за пловдивското Юве се случи в 52-ата минута, когато Локо (ГО) поведе повече от убедително с 2:0. Отбраната на "смърфовете" се представи повече от посредствено при центриране от корнер. Виданов изчисти с глава право в краката на непокрития Кифуети, който с диагонален изстрел прокара топката в свободната зона между Мартин Райнов и стража Пиргов.

"Смърфовете" демонстрираха признаци на живот само пет минути след инкасираното попадение. Кирил Котев пусна отличен извеждащ пас към Камбуров, който се освободи от присъствието на Наско Фиданин и от почти легнало положение успя да намали изоставането на своя тим.

С всяка изминала минута, натискът на символичните гости се усилваше. Най-добрата ситуация за изравняване дойде в 70-ата минута. Отново в центъра на събитията бе Мартин Камбуров, който се пребори за една топка до аутлинията и подаде на непокрития Дани Кики. Късметът обаче обърна гръб на проекто сирийския национал, който се подхлъзна и пропиля супер положение с удар в аут.

До края Локо (Пд) опита всичко, за да се добере поне до точката, ала късметът и задружната игра в отбрана дариха адашите им от Горна Оряховица с трите пункта.

В следващия кръг на Локо (Пд) предстои домакинство на друг новак - Дунав (Русе). "Железничарите" на Иван Колев пък ще имат наглед невъзможната задача да се противопоставят на шампионите от Лудогорец.