Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 742

Локо (Пд) се провали в двубой, при който едновременно беше и домакин, и гост

89′

Иван Колев подсилва своята отбрана за финалния натиск на техния съперник.

88′

СТРАХОТНО СПАСЯВАНЕ НА БАНКОВ! Стражът на домакините съхрани трите точки за своите, след като спаси опасен удар с глава на Мартин Камбуров.

80′

Принудителна смяна в лагера на Локо (ГО). Ники Христов напуска контузен.

71′

Димитър Велковски е последната надежда за Локо Пловдив.

70′

С всяка изминала минута, натискът на символичните гости се усилваше. Най-добрата ситуация за изравняване дойде в 70-ата минута. Отново в центъра на събитията бе Мартин Камбуров, който се пребори за една топка до аутлинията и подаде на непокрития Дани Кики. Късметът обаче обърна гръб на проекто сирийския национал, който се подхлъзна и пропиля супер положение с  удар  в аут.

65′

Жълт картон и за вратаря на домакините - Николай Банков заради забавяне на играта.

64′

Втора смяна в лагера на "смърфовете".

61′

Матс Курьор напуска терена за сметка на Димо Атанасов.

60′

Жълт картон и за другия централен защитник на Локо (Пд) - Кирил Котев

57′

ГООООЛ ЗА ЛОКО (ПД)!!КАМБУРОВ!!2:1! "Смърфовете" демонстрираха признаци на живот само пет минути след инкасираното попадение. Кирил Котев пусна отличен извеждащ пас към Камбуров, който се освободи от присъствието на Наско Фиданин и от почти легнало положение успя да намали изоставането на своя тим.

52′

ГОООЛ ЗА ЛОКО ГО!!КИФУЕТИ!!2:0!!! Голямата беля за пловдивското Юве се случи в 52-ата минута, когато Локо (ГО) поведе повече от убедително с 2:0. Отбраната на "смърфовете" се представи повече от посредствено при центриране от корнер. Виданов изчисти с глава право в краката на непокрития Кифуети, който с диагонален изстрел прокара топката в свободната зона между Мартин Райнов и стража Пиргов.

50′

Камбуров се опита да излъже Кавдански на границата на наказателното поле, но безуспешно.

46′

На почивката в игра за пловдивчани се появява Димо Бакалов. Той заменя неубедителния Осама Рашид.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Удар на Осама Рашид, който не затрудни по никакъв начин вратаря на Локо (ГО).

42′

Накъсаната игра в мача вече дразни. Този път с жълтия цвят на картона видя Ники Христов.

38′

Официално предупреждение за бранителя на гостите - Георги Вълчев.

37′

ОЩЕ ЕДНА ДОБРА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ПЛОВДИВЧАНИ! Дълго подаване към Мартин Камбуров в крайна сметка намери Дани Кики. Нападателят с №9 пое топката с гръб към вратата, в решителния миг, когато головият изстрел бе на път да бъде факт, в краката му се хвърли Банков, който изчисти самопожертвувателно коженото кълбо.

36′

Публиката на Локо (Пд) негодува бурно от представянето на своите любимци. "Смърфовете" са наградени със стабилна доза псувни.

31′

Символичните гости имаха претенции за дузпа в 31-ата минута, след като Умрабаев падна в наказателното поле след сблъсък с Кавдански. Реферът Ники Йорданов обаче подмина ситуацията с мълчание и остави играта да продължи.

25′

Мартин Райнов действа непозволено срещу Цветан Генков.

24′

ШАНС ЗА ГОСТИТЕ! Малко по-късно Павел Виданов бе на път да ознаменува завръщането си в българския футбол с попадение. Новото попълнение на пловдивчани бе най-съобразителен при една изсипана топка и отправи изстрел с глава, който беше избит с мъка в гредата от стража на опонентите - Ники Банков.

23′

Мартин Кавдански бе санкциониран заради грубо влизане в краката на Умрабаев.

20′

ГОООЛ ЗА ЛОКО (ГО)!КУРЬОР!! 1:0! Въпреки отличните си атаки до този момент, Локо (ГО) се нуждаеше от малко късмет, за да поведе на пловдивския си съименник. Матс Курьор центрира от пряк свободен удар, бързата топка не бе докосната от редица играчи и в крайна сметка свари неподготвен сюрпризирания Пиргов.

15′

Симеон Мечев намери с дълго подаване крилото Рахави Кифуети. Бившият играч на Ботев (Пд) моментално отправи диагонален изстрел, който бе спасен от Илко Пиргов.

10′

Селекцията на Иван Колев продължи да демонстрира по качествен футбол. В 10-ата минута Симеон Мечев бе хванат в крачка, но все пак отправи интересен изстрел, който премина в опасна близост до страничната греда съперниковата врата.

5′

ГЕНКОВ! Сякаш от нищото символичните домакини от Горна Оряховица бяха първите, които имаха възможност да отбележат. Цветан Генков се измъкна от своя персонален пазач и засече с глава остро центриране на съотборник. На мястото си обаче беше Илко Пиргов, който се намеси акуратно и изби в корнер.

3′

Спокойно начало на двубоя. Локомотив (Пд) има лек превес, но до момента няма голови положения пред вратата на Ники Банков. Припомняме, че за този мач извън групата на "смърфовете" са основни състезатели като Пламен Крумов и Симеон Райков.

2′

На трибуните на стадион "Локомотив" е националният селекционер - Петър Хубчев.

1′

77. Любомир Генчев 21. Бирсент Хамди Карагарен

Отборите на Локомотив (ГО) и Локо (Пловдив) се изправят един срещу друг в последен мач от 10-ия кръг в Първа лига. Двубоят е доста любопитен по две причини. Един срещу друг се изправят два от най-класните "железничарски" тимове през последните години. Символичните домакини пък са си откровени гости, тъй като от началото на сезона играят своите срещи на пловдивския стадион "Локомотив".

В Горна Оряховица ври и кипи. Ерата "Ангел Червенков" вече е безвъзвратно отминала, а с назначаването на Иван Колев дойде и първият шампионатен успех над Монтана с 4:2. Незнайно откъде, "черно-белите" имат доста сериозен бюджет за селекция, като до този момент клубът привлече футболисти като Цецо Генков, Матс Курьор и Рахафи Кифуети. До края на месеца новаците очакват и национали на Тунис и Египет.

По-рано днес стана ясно, че старшията Иван Колев е посочил вратата на трима български футболисти - Николай Дичев, Мариян Иванов и племенникът на Красимир Балъков - Антоний.

Ситуацията в лагера на Локо (Пд) е взривоопасна. Напрежението между финансовия благодетел Христо Крушарски и треньора е огромно, а класирането на "смърфовете" също не отговаря на поставените цели. Пловдивчани са в серия от две поредни срещи без успех, които със сигурност ще искат да приключат днес на "Лаута". Напълно готов за своя дебют е бившият български национал - Павел Виданов.

Главен арбитър на срещата е Николай Йорданов, с помощници Димитър Русев и Борислав Колев. Редовността на играта от аутлинията ще наблюдават Волен Чинков и Вихрен Манев. Делегат на БФС е Румен Михайлов, а работата на съдиите ще бъде оценявана от Антон Генов.