ЦСКА спечели гостуването си на Черно море и успя да постигне очакваната от феновете на тима седма победа в Първа лига.

Двубоят на стадион "Тича" завърши при резултат 0:1. В герой за гостите се превърна Фернандо Каранга, разписал се в 5-ата от 9-те минути продължение на двубоя.

"Червените" са лидери във временното класиране. В същото време варненци записаха три поражения поред, след като стартираха шампионата обещаващо.

"Армейците" нямаха победа на този терен от 2008-а година, но съумяха да прекъснат тази негативна серия.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Черно море - ЦСКА 0:1, гол на Каранга!

Ще прекъснат ли "червените" негативната си серия във Варна?

Първата част от двубоя започна с натиск на домакините. Футболистите на ЦСКА се бяха прибрали в собствената си половина и приеха играта в полето си.

Освен с един силен изстрел на Цветков обаче, "моряците" не успяха да застрашат съперника си с нищо по-сериозно.

Снимка 312951

"Червените" малко по малко изравниха играта и на свой ред взеха инициативата. Те действаха основно на контраатака, като в останалото време се стремяха да рушат това, което опонентите им градяха.

В даден момент от сблъсъка домакините предприеха подобна тактика и спорът се пренесе изцяло в средата на терена.

Острите акции намаляха драстично, а темпото се забави.

Снимка 312956

В самия край на полувремето Манолев все пак прати топката в мрежата, но страничният съдия сигнализира за засада. Повторенията не доказаха категорично, че такава, или пък нарушение на правилата, е била налична.

През второто полувреме и двете единайсеторки предимно се отбраняваха и не залагаха често на атаките в половината на съперника.

Играта пък бе спряна за около 6-7 минути, след като първо едните фенове, а след това и другите засипаха стадиона с димки и факли, наложили прекъсването на сблъсъка.

Снимка 312944

Източник: Петър Дойкински

Засадите, нарушенията по цялата дължина на терена и честите промени в съставите забавиха допълнително представянето на отборите и намалиха драстично скоростта в изявите на състезателите на двата тима.

Преди края на мача играта загрубя и бяха показани множество официални предупреждения. Малко преди края Чунчуков си изпроси два бързи жълти картони, оставяйки тима си с човек по-малко на терена.

Снимка 312945

В 5-ата минута на даденото 9-минутно продължение Фернандо Каранга вкара поредния си гол за "червените", оформяйки крайното 0:1.

Треньорът на домакините Георги Иванов пусна последното ново попълнение Амаду Сукуна в игра, но той не впечатли с изявите си.